Zavrieť

Porady

Predaj majetku do zahraničia a DPH priznanie

Ahojte,

mám nasledovný problém. Predali sme 5 ročný kamión do ČR. My sme platca DPH, oni sú platca DPH. Predali sme im to bez DPH, aby si to oni mohli samozdaniť.

Ja kde uvediem túto sumu? Uvediem ju do riadku 16 na DPH tlačive ta tým to končí?

Ďakujem pekne za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    kocka503 Pozri príspevok
    Ahojte,

    mám nasledovný problém. Predali sme 5 ročný kamión do ČR. My sme platca DPH, oni sú platca DPH. Predali sme im to bez DPH, aby si to oni mohli samozdaniť.

    Ja kde uvediem túto sumu? Uvediem ju do riadku 16 na DPH tlačive ta tým to končí?

    Ďakujem pekne za radu.
    Ešte musíte podať súhrnný výkaz podľa § 80 zákona o DPH, do ktorého uvediete hodnotu dodaného kamiónu a aj IČ DPH nadobúdateľa kamiónu v ČR.

    kocka503 je offline (nepripojený) kocka503

    kocka503
    súhrnný výkaz? To sa musím registrovať na elektro. podanie len preto, že som predala kamión? uffff.... tak to som dajak nestihla... nie je povinnosť registrovať sa až nad 100.000 Eur? Alebo tak dajak? (ak nepočítam služby)

    Predaj majetku do zahraničia a DPH priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.