Zavrieť

Porady

Ako na T-com - neuznaná reklamácia neobjednaných služieb

V r. 2008 sme si objednali službu Magio + internet. Zmluva bola uzatvorená na dobu určitú 24 mesiacov. Táto doba začala plynúť 22.5.2008 a uplynula 21.5.2010.
22.4.2010 volala mama do T-comu s tým, že ruší Magio + internet a objednáva len samostatnú službu Internet. "Vďaka" neschopnosti pracovníčky T-comu zostala táto objednávka visieť "niekde vo vzduchu". Služba "Magio + internet" zrušená nebola a služba "Internet" nebola aktivovaná. Aktivovaná bola až asi po 10 telefonátoch do T-comu (bez toho, aby nás upozornili, že túto službu už aktivovali ). Na radu a po telefonickom uistení pracovníčky T-comu sme poslali žiadosť o vrátenie preplatku za "Magio + internet" za mesiac jún a následne aj za za máj za 10 dní. Magio sme nepozerali od konca mája - mama Set box odpojila od káblov a internet nefungoval od asi od 24.6.2010, lebo niekto z T-comu si mal prísť po zariadenie (ktoré doteraz trčí u nás doma), takže sme ho odpojili. Všetko toto si T-com môže určite overiť (nejaký tok dát). Používala som ho ja, ale myslela som si, že to je už ten nový "Internet". Že to nie je tak, sme zistili, až keď sme dostali v júni faktúru, kde bolo fakturované "Magio + interne" - fakturuje sa mesačne vopred. Telefonicky (rozhovory T-com nahráva) nás pracovníčka T-comu uistila, že peniaze za 06/2010 nám vrátia a internet môžeme používať. Dnes prišlo vyjadrenie z T-comu, že našu reklamáciu neuznávajú, lebo zmena programu nastala až 29.6.2010 a : "Na základe toho, že služba (cháp "Magio + internet") bola využívaná poplatky za oneskorenú zmenu nevysporiadavame".
Lenže my sme o zmenu žiadali už 22.4.2010 a ich pracovníčka urobila chybu a zmenu neuskutočnila. 10.6.2010 sme volali do T-comu kvôli tomuto problému prvýkrát a odvtedy prešlo ďalších 19 dní, kým vôbec zmenu uskutočnili. Samozrejme, že nechceme platiť za niečo, čo sme si neobjednali, a za chyby ich neschopných pracovníkov. Čo máme teraz ďalej robiť? Mne zatiaľ napadlo toto:
1. Idem napísať ďalšiu reklamáciu, že ich dôvody neuznávame, lebo platnosť zmluvy vypršala 21.5.2010 a o ďalšie poskytovanie služby sme nežiadali a ani sme s ním nesúhlasili, nič sme nepodpisovali a nič teda nemáme platiť. To, že nám poskytli nejakú službu, o ktorú sme ich nežiadali, je problém T-comu a náhradu nech si žiadajú od tej dotyčnej neschopnej pracovníčky.
2. Ďalší list bude výzva na vrátenie bezdôvodného obohatenia s nejakou lehotou na vrátenie zaplatenej čiastky + aj úrokov + lehota na vrátenie. Ak peniaze nevrátia, chcem to skúsiť jednostranne započítať s nejakou ich ďalšou faktúrou.
3.Tiež by som sa chcela obrátiť na SOI, ale 1. myslíte si, že SOI môže v tomto nejako konať, keď im pošlem sťažnosť, že T-com od nás zinkasoval peniaze za neobjednanú službu a nechce ich vrátiť? Príp. ako mám štylizovať podnet na SOI? 2. kam na SOI to mám poslať? T-com má sídlo v Blave, reklamačné oddelenie je však v Košiciach.
Usporiadat
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Iba upozorim ze sluzba nie je uzatvarana na dobu urcitu. Iba viazanost je na dobu urcitu, ak si dobre precitas zmluvu je tam napisane ze sluzba po uplynuti viazanosti pokracuje dalej.
Naposledy upravil zk24 : 15.07.10 at 16:09
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Zk 24, ďakujem za info. Len nerozumiem 2 veciam:
- rozdiel medzi dobou určitou a viazanosťou na na 24 mesiacov (lebo to chápem tak, že po 24 mesiacoch proste zmluva končí - idem ju prečítať)
- služba bola vypovedaná 22.4.2010. T-com o tom záznam má. Potvrdilo nám to asi 5 rôznych pracovníčok, s ktorými sme volali. Prečo by sme mali doplácať na ich chybu, keď až po viac než 2 mesiacoch od vypovedania služby ju skutočne zrušili? T-com si rozhovory nahráva, dôkaz o tom majú. Majú to zaznamenané aj v systéme - potvrdili to pracovníčky. To keby nám službu do konca roka nezrušili, tak to musíme platiť stále?! No to sme teda dopadli. T-com sa stále chová ako monopol. Ľutujem (ale teraz je mi to prd platné), že vtedy, keď ma s týmto naštvali, som si nezohnala internet od niekoho iného a nevykašľala sa na ten ich
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Llívia Pozri príspevok
Zk 24, ďakujem za info. Len nerozumiem 2 veciam:
- rozdiel medzi dobou určitou a viazanosťou na na 24 mesiacov (lebo to chápem tak, že po 24 mesiacoch proste zmluva končí - idem ju prečítať)
Rozdiel je ten ze pocas 24 mesiacov nemozes vypoved zmluvu /mozes za urcitych podmienok a za nejake pokuty/. Po uplynuti doby viazanosti sluzba pokracuje dalej, ale mozes ich vypoved kedykolvek a myslim s mesacnou vypovednou lehotou. Je to pre ludi trosku zavadzajuce, ale ked si vezmes mobilnych operatorov po 18tich mesiacoch ti neprestanu poskytovat sluzbu o telefonovani, proste telefonujes dalej, len uz mozes kedykovelk skoncit.

Vypoved sluzieb, napriek tomu ze ti konci viazanost, treba dat minimalne mesiac pred uplynutim viazanosti. Bola som informovana, ze ked mi konci zmluva napriklad toho 21.05.2010, vypoved treba dat do 20.4.2010

Neplatili by ste dalej, keby Vam nezrusili sluzbu.... Vypovedna lehota je 30 dni, a preto je najlepsie podat vypoved pisomne.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

zk24 Pozri príspevok
Rozdiel je ten ze pocas 24 mesiacov nemozes vypoved zmluvu /mozes za urcitych podmienok a za nejake pokuty/. Po uplynuti doby viazanosti sluzba pokracuje dalej, ale mozes ich vypoved kedykolvek a myslim s mesacnou vypovednou lehotou. Je to pre ludi trosku zavadzajuce, ale ked si vezmes mobilnych operatorov po 18tich mesiacoch ti neprestanu poskytovat sluzbu o telefonovani, proste telefonujes dalej, len uz mozes kedykovelk skoncit.

Vypoved sluzieb, napriek tomu ze ti konci viazanost, treba dat minimalne mesiac pred uplynutim viazanosti. Bola som informovana, ze ked mi konci zmluva napriklad toho 21.05.2010, vypoved treba dat do 20.4.2010

Neplatili by ste dalej, keby Vam nezrusili sluzbu.... Vypovedna lehota je 30 dni, a preto je najlepsie podat vypoved pisomne.
Výpoveď bola daná telefonicky 22.4.2010. Viazanosť skončila 21.5.2010. To je 30 dní a toto vedia aj v T-come. Oni urobili chybu, že neposkytli službu takú, akú sme chceli a objednali, tak prečo by sme to mali platiť?
Teraz som volala na ich infolinku. Dozvedela som sa, že (pre istotu) na reklamačné oddelenie sa volať nedá (to asi aby im tam niekto nevynadal -t ak som vynadala aspoň tejto telefonistke - nazvala som ju brigádničkou, normálne sa nas.ala - tak jej treba). Máme si podať nové odvolanie.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Bohuzial u nas plati stale to - co neni na papieri, to neplati
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Llívia Pozri príspevok
Výpoveď bola daná telefonicky ...
CHYBA. Ani telefonicky, ani internetom - hoci za i-objednávku dávajú bonus 10€. Ale iba osobne v T-Com centre! Máš to obostranne hneď podpísané. Je to jeden kolos, síce outsoursingovaný, ale mám dojem, že každý si dáva na čas, a cez telefon-internet vybavovať veci, to chce pevné nervy.

P.S. Osobná skúsenosť - jedna objednávka v máji cez internet - dodnes nie je úplne dotiahnutá do konca, druhá teraz v pondelok osobne - v stredu už kurier doniesol aj zásielku.
Naposledy upravil Stefan2005 : 15.07.10 at 17:06
0 0
Lilka 1 Lilka 1

Lilka 1 je offline (nepripojený) Lilka 1

Stefan2005 Pozri príspevok
CHYBA. Ani telefonicky, ani internetom - hoci za i-objednávku dávajú bonus 10€. Ale iba osobne v T-Com centre! Máš to obostranne hneď podpísané. Je to jeden kolos, síce outsoursingovaný, ale mám dojem, že každý si dáva na čas, a cez telefon-internet vybavovať veci, to chce pevné nervy.

