Zavrieť

Porady

prívesný vozík z dotácie - ako postupovať?

Dobrý deň,
účtovníctvo vediem necelé 3 mesiace - začiatočníčka. Mám pár otázok, ale iste časom pribudnú aj ďalšie.

SZČO, platca DPH - kúpil prívesný vozík. S touto kúpou počítal už v podnikateľskom pláne. Faktúra je vystavená na jeho firemné údaje, nákup zaplatil v hotovosti. No tento prívesný vozík na polícii neprihlásil na SZČO, ale na svojho otca FO. /dôvod ???/ . NO toto som vyriešila spísaním Zmluvy o výpožičke. ale --->

1. môžem dať túto kúpu do výdavkov a účtovať o tom aj keď to kúpil skôr ako dostal dotáciu z ÚP?

2. ak by nie bod 1. - dá sa požiadať o zmenu podnikateľského plánu, aby tieto peniažky /500 eur-suma je z PP/ mohol využiť na iné?

Vopred vďaka.
Naposledy upravil Dav : 15.07.10 at 18:09
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
zlati.b. Pozri príspevok
Dobrý deň,
účtovníctvo vediem necelé 3 mesiace - začiatočníčka. Mám pár otázok, ale iste časom pribudnú aj ďalšie.

SZČO, platca DPH - kúpil prívesný vozík. S touto kúpou počítal už v podnikateľskom pláne. Faktúra je vystavená na jeho firemné údaje, nákup zaplatil v hotovosti. No tento prívesný vozík na polícii neprihlásil na SZČO, ale na svojho otca FO. /dôvod ???/ . NO toto som vyriešila spísaním Zmluvy o výpožičke. ale --->

1. môžem dať túto kúpu do výdavkov a účtovať o tom aj keď to kúpil skôr ako dostal dotáciu z ÚP?

2. ak by nie bod 1. - dá sa požiadať o zmenu podnikateľského plánu, aby tieto peniažky /500 eur-suma je z PP/ mohol využiť na iné?

Vopred vďaka.
Ja nesúdim, ale posudzujem podľa toho čo píšete .Predpokladám , ak spomínate podnikateľský plán , že dostal zrejme dotáciu , z ktorej mal vozík zakúpiť .No ak je to tak , tak ani UPSVAR ak by prišiel na kontrolu čerpania dotácie , by sa neuspokojil s faktom ,že živnostník si prívesný vozík zakúpil z dotácie , ale ak by žiadali predložiť TP , tak by bolo osvedčenie vystavené na meno a priezvisko otca živnostníka .

Myslím, že to už netreba ani komentovať .Aj Vy ako účtovníčka ste tohto klienta mohli vopred upozorniť , aby takýto krok nerobil .

Ak by dal teraz prepísať prívesný vozík predsa len na seba , nakoľko má doklad o kúpe , už to dátumovo nebude sedieť s dokladom o kúpe .
Naposledy upravil Zita5 : 17.07.10 at 05:53 Dôvod: Oprava dátumu-dátumovo

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
Aký bude mať doklad o kúpe?
Ak to má byť kúpené z dotácie, nie je podstatný dátum
nadobudnutia a následného prihlásenia, ale doklad o nadobudnutí.

Čo sa týka "vypýtania si" viac informácií .... nemalo by to byť naopak? kto požaduje poradiť, má poskytnúť všetky dostupné informácie a nie ten, kto radí, ich má ťahať ako z chlapatej deky.

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
zlati.b. Pozri príspevok
Dobrý deň,
účtovníctvo vediem necelé 3 mesiace - začiatočníčka. Mám pár otázok, ale iste časom pribudnú aj ďalšie.

SZČO, platca DPH - kúpil prívesný vozík. S touto kúpou počítal už v podnikateľskom pláne. Faktúra je vystavená na jeho firemné údaje, nákup zaplatil v hotovosti. No tento prívesný vozík na polícii neprihlásil na SZČO, ale na svojho otca FO. /dôvod ???/ . NO toto som vyriešila spísaním Zmluvy o výpožičke. ale --->

1. môžem dať túto kúpu do výdavkov a účtovať o tom aj keď to kúpil skôr ako dostal dotáciu z ÚP?

2. ak by nie bod 1. - dá sa požiadať o zmenu podnikateľského plánu, aby tieto peniažky /500 eur-suma je z PP/ mohol využiť na iné?

Vopred vďaka.
To je obchádzanie zákona a vypočítavosť podnikateľa.

Vozík má vo vlastníctve cudzia osoba, z môjho pohľadu o kúpe by ste ani nemali účtovať .

zlati.b. je offline (nepripojený) zlati.b.

zlati.b.
Zita5 Pozri príspevok
To je obchádzanie zákona a vypočítavosť podnikateľa.

Vozík má vo vlastníctve cudzia osoba, z môjho pohľadu o kúpe by ste ani nemali účtovať .
Vypočítavosť iste nie (nie je ten typ) a do zákonov sa vôbec nevyzná. Možno len zhoda náhod. Nesúdim.
Pôjde to prepísať na SZČO. Aspoň v tom nebudem mať guláš. Aj tak vďaka.

zlati.b. je offline (nepripojený) zlati.b.

zlati.b.
Zita5 Pozri príspevok
Ja nesúdim, ale posudzujem podľa toho čo píšete .Predpokladám , ak spomínate podnikateľský plán , že dostal zrejme dotáciu , z ktorej mal vozík zakúpiť .No ak je to tak , tak ani UPSVAR ak by prišiel na kontrolu čerpania dotácie , by sa neuspokojil s faktom ,že živnostník si prívesný vozík zakúpil z dotácie , ale ak by žiadali predložiť TP , tak by bolo osvedčenie vystavené na meno a priezvisko otca živnostníka .

Myslím, že to už netreba ani komentovať .Aj Vy ako účtovníčka ste tohto klienta mohli vopred upozorniť , aby takýto krok nerobil .

Ak by dal teraz prepísať prívesný vozík predsa len na seba , nakoľko má doklad o kúpe , už to dátumu nebude sedieť s dokladom o kúpe .
fúúúha -nedalo sa mi prihlásiť sa sem. No hurááá, podarilo
Predpokladám, že ste mali na mysli dátum prihlásenia ... dátum nebude sedieť s dátumom na doklade o kúpe? To akože keď niekto kúpi prívesný vozík čí auto - podla vás hneď v ten deň ho má utekať prihlásiť , aby sedeli dátumy? Hádam to nieeeee .
Teraz v reále - toto kúpil 6.7. 2010, dotáciu dostal 8.7. 2010 a prihlásil 9.7.2010 ... takže ak to dnes 16.7. 2010 prepíše, žiaden problém.

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
zlati.b. Pozri príspevok
fúúúha -nedalo sa mi prihlásiť sa sem. No hurááá, podarilo
Predpokladám, že ste mali na mysli dátum prihlásenia ... dátum nebude sedieť s dátumom na doklade o kúpe? To akože keď niekto kúpi prívesný vozík čí auto - podla vás hneď v ten deň ho má utekať prihlásiť , aby sedeli dátumy? Hádam to nieeeee .
Teraz v reále - toto kúpil 6.7. 2010, dotáciu dostal 8.7. 2010 a prihlásil 9.7.2010 ... takže ak to dnes 16.7. 2010 prepíše, žiaden problém.
Problém je v tom , že neviete položiť otázku so všetkými dôležitými súvislostiami ktoré sú pre zodpovedanie Vašej otázky veľmi dôležité .

Ďalej nekomentujem .
Naposledy upravil Zita5 : 16.07.10 at 12:23

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko, hanelie
ak si chce szčo príves prihlásiť na ičo:

1. odhlásenie a znovuprihlásenie 50€ / kolok
2. zmena poistníka / v PZP

zlati.b. je offline (nepripojený) zlati.b.

zlati.b.
hanelie Pozri príspevok
ak si chce szčo príves prihlásiť na ičo:

1. odhlásenie a znovuprihlásenie 50€ / kolok
2. zmena poistníka / v PZP
vďaka

zlati.b. je offline (nepripojený) zlati.b.

zlati.b.
veronikasad Pozri príspevok
Zlati, naozaj si na Porade veľmi krátko a takými príspevkami si sa dobre nezapísala ...
Tie bodky znamenajú, že odpoveď je vpísaná priamo v tvojom texte, aby sa odpoveď mohla odoslať, musí mať aspoň 5 znakov.
A urážať Paulu, Zitku alebo Rozálku, ktoré sú skutočné fundované účtovníčky s ochotou poradiť - to je veľmi silná káva. Aby však mohli odpovedať, musia vedieť na čo sa pýtaš ...
Ja som Paulu ani Rozálku neurazila , ... a keď tak zarazil ma prístup p.Zity. Vlastne sa už bojím sem čokolvek aj napísať, lebo sa iba vytrhávajú moje slová z kontextu.
Ak takýto prístup je ochota poradiť - tak nemám slov. Pýtala som sa na 2 obyčajné otázkY - pozrite si môj prvý príspevok - bolo mi odpísané od témy.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.