Zavrieť

Porady

Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Gabi03 Pozri príspevok
Ja som si až teraz spomenula, že vlani som robila a ani jeden pohár sme neotvorili. Vidieť, ako často chodím do pivnice. A to sme sa v októbri sťahovali.

PS: Ale asi aj tak by som nemohla piť takýto čaj.
Prečo? Ochutnaj a potom napíš!
Veď si môžeš uvariť trebárs čierny a tento pečený pridať ako príchuť.

Ja ho mimochodom robím menej sladký aj menej rumový a chutil každému, aj som rozdávala. Najlepší bol s čučoriedkami
1 0
Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

Mne sa nepáči to dlhé pečenie, veď sa zničia všetky vitamíny. Ani to veľké množstvo cukru. Skúšila som to, ale som sa vrátila k naloženiu prebytočného drobného ovocia do rumu ktoré potom v zime dávam do obyčajného čierneho čaju. A kto chce ten si omedoví, ale chuť a vôňu má taký čaj lepšiu ako pečený čaj. Vyjde to aj oveľa lacnejšie.Takisto predsa môžem dať do čierneho čaju aj kompótované, zamrazené alebo usušené ovocie. Ale ak niekto nepozerá na ekonomickú alebo praktickú stránku - tak chuť pečeného čaju nie je samozrejme zlá.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Ajk& Pozri príspevok
Mne sa nepáči to dlhé pečenie, veď sa zničia všetky vitamíny. Ani to veľké množstvo cukru. Skúšila som to, ale som sa vrátila k naloženiu prebytočného drobného ovocia do rumu ktoré potom v zime dávam do obyčajného čierneho čaju. A kto chce ten si omedoví, ale chuť a vôňu má taký čaj lepšiu ako pečený čaj. Vyjde to aj oveľa lacnejšie.Takisto predsa môžem dať do čierneho čaju aj kompótované, zamrazené alebo usušené ovocie. Ale ak niekto nepozerá na ekonomickú alebo praktickú stránku - tak chuť pečeného čaju nie je samozrejme zlá.
Však to je akoby si povedala, mäsko som dala uvariť do vody, rovnako ma zasýti, lebo to pečené, napácované, slaninkou prešpikované je síce chutné, ale pánečku, keď sa pozriem, že sa elektromer krúti ako šalený, keď je pec zapnutá, predsa len to mäso dám variť hore do vody na plyn.

Myslím, že tu Kukina písala, že sa to dá aj v hrnci. Ja som to skúšala aj tak, ale musím povedať,tú karamelovejšiu chuť zapečenia nedosiahnem v hrnci, ale v rúre. Ale samozrejme, že je to chutné aj z hrnca, doslova mňam. Dávam aj vanilku, aj škoricu, aj klinčeky na dochutenie a samozrejme rumík.
1 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

kukučka Pozri príspevok
Prečo? Ochutnaj a potom napíš!
Veď si môžeš uvariť trebárs čierny a tento pečený pridať ako príchuť.

Ja ho mimochodom robím menej sladký aj menej rumový a chutil každému, aj som rozdávala. Najlepší bol s čučoriedkami
Lebo som mala tehotenskú cukrovku, takže kvôli cukru by som aj tak nepila. Ale v týchto upršaných dňoch asi zájdem do tej pivnice a vyhrabem ich niekde, aby som vôbec ochutnala, čo som to ukuchtila vlani a možno sa podarí aj tento rok ešte niečo.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Dnes to u nás vonia ako na Vianoce, upiekla som za dva plechy, je to naozaj vynikajúci čaj, akurát kyslý, akurát sladký. Cca 4 kg ovocia, 1,8 kg cukru, pomaranče, citróny, slivky, modré aj žlté, rozmrazené čerešne, červené ríbezle, jahody, modré egreše, jablká, broskyne a nektarinky. Dala som 5 veľkých pomarančov a 4 citróny, orajbané aj so šupkou.
2 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
Aj aj som si včera spomenula na tento recept a urobila som jednu dávku, t.j. 2 kg ovocia (čučoriedky, biele ríbezle, jostu, marhule, broskyne, slivky, jablká) a ďalej podľa receptu som upiekla. Mala som to na jeden väčší plech a zmestilo sa to do 8 pohárikov rôznej veľkosti (od malej horčice, tatárky, ovocného pyré a pod). Voňalo to krásne, chutnať budeme neskoršie. Ešte by som ho chcela urobiť neskoršie, keď dozreje čierna baza, lebo vo viacerých receptoch autori píšu, že z nej je najlepší. Uvádzajú pomer 1 kg čiernej bazy a 1 kg rôzneho iného ovocia. Uvidíme čo záhrada a pole dá a v zime budeme chutnať a porovnávať.
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ančika Pozri príspevok
Aj aj som si včera spomenula na tento recept a urobila som jednu dávku, t.j. 2 kg ovocia (čučoriedky, biele ríbezle, jostu, marhule, broskyne, slivky, jablká) a ďalej podľa receptu som upiekla. Mala som to na jeden väčší plech a zmestilo sa to do 8 pohárikov rôznej veľkosti (od malej horčice, tatárky, ovocného pyré a pod). Voňalo to krásne, chutnať budeme neskoršie. Ešte by som ho chcela urobiť neskoršie, keď dozreje čierna baza, lebo vo viacerých receptoch autori píšu, že z nej je najlepší. Uvádzajú pomer 1 kg čiernej bazy a 1 kg rôzneho iného ovocia. Uvidíme čo záhrada a pole dá a v zime budeme chutnať a porovnávať.
Aj ja som myslela na tú bazu, len tá dozrieva tuším až na jeseň, tak som si povedala, že najprv vyskúšam takto, a neskôr budem robiť s bazou. Teraz mám hotový s prevahou tých citrusových plodov a je to tiež vynikajúce. Dokonca mi chýbal cukor do druhého plechu, tak som dala 400gr hnedého. Má to trochu inú farbu, ako ten prvý, ale chutí rovnako.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Gabi03 Pozri príspevok
Lebo som mala tehotenskú cukrovku, takže kvôli cukru by som aj tak nepila. Ale v týchto upršaných dňoch asi zájdem do tej pivnice a vyhrabem ich niekde, aby som vôbec ochutnala, čo som to ukuchtila vlani a možno sa podarí aj tento rok ešte niečo.
Tak som zbehla do tej pivnice a našla svoj pečený čaj. Do hrnčeka sa mi dostal klinček, tak to bolo trochu preklinčekované a stráááášne sladké. Takže citrón musel ísť na dochutenie. Nabudúce možno menej cukru a viac kyslého ovocia.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Gabi03 Pozri príspevok
Tak som zbehla do tej pivnice a našla svoj pečený čaj. Do hrnčeka sa mi dostal klinček, tak to bolo trochu preklinčekované a stráááášne sladké. Takže citrón musel ísť na dochutenie. Nabudúce možno menej cukru a viac kyslého ovocia.
A ono to chutí, aj keď to vychladne! Mať tak 35 stupňové teploty tak si spravím do kanvice a do vychladeného ešte pridám ľad.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Gabi, ale dúfam, že myslíš teploty vonku na slniečku, nie telesnú, to by bolo voláko málo

Ja sladím jak blázen, do 3dcl šálky čaju si dám aj dve lyžičky, ale toto sa mi zdá, že nebudem musieť.
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
Gabi03 Pozri príspevok
A ono to chutí, aj keď to vychladne! Mať tak 35 stupňové teploty tak si spravím do kanvice a do vychladeného ešte pridám ľad.
A čo tak fľašku červeného (vína) a šampusu = sangria
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Juch, a ruka hore!
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Dnes som v plechu a v rúre robila tento čajík, zmes 2kg ovocia bola jablká, slivky, nektarinky, broskyne, černice, čierny ríbezel, 2 citróny, klinčeky a zasypala som 800g cukru. Zmes sa zmestila do 3*3dcl a 2*2dcl. Trochu mi ostalo, tak to zjem aj s domácim tvarom, ktorý som si vyrobila z mlieka, to bude papa
2 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..až teraz som tu objavila tento receptík,mne to kamoška poradila a v sobotu som ho vyskúšala,super môžem odporučiť
1 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Prvýkrát skúšam tento receptík...že vraj pečený ovocný čaj ...vôňa kuchyňou sa šíri...verím, že to bude fajn...v zime sa zíde

doplnenie: ovocie sa už sterilizuje...vzhľadom k tomu, že ja necukrím, pre mňa je to straaaašne sladké...nabudúce dám menej cukru....ináč doporučujem vyskúšať
Naposledy upravil drobeceva : 08.09.12 at 12:14
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Vcera mi kolega jurko priniesol za poharik na kočtofku....dokonaly čaj...fakt som unesena
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

ja ho robim kazdy rok, len nedam tolko cukru, ako sa tam pise, mam teraz jablka, dokupim mandarinky a herusky a zalozim si aj na tento rok.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja nemam nic...musela by som vsetko kupovat.....
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

to ta nevyjde draho,, ja robin na jeden velky plech a vyplati sa, aj ked kupis, ved jablka, hrusky, mandarinky, davala som niekedy aj hrozno, to uz nedavam, pomarance, ananas a co je v akci. Ja davam len pol kila cukru, v recepre je kilo. necham hodinu piect 180 st..
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dikesky....si ma trosku postrcila som si spomenula,ze dva ananasy...doma su...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať