Zavrieť

Porady

Usporiadat
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=6795
7 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Zaujímavé...prvý krát počujem o niečom takom ako pečený ovocný čaj. Pozrela som recept a až ma láka, že to vyskúšam. Ty si to už robil niekedy?
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
betka631 Pozri príspevok
Zaujímavé...prvý krát počujem o niečom takom ako pečený ovocný čaj. Pozrela som recept a až ma láka, že to vyskúšam. Ty si to už robil niekedy?
Robila som minulý rok, je výborný.
2 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
vďaka Zdenka...vyskúšam.
0 0
JajaFabša JajaFabša

JajaFabša je offline (nepripojený) JajaFabša

Robievam to už druhý rok. Je to dobrý recept, keď sa vám urodí viac ovocia, ako stíhate spracovať. My máme každý rok veľa malín, tie nezmrazujem, džem som robila len zopár pohárkov, zavarila som tiež zopár pohárkov. Ale pečený čaj sa mi osvedčil hlavne v zime. Ja dávku ovocia robím v pomere 2:1, t.j. napr. 2 kg ovocia a 1 kg cukru, tiež to záleží od sladkosti ovocia. Očistené ovocie vysypem na pekáč, prisypem cukor, klinčeky, celú škoricu a premiešam. "Pečiem" to v trúbe pri cca 150 st. asi hodinu a potom znížim na 100 st. a nechám v trúbe cca 1,5 až 2 hodiny. Ovocie pustí šťavu, počas pečenia možno premiešať, ale nič sa nestane, keď to nepremiešate. Čaj nesterilizujem, ale horúci ponalievam do pohárkov (celú škoricu vyberám, klinčeky nechávam) a po zavretí otočím hore dnom. Pustená šťava by mala v pohárku prekryť tuhý obsah. V zime dám do šálky 2-3 lyžičky čaju aj s ovocím a zalejem horúcou vodou. Tento čaj mal vždy úspech u hostí. Tento rok chcem maximum malín uskladniť takýmto spôsobom. Čaj je možné robiť aj z iného ovocia.
13 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
betka631 Pozri príspevok
Zaujímavé...prvý krát počujem o niečom takom ako pečený ovocný čaj. Pozrela som recept a až ma láka, že to vyskúšam. Ty si to už robil niekedy?
Pred chvíľou som tiež o tom počul prvý krát a tak som na Vás nezabudol.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

toto vyzerá na "mňamkový" čajík, mne sa pri čítaní receptu zbiehali slinky
0 0
JajaFabša JajaFabša

JajaFabša je offline (nepripojený) JajaFabša

Jednu ingredienciu som zabudla spomenúť, a to rum. Jedni ho dávajú do pekáča pred pečením, druhí po upečení. Je to v podstate jedno, alkohol sa vyparí a zostane príjemná aróma. Len po upečení rum naliať hneď, ako to vytiahnete z trúby, aby sa v horúcej mase alkohol vyparil.
1 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

Ja do pečeného ovocného čaju pridávam aj Zmes na Varené Víno. Dodáva mu výbornú arómu i chuť.

http://www.partnerland.sk/kategoria/...renie/korenie/
6 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
JajaFabša Pozri príspevok
Jednu ingredienciu som zabudla spomenúť, a to rum. Jedni ho dávajú do pekáča pred pečením, druhí po upečení. Je to v podstate jedno, alkohol sa vyparí a zostane príjemná aróma. Len po upečení rum naliať hneď, ako to vytiahnete z trúby, aby sa v horúcej mase alkohol vyparil.
nie je to jedno, pri pečení sa vyparí. Aj v tom mojom recepte sa dáva až potom.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

je to dobrota - robila som na Vianoce ...

