Zavrieť

Porady

Identifikácia autora obrazu - prosba

Pozdravujem : vedel by mi niekto pomôcť s identifikáciou autora obrazu? Vďaka za pomoc.
DSCF0070.jpg  
DSCF0068.jpg  
1/1
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Lenka*1 je offline (nepripojený) Lenka*1

Lenka*1
no mne neda nenapisat to a mozno je to hlupost, ale nemoze to byt Vojtech Stašík? vyhladavac mi ponukol, jeden odkaz na Nevestu...

bea je offline (nepripojený) bea

bea
Možno Vojtech Stašík ?

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

olybaba
Vojtech Stašík (* 10. február 1915, Prešov - † 2. november 1978, Martin) bol maliar, grafik, ilustrátor. Pseudonym: Belo Klas

Vyučil sa za inštalatéra, v roku 1936-1939 študoval na AVU v Prahe. Pôsobil v Martine. Vytvoril portréty slov. dejateľov, prestaviteľov kultúry a umenia, venoval sa aj zátišiu a krajinomaľbe. V monumentálnej tvorbe pracoval technikou mozaiky. Autor linorytov pre ZDROJ Bnaská Bystrica; spoluautor momumentálnej vúzdoby železničnej stanice v Banakej Bystrici (1965); vystavoval v Banskej Bystrici. Jeho diela sú v SNG v Bratislave, v MS v Martinea i iných súkromných zbierkach.

bea je offline (nepripojený) bea

bea
pisali sme naraz?

Našla som maľbu na stene, ale vyzerá to na toho istého autora.

http://hnusta.sk/aj-stare-fasady-hovoria
Naposledy upravil bea : 13.07.10 at 15:45

Lenka*1 je offline (nepripojený) Lenka*1

Lenka*1
Peto ako je to linorez tak to mas mozno vyriesene )

V.Stašík, „Nevesta“, kolorovaný linorez na papieri, 18x28 cm, pasparta, sign.

Peterkrk je offline (nepripojený) Peterkrk

Peterkrk
Všetkým Vám veľmi pekne ďakujem za pomoc, ani som nevedel akú cennosť som našiel pod obrazom Husáka... Ktovie akú to môže mať hodnotu ...?
Odpoveď na Váš dotaz o obraze (grafike):

Názov diela: Nevesta
Autor: akademický maliar Vojtech Stašík
Technika: linoryt
Rok vzniku: 1959

Zároveň Vás môžem upozorniť na monografiu o akad. maliarovi Vojtechovi Stašíkovi - pod názvom: Vojtech Stašík, Krása a zmysel otázok.
Publikácia vyšla v novembri t. r. vo vydavateľstve Matice slovenskej.
Jej autorkou som ja.

Knihu si teraz môžete zakúpiť v zľave v internetovom nákupnom stredisku Martinus.

P.S.
Nechcete grafiku predať? Ak áno, možno by som ju odkúpila...

S pozdravom

Mária Balážová

Prajem pekný deň!

Súhlasím sa návrhom odporučiť publikáciu o akad. maliarovi vojtechovi Stašíkovi.

S pozdravom

M. Balážová

P.S.

Rada by som niečo vedela o osobe, ktorá podala dotaz na spomínanú grafiku, či ju ona vlastní a či reflektuje na môj návrh o jej odkúpení...

Marína je offline (nepripojený) Marína

Marína
Peterkrk tu bol naposledy 03-12-10 09:42 AM
Pozri si jeho profil http://www.porada.sk/member.php?u=90090, prípadne mu v ňom nechaj odkaz alebo napíš mu cez súkromné správy(viď v profile kontaktné info).

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.