Zavrieť

Porady

Zadĺžený brat

Dobrý den. Moj brat má 30 rokov, nikde nikdy nepracoval ani pracovat nemiemi. Má pestrú kriminálnu minulosť a odpykal si dva roky vo výkone trestu za lúpežné prepadnutie. Už niekoľko rokov má na krku dlžoby ako napríklad, pokuty z dopravného podniku, neplatí viacero telefónov (cca 2000e), žsr a podobne. Nemá žiadny príjem. Dokonca aj sociálne dávky mu prestal UPSVaR dávať pretože sa nehlásil. Je veľmi nezodpovedný a ľahostajný k životu.
Vec sa má tak, že matka na mňa prepísala byt a ona je v liste vlastníctva vedená ako vecné bremeno. Pred niekoľkymi dňami som mu zrušil trvalý pobyt. Z obvodného úradu mu prišiel doporučný list ktorý si ale on nemieni na pošte vyzdvyhnúť. Spolu s matkou sa obávame postupu exekútora od ktorého mu dnes prišlo oznámenie o začatí exekútorského konania. Moja otázka znie takto : Má exekútor právo siahnuť na môj alebo matkin majetok? Môže vziať napríklad telku? Obaja si izby zamykáme a on kľúč od nich nemá lebo nám pomyzli veci
Ďalší problém na ktorý by som chcel radu je že ako sa postupuje ak ja som mu síce zrušil trvalý pobyt ale on si nezmení občiansky preukaz? Je takej povahy že aj keby som mu na tú zmenu peniaze dal tak by ich radšej premárnil inde. S matkou si s ním nevieme rady. Neide ná doslova o to aby sme ho vyhodili ale chceme mať isotu že kvôli nemu neprideme o majetok. Vaše rady si veľmi vážim a ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Exekútor môže siahnuť len na jeho majetok. Veci osobnej potreby mu nemôže zobrať ani exekútor.
    Problém môže nastať pri dokazovaní, že v byte nie je nič jeho. Vzhľadom na doterajší spôsob života a žiaden príjem, dokonca predpoklad nededenia majetku po matke, exekútor by mal exekúciu zastaviť.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    zdenka131, zk24, arizona, danushka, miramax1, Danielle369
    6

    20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

    20lucka201
    Podľa môjho názoru o byt neprídete, nakoľko vôbec nie je vedený v LV a nik by mu neuveril, že ste ho "naschvál vyvlastnili"

    PS: je smutné také veci čítať a hlavne keď ide o rodinu..

    bassnik je offline (nepripojený) bassnik

    bassnik
    V liste vlastnictva vedeni nieje a ani nema ziadny majetok. Nemame dobre vztahy a doma ho len trpime.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.