P.S. Osobná skúsenosť - jedna objednávka v máji cez internet - dodnes nie je úplne dotiahnutá do konca, druhá teraz v pondelok osobne - v stredu už kurier doniesol aj zásielku.
Výpoveď som bola aj ja osobne podať do T-Com centra. Telefonická výpoveď je nepostačujúca.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

zk24 Pozri príspevok
Bohuzial u nas plati stale to - co neni na papieri, to neplati
Lilka 1 Pozri príspevok
Výpoveď som bola aj ja osobne podať do T-Com centra. Telefonická výpoveď je nepostačujúca.
S týmto nesúhlasím. Majú to u nich v systéme zaznamenané - 22.4.2010 bola služba vypovedaná. Toto nám telefonicky potvrdilo asi 5 ich rôznych telefonistiek. A v e-mailovom zamietnutí reklamácie sa píše: "Zo strany reklamačného oddelenia sme šetrením zistili, že na základe Vašej požiadavky zo dňa 22.4.2010 bola zmena programu Magio Klasik + internet na VRI Turbo 2 v jarnej kampani uskutočnená až k 29.6.2010." Týmto jednoznačne potvrdili, že o výpovedi zmluvy vedeli od 22.4.2010. A nech rátam, ako rátam, 30 dní je 21.5.2010 = posledný deň viazanosti služby Magio Klasik + internet. A rozhovory si nahrávajú, stačilo, aby pracovník reklamačného oddelenia pohol riťou a vyhľadal si ich. A vždy, keď sme tam volali, tak sme ich upozorňovali na skutočnosť, že zmluva bola vypovedaná 22.4.2010 a vždy nám toto potvrdili. Takto sme platili cca 1,5 mesiaca naviac okolo 40 EUR - no dobrý biznis, ak to urobia XYZ počtu ľudí a budú sa vyhovárať na chybu v systéme, kde síce objednávka/požiadavka bola zaznamenaná, ale "zostalo to visieť vo vzduchu". To kde sme, aby sme doplácali na ich neschopnosť (no, dajme tomu, že neschopnosť, aj keď hlodá vo mne červíček pochybností, či to nebolo robené úmyselne - veď ľudia ešte stále nie sú zvyknutí brániť sa).
Ešte doplním, že toho 22.4.2010 telefonistka potvrdila mame, že nič nemusí chodiť vypovedať, všetko sa dá telefonicky. Toto si tiež T-col môže nájsť v záznamoch rozhovorov.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Stefan2005 Pozri príspevok
CHYBA. Ani telefonicky, ani internetom - hoci za i-objednávku dávajú bonus 10€. Ale iba osobne v T-Com centre! Máš to obostranne hneď podpísané. Je to jeden kolos, síce outsoursingovaný, ale mám dojem, že každý si dáva na čas, a cez telefon-internet vybavovať veci, to chce pevné nervy.

P.S. Osobná skúsenosť - jedna objednávka v máji cez internet - dodnes nie je úplne dotiahnutá do konca, druhá teraz v pondelok osobne - v stredu už kurier doniesol aj zásielku.
1. Nech potom láskavo nezavádzajú ľudí, že sa to dá vybaviť cez net a nikam netreba chodiť.
2. Osobne v T-com centre - no, máme teraz od nich internet a žiadnu zmluvu mama nepodpisovala. Takže čo, dostávame niečo len tak grátis, keďže zmluva nie je z našej strany podpísaná?!
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mám s T-com podobnú skúsenosť ako Štefan. Telefonicky som chcela zmeniť objem prenesených dát, nepodarilo sa to vybaviť za 3 mesiace, musela som isť osobne na obchodné miesto (ani jedna tlf. objednávka nebola dokončená). Po skončení viazanosti som zmenila prevádzkovateľa.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

25.6.2010 sme do T-comu volali zase, či bol "Magio + internet" zrušený a nový "Internet Turbo" sprevádzkovaný . Vtedy to ešte nebolo zrušené a ani sprevádzkované, ale pracovníčka nás informovala, že nás o sprevádzkovaní "Internet Turbo" budú informovať. 1.7.2010 mama zase volala do T-comu, aby sa dozvedela, že "Internet Turbo" bol sprevádzkovaný 29.6.2010, o čom nás samozrejme nikto neinformoval. V zmluve o poskytovaní služieb "Internet Turbo", ktorá mimochodom doteraz z našej strany nie je podpísaná, je napísané, že zmluva sa považuje za uzatvorenú prvým použitím služby. Prvýkrát bola služba použitá 3.7.2010 (to si v T-come môžu ľahko overiť). 2.7.2010 tu bola kamarátka, ktorá sa ho snažila uviesť do prevádzky, ale nepodarilo sa jej to. Volala aj na ich infolinku, kde pracovník overoval, či je linka v poriadku - takže mám aj svedka, že ešte 2.7.2010 internet nefungoval.
Lenže prišla faktúra, kde je internet fakturovaný od 29.6.2010, aj keď používať sme ho začali až 3.7.2010 a v zmluve je jasne napísané, že zmluva sa považuje za uzatvorenú prvým využitím služby. Tak ako nám môžu fakturovať niečo pred uzatvorením zmluvy?!
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

veronikasad Pozri príspevok
Mám s T-com podobnú skúsenosť ako Štefan. Telefonicky som chcela zmeniť objem prenesených dát, nepodarilo sa to vybaviť za 3 mesiace, musela som isť osobne na obchodné miesto (ani jedna tlf. objednávka nebola dokončená). Po skončení viazanosti som zmenila prevádzkovateľa.
Naša objednávka bola tiež telefonicky - preto mi to pripadá, ako keby to robili naschvál a možno aj s nekalými úmyslami.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Livia, na sprevádzkovanie internetu majú nejakú dobre platenú linku, cez infolinku moc ochoty nezažiješ ... Alebo za poplatok službu ich technika.
Neviem o aku sumu sa jedná - možno sa chceš sťažovať z princípu, ale bude ťa to stáť veľa času a nervov.
Ako píše Štefan, všetky zmeny treba vybavovať osobne na najbližšom obchodnom mieste
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ako je to s reklamáciou služieb? Reklamáciu (je to list s názvom "Žiadosť o vysporiadanie preplatkov", čo nám poradila telefonistka, že ho máme takto nazvať) sme poslali 16.6.2010. Prijali ju 18.6.2010 - toto telefonicky potvrdili pracovníčky T-comu + z T-comu poslali e-mail, že náš podnet obdržali.
1. Vzťahuje sa aj tu 30-dňová lehota na vybavenie reklamácie?
2. Ako sa ráta 30-dňová lehota, keď reklamáciu (list) obdržali 18.6.2010? Vyprší táto lehota 17.7.2010, t.j. tento týždeň v sobotu? Alebo až 18.7.2010 v nedeľu? Alebo keďže posledný deň lehoty pripadá na víkend, vyprší táto lehota až 19.7.2010, v pondelok?
Edit: odpoveď som už našla tu: http://www.porada.sk/t142570-reklamacia-30-dni.html
3. Reklamácia alebo stanovisko k reklamácii (neviem teraz presne, ako je to v zákone, nemám čas hľadať) musí byť písomne vybavená - čo sa rozumie pod pojmom písomne? Stačí e-mail (ten, ktorý poslali, je nepodpísaný)? Alebo to musí byť list?
4. Vo vzťahu k bodu 2: ak musí T-com poslať vyrozumenie o výsledku reklamácie písomne, robia to doporučeným listom?
Naposledy upravil Llívia : 16.07.10 at 14:46
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