Ovocie môžeš použiť aké máš doma (cca 1 kg čistej váhy)- dávala som jablká, hrušky, slivky, mandarínky, pomaranče + koreniny, cukor a citron ako je uvedené v recepte.
Naposledy upravil veronikasad : 12.07.10 at 13:43
5 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

lujza.j Pozri príspevok
toto vyzerá na "mňamkový" čajík, mne sa pri čítaní receptu zbiehali slinky
Minuly rok som robila podla tohto receptu: http://www.ajina-kucharka.wz.cz/zava...-zimni_caj.htm Je vynikajuci.
Velmi dobru chut dodaju visne a ribezle. Robila som asi z 10 davok a tento rok sa chystam urobit znova. U nas sa iny cajik ani nepije Pomarancovu a citronovu koru davam len chemicky neosetrene alebo vynecham, dam len citrony a pomarance
Naposledy upravil tina1 : 12.07.10 at 14:48
5 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

minulý rok som prečítala veľmi veľa receptov na pečený čaj, základom by mali byť ríbezle, alebo slivky, erzet vďaka za tip na čiernu bazu, určite urobím. Ale nepochopila som, prečo sa ovocie pečie. Jediné vysvetlenie je snáď to, že dostane karamelovú príchuť ak necháme cukor navrchu ovocia. Mne sa manipulácia s plechom nepáčila, preliala som to do hrnca. Uprednostňujem rýchle zaváranie. Presypem ovocie cukrom, prikryté nechám do druhého dňa, potom ho rýchlo prevarím, nalejem do fliaš a zakryjem dekou. Fantázii sa medze nekladú, je to skutočne dobrota, ktorá zo špajze mizne veľmi rýchle.
3 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Velmi dobru chut dodaju visne a ribezle. Robila som asi z 10 davok a tento rok sa chystam urobit znova. U nas sa iny cajik ani nepije Pomarancovu a citronovu koru davam len chemicky neosetrene alebo vynecham, dam len citrony a pomarance[/QUOTE]

V recepte sa píše že sa to varí. Doteraz som čítala o pečení v rúre. Takže to dáš všetko do hrnca a uvaríš podľa receptu?
1 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Vlastas Pozri príspevok
Velmi dobru chut dodaju visne a ribezle. Robila som asi z 10 davok a tento rok sa chystam urobit znova. U nas sa iny cajik ani nepije Pomarancovu a citronovu koru davam len chemicky neosetrene alebo vynecham, dam len citrony a pomarance
V recepte sa píše že sa to varí. Doteraz som čítala o pečení v rúre. Takže to dáš všetko do hrnca a uvaríš podľa receptu?[/QUOTE]

Vareny alebo peceny mas to jedno. Niekto vari, niekto pecie. Pri peceni mozes urobit len tolko, aky velky mas plech a je to pohodlnejsie nemusis tolko miesat. Mne sa zda varenie, praktickejsie uvarim tolko aky mam velky hrniec .
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Vareny alebo peceny mas to jedno. Niekto vari, niekto pecie. Pri peceni mozes urobit len tolko, aky velky mas plech a je to pohodlnejsie nemusis tolko miesat. Mne sa zda varenie, praktickejsie uvarim tolko aky mam velky hrniec .[/QUOTE]
Vďaka, keď nahromadím ovocie budem to robiť. Vyzerá to super.
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

kukučka Pozri príspevok
.... Ale nepochopila som, prečo sa ovocie pečie. ........
len preto, že keď máš viac ovocia, hodíš pekáč do rúry a nemusíš miešať a stáť pri hrnci
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Skusal to niekto zavarat bez cukru?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

pri dnešnom zaváraní ja veru pri peci nestojím,
- buď ovocie presypem cukrom, nechám aspoň deň odstáť a keď je presladené prudko prevarím a hneď nalievam - pri niektorom ovocí je potrebné pridať citrónovú šťavu
- alebo nechám zovrieť a potom na najslabšom plameni pomaly odparujem
myslím, že dnes sa už v každej domácnosti nájde aspoń jeden drahý hrniec, tak nech maká aj teraz mám niečo na peci
aj kvôli tomu mám "otvorený dom", odmietala som sedieť sama zavretá v kuchyni, skoro všetci susedia zmenili projekt a urobili medzi obývačkou a kuchyňou priečku.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

dnes som robila túto pochúťku, musím ale povedať, že sa to oplatí robiť vtedy, ked nikto nie je doma...
pretože už hned za surova mi z nakrájaného mixu ovocia ubúdalo a ubúdalo (aj napriek tomu, že maškrtník natrafil na pokrájaný citrón )
a po upečení bola skoro bitka o pooblizovanie plechu a dojedenie zvyškov, čo nevošli do pohárov...
ABCD0003.jpg  
ABCD0002.jpg  
ABCD0001.jpg  
1/1
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať