Zavrieť

Porady

Boľavé zhrubnuté nechty na nohách

Prosím o radu pri bolestivých zhrubnutých nechtoch
na nohách. / nemám lupienku /.
Už asi rok mám problémy s nechtami, hlavne na palcoch.
Mám ich zhrubnuté a ťažko sa strihajú
Ďakujem
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Môže ísť o hubovité a plesňové ochorenie, s takým problémom treba tiež zájsť za kožným lekárom, aby sa to nerozšírilo na ostatné nechty.
8 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

arizona Pozri príspevok
Môže ísť o hubovité a plesňové ochorenie, s takým problémom treba tiež zájsť za kožným lekárom, aby sa to nerozšírilo na ostatné nechty.
Aj spolu s odporučenou liečbou lekára možno požiť tento roztok na liečbu plesňového ochorenia nechtov. Je potrebná trpezlivosť, lebo tak, ako sa problém nabaľoval, potrebuje čas na liečbu.
Na plesnové ochorenie:
20 gr.rozmarínu
20 gr koreňa kostihoja lekárskeho-postrúhať
Zaliať 1 litrom olivového oleja-nemusí byť panenský a pomaly zohrievať, nie variť, iba po bod varu.
Cez noc nechať vychladnúť a ráno do zmesi oleja pridať
40 gr roztopeného včelieho vosku
Celý obsah preliať cez sitko a uzatvoriť do fľaše.
Postihnuté časti natierať 2 x denne po dobu 4-6 týždňov.

-počas obdobia liečby piť denne 0,5 l čaju z Prasličky roľnej.
2 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Určite treba ísť kožnej.
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Príčiny zhrubnutia nechtov môžu byť:

• vrodená alebo získaná porucha
• krátka , tesná obuv, profesionálna deformácia (napr. futbalisti)
• znak plesňového ochorenia- onychomykóza
• psoriáza nechtov alebo druh ekzému

V každom prípade treba navštíviť kožného lekára, aby zistil presnú príčinu problému a nastavil liečbu. Pokiaľ by sa jednalo o onychomykózu je potrebné zabrániť, aby sa preniesla aj na ostatné nechty a to sa bez pomoci lekára úspešne nedá .
9 0
ppaalloo ppaalloo

ppaalloo je offline (nepripojený) ppaalloo

Veľmi pekne ďakujem za rady a ešte dnes idem ku kožnej lekárke, ale určite vyskúšam aj recept p. ubky, dávam si radiť a keď aj ja
mám nejaké osvedčené rady dávam ďalej.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Nechty môžu zhrubnúť aj od omrzlín.
1 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Pri onychomykóze je nevyhnutná komplexná liečba , ktorú naordinuje kožný lekár.

Z babských receptov môžu čiastočne pomôcť/ ale nenahradia komplexnú liečbu/ :

Burowov roztok (roztok z octanu hlinitého), ktorý kúpite v lekárni. Dve lyžice roztoku rozpustite v pol litri studenej vody, namáčajte do neho vreckovku alebo uterák a obklady si na postihnuté miesto prikladajte na 15 – 20 minút 4-krát denne.

• Soľný kúpeľ. V pol litri teplej vody rozpustíte dve lyžice kuchynskej soli a nohy do nej vložte na 5 – 10 minút.
• Kúpeľ vo víne si pripravíte z 30 gramov šalvie, 30 gramov repíka lekárskeho a dvoch pohárov bieleho vína. Zmes nechajte zovrieť a po vychladnutí si do nej na pár minút namáčajte nohy.
3 lyžice dubovej kôry povarte päť minút v 2,5 dl vody, potom nálev pridajte do nádoby s vodou, vložte nohy a doprajte im minimálne 20 minútový kúpeľ.
Pravidelné kúpele vo vode, do ktorej sme pridali lyžičku hypermangánu.
Potieranie propolisom....
9 0
Etela Etela

Etela je offline (nepripojený) Etela

Okrem toho, že treba ísť ku kožnému lekárovi, je potrebné nechať si nechty na nohách ošetrovať u pedikérky, pretože tá pravidelným obrusovaním nechtu odstraňuje choré a odumreté časti a potom liek /najlepšie Batrafen kvapky/ lepšie vniká do nechtového lôžka a liečba je efektívnejšia.Viem to z vlastnej skúsenosti. Zároveň musím upozorniť, že liečba je dlhodobá, cca 2 roky trvá kým sa celkom obnoví nechtové lôžko a vyrastú zdravé nechty.Ešte raz zdôrazňujem že lieky bez odborného ošetrovania nechtu nemajú zmysel.Prajem veľa trpezlivosti.
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Etela Pozri príspevok
Okrem toho, že treba ísť ku kožnému lekárovi, je potrebné nechať si nechty na nohách ošetrovať u pedikérky, pretože tá pravidelným obrusovaním nechtu odstraňuje choré a odumreté časti a potom liek /najlepšie Batrafen kvapky/ lepšie vniká do nechtového lôžka a liečba je efektívnejšia.Viem to z vlastnej skúsenosti. Zároveň musím upozorniť, že liečba je dlhodobá, cca 2 roky trvá kým sa celkom obnoví nechtové lôžko a vyrastú zdravé nechty.Ešte raz zdôrazňujem že lieky bez odborného ošetrovania nechtu nemajú zmysel.Prajem veľa trpezlivosti.
s tvojim príspevkom plne súhlasím, možno okrem tej návštevy pedikérky aspoň v mojom prípade si viem s pravidelnou "údržbou" chodidiel a nechtov poradiť aj sama možno to pramení z môjho strachu z možnej infekcie, alebo zlom zastrihnutí nechtu o ktorých som počula viem, že sa dodržujú hygienické zásahy a použité pomôcky sú sterilizované - ošetrené špeci. prípravkami, ale predsa
1 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
skúste pozrieť aj tu
vyzdrá to zaujímavo