veronikasad Pozri príspevok
Livia, na sprevádzkovanie internetu majú nejakú dobre platenú linku, cez infolinku moc ochoty nezažiješ ... Alebo za poplatok službu ich technika.
Neviem o aku sumu sa jedná - možno sa chceš sťažovať z princípu, ale bude ťa to stáť veľa času a nervov.
Ako píše Štefan, všetky zmeny treba vybavovať osobne na najbližšom obchodnom mieste
Veronikasad, nechcem sa sťažovať z princípu, ale preto, že T-com fakt urobil chybu (prečítaj si moje príspevky od začiatku, je to z nich jasné - aspoň pre mňa ) a z princípu len nevidím dôvod, prečo:
1. my by sme mali platiť službu, ktorú sme nevyužívali (viď predchádzajúce príspevky),
2. všetko pos.ala ich pracovníčka/níci, ktorá zadala do systému objednávku a tá objednávka zostala "visieť vo vzduchu" a na toto T-com prišiel, až keď sme sa sťažovali, ale jej chybu máme platiť my.
Ide asi o 40 EUR, čo nie je malá suma. A zo strany T-comu ochota veškerá žádna. Času a nervov (tie nervy hlavne teraz a riadne, ešte vo mne kypí žlč) ma to už stálo a asi ešte aj bude stáť, ale chcem urobiť všetko preto, aby sa tento problém vyriešil v náš prospech, lebo sa fakt cítime T-comom poškodení. Lebo len sťažovať a nadávať mi nepomôže.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Trochu otázka na tých, čo majú služby od T-comu: tiež má T-com v evidencii vaše rodné číslo (telefonistky k nemu prístup majú, pretože ho odo mňa vždy pýtajú)?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Pozrela som si všetky témy s názvom "Reklamácia" tu na Porade a žiadna sa na našu reklamáciu nehodí. Viete mi aspoň poradiť, ako je to s reklamáciou služieb, ktorý zákon sa na takýto druh reklamácie vzťahuje, príp. či sa na tento druh reklamácie vzťahuje len to, čo je napísané buď v zmluve, alebo vo Všeobecných podmienkach T-comu (kde sú napr. také kraviny ako: doba na vybavenie reklamácie je 60 dní, zákazník môže uplatniť reklamáciu len do posledného dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, kedy faktúru obdržal)?

Inak, dnes sme od nich PÍSOMNÉ = LISTOM vyjadrenie k reklamácii neobdržali a lehota uplynie v nedeľu, čo istotne nestihnú (ich chyba, ha-ha-ha), takže až ten list dostaneme, budeme žiadať o vrátenie peňazí, keďže reklamácia nebola vybavená v zákonom stanovenej lehote, čo znamená, že sa považuje za uznanú a máme nárok na vrátenie peňazí (aj keby sme nemali pravdu, nech nám dajú nejaký zákon, nejaký §, prečo nie sme v práve a aspoň sa budeme mať od čoho odpichnúť, nie aby som sedela hodiny za PC a hľadala riešenie) + k tomu dáme jednostranný zápočet z našej strany na najbližšiu faktúru od nich.
Neskôr sme pripnem listy - vzory reklamácie, ktoré sme tam poslali, snáď to niekomu pomôže.
Chcem sa obrátiť aj na Združenie slovenských spotrebiteľov, aby nám poradili, ako máme postupovať, resp. či postupujeme správne. Máte niekto s týmto združením skúsenosti, najmä či radia spotrebiteľom, ako dlho to trvá, ale v podstate uvítam hocakú osobnú skúsenosť. Príp. poraďte, ak by nám mohlo pomôcť ešte nejaké združenie.

A ešte im napíšem nasraný list, pričom inšpiráciu si zoberiem tu:
http://www.zss.sk/pribehy/T-Com-Staznost_07-01-21.pdf

Je to síce 5 strán, ale plačem od smiechu
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

zk24 Pozri príspevok
Iba upozorim ze sluzba nie je uzatvarana na dobu urcitu. Iba viazanost je na dobu urcitu, ak si dobre precitas zmluvu je tam napisane ze sluzba po uplynuti viazanosti pokracuje dalej.
Prečítala som si zmluvu a nikde v nej nie je písané o dobe, na ktorú je zmluva uzatvorená.
Stále sa píše len o VIAZANOSTI. Je tam zaškrtnuté políčko pri "Doba viazanosti užívania služby Magio" a sú tam možnosti: "Bez viazanosti" "12 mesiacov" "24 mesiacov" "36 mesiacov" My sme ho mali na 24 mesiacov.
Vo Všeobecných podmienkach ST, ktoré sme dostali pri podpise zmluvy, je jednoznačne napísané, že platnosť zmluvy končí uplynutím doby, ak bola zmluva uzatvorená na dobu určitú.
Z toho, čo som napísala, mi jednoznačne vyplýva, že VIAZANOSŤ = DOBA, NA KTORÍ JE ZMLUVA UZATVORENÁ.
Zmluvu sme uzatvárali v r. 2008, možno ju odvtedy upravili. Ak máš Magio, mohla by si sa pozrieť, ako to máš ty uvedené v zmluve?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Livia, zmluva so ST nekončí automaticky uplynutím viazanosti. Po skončení viazanosti prechádza na rovnaký produkt bez zľavy. Rušila som internet vo februári t.r. po skončení viazanosti (nemala som Magio)
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať