Zavrieť

Porady

Orezanie stareho orecha

Zdravim.

Kupil som dom kde predchadzajuci majitel posadil cca 3 metre od domu orech.
Teraz je uz velky, mam s nim problem. Kedy sa odporuca jeho radikalny rez ?
Cca meter od zeme sa rozkonaruje do dvoch hrubych vetiev (priemer asi 30 cm). Jednu chcem odrezat. V ktorom obdobi to mam spravit ?

Orech rodi nadherne velke plody, take velke orechy som este nevidel. Bolo by mi luto keby celkom zahynul.

Vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    No ešte chvíľku sa povytešuj z krásnych plodov a potom si možno poplačeš, že Ti puká stena domu.
    Orech má neskutočne silné korene.
    My sme sa zbavovali tiež starého koreňa pri dome, obetovala som plody, pretože nám praskala stena od koreňov. Tri dni chlapi vykliesňovali korene a ostal kráter na záhrade ako po výbuchu.

    Starí ľudia už dávno hovorili, že orech treba sadiť ďaleko od domu. Tri metre je málo.

    Rian je offline (nepripojený) Rian

    Rian
    Ked z tych 5 orechov co mam v zahrade ma tento najkrajsie plody. :'(
    Uvidime, este ho prestudujem.

    jarecko je offline (nepripojený) jarecko

    jarecko
    Mas to celkom vo svojich rukach, kedze orech je tvojim vlastnictvom, skodi tvojmu domu a je na tebe co s nim urobis. Ja mam zlozitejsi problem. Orech je zasadeny na susedovom pozemku, mozno 2,5-3m od nasho domu, tiez ma pekne velke orechy s tenkou skrupinou. Zanasa nam odkvapove zlaby, skodi streche atd. a sused ani pocut o jeho vyrezani. Medzisusedske vztahy skoro na bode mrazu.

    Orech vlassky so svojou korenovou sustavou patri do volneho prostredia na zahradu, to vedeli uz stari gazdovia a nie k domu pod plot.

    Orezanie stareho orecha

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.