http://www.mudrahuba.sk/
2 0
ppaalloo ppaalloo

ppaalloo je offline (nepripojený) ppaalloo

Dala som na vašu radu a
dg: onychomycosis hallucis pedum1.ultr,
je na svete, p. dr. mi dala Sporanox 2 ráno a 2 večer po dobu 7 dní potom 21 dní pauza a opakovať až do vyliečenia a každý deň
natierať Batrafenom,
Dúfam že to zaberie. Ale jasné že vyskúšam aj udávané kúpele nôh.
Všetkým, ktorí mi radili pomoc lekára tiež veľmi pekne ďakujem
Mám výbornú kožnú lekárku v Trnave, najprv mi pozrela chemické zloženie liekov, ktoré dlhodobu užívam až potom určila uvedené tablety.
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ppaalloo Pozri príspevok
Dala som na vašu radu a
dg: onychomycosis hallucis pedum1.ultr,
je na svete, p. dr. mi dala Sporanox 2 ráno a 2 večer po dobu 7 dní potom 21 dní pauza a opakovať až do vyliečenia a každý deň
natierať Batrafenom,
Dúfam že to zaberie. Ale jasné že vyskúšam aj udávané kúpele nôh.
Všetkým, ktorí mi radili pomoc lekára tiež veľmi pekne ďakujem
Mám výbornú kožnú lekárku v Trnave, najprv mi pozrela chemické zloženie liekov, ktoré dlhodobu užívam až potom určila uvedené tablety.
ak to nie je tajomstvo v normálnej ľudskej reči je to aká diagnóza? a ako sa ti to mohlo prihodiť ti povedala MUDr.?
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
lujza.j Pozri príspevok
ak to nie je tajomstvo v normálnej ľudskej reči je to aká diagnóza? a ako sa ti to mohlo prihodiť ti povedala MUDr.?
Hubové onemocnenie nechtovej platničky.
6 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Onychomykózy patria medzi prenosné choroby .

Možné príčiny vzniku:
nosenie nepriedušnej, alebo málo priedušnej obuvi, potenie nôh, vlhké topánky...
Miesto možného vzniku:
v spoločných sprchách, na kúpaliskách, ...
7 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zdenka131 Pozri príspevok
Onychomykózy patria medzi prenosné choroby .

Možné príčiny vzniku:
nosenie nepriedušnej, alebo málo priedušnej obuvi, potenie nôh, vlhké topánky...
Miesto možného vzniku:
v spoločných sprchách, na kúpaliskách, ...
Zdenka, ďakujem aha takže plieseň
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Hubové ochorenie sa rozširuje spórami z človeka na človeka, zo zvieraťa na človeka, sú veľmi odolné a dokážu prežiť aj niekoľko týždňov na hygienických pomôckach - uterákoch, nožničkách, obuvi, na podlahe, ... a sú naďalej infekčné. Preto je dôležité ak touto hubou trpíš používať svoje vlastné hygienické pomôcky a dezinfikovať - nožnice, pilník, atď. Vznik tohto ochorenia podporuje vlhkosť (v topánkach a pod.), je to časté ochorenie pri poruchách prekrvenia u diabetikov u ľudí s arteriosklerózou, ale pozor aj na mechanické poranenia, tlakom v úzkych topánkach.
Dôležité je pravidelné odstraňovanie postihnutého nechta pokiaľ to ide, pretože ten necht stále zostáva infekčným ložiskom pre postihnutého a aj pre jeho okolie. Zostrihnúť necht celkom nakrátko a opilníkovať aj vrchnú časť pokiaľ to ide, ale pozor na poranenie. Nástroje po ošetrení ihneď dezinfikovať.

Na liečbu sú dostať masti, laky aj lieky. Liečba vyžaduje trpezlivosť, pravidelnosť a prísnu hygienu.
3 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Z ľudových receptov je veľmi úspešný čajovníkový olej a jeho preparáty 5 - 100% nanášajú sa niekoľkokrát denne.
4 0
perliva99 perliva99

perliva99 je offline (nepripojený) perliva99

taka obycajna zena
Ja so skusala vsetko a nic mi nepomohlo,
0 0
perliva99 perliva99

perliva99 je offline (nepripojený) perliva99

taka obycajna zena
A ja som si kupila NAILEXOERT a teraz nevim ci to mam pouzivat ci je to dobre na tie zhrubnute nechty co vy nato dakujem
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Hlavne sa nesanžte ošetrovať veľmi tie nechty pred návštevou kožného lekára.Liečba tabletkami je podmienená pozitívnym vyšetrením na plesne,inak tie lieky poistovna nebude platiť.Takže mastičkami si môžete mykologiu znegativizovať a je problém.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať