Zavrieť

Porady

Nový platca DPH - neskoro nastavená ERP

Dobrý deň, ako by ste riešili nasledovnú situáciu?

POdnikateľ bokl zaregistrovaný ako platca DPH od 9.4.2010 - kým však prebral kartičky, prešlo hodne času a uzávierky z jeho ERP aj bločky sú stále v nulovej DPH, až niekedy v júni je ERP nastavená korektne. Ako teraz z týchto výstupov s nulovou DPH odviesť?
Napr. uzávierka je 100 EUR. Brat to ako cenu celkom vrátane DPH? Alebo ešte o DPH navýšiť? Druhý prípad sa mi nepozdáva, pretože potom nesadne pokladňa.....
Prosím poraďte.
/Okrem toho mu nesedia súčty denných uzávierok s mesačnými - predpokladám, že odviesť z toho, čo vychádza vyššie. Niekedy mesačnú uzávierku vôbec nespravia no proste hrôza/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    § 22
    1) Základom dane pri dodaní tovaru alebo služby je všetko, čo tvorí protihodnotu, ktorú dodávateľ prijal alebo má prijať od príjemcu plnenia alebo inej osoby za dodanie tovaru alebo služby, zníženú o daň. Do základu dane sa zahŕňa aj dotácia alebo príspevok, ktorý dodávateľ prijal alebo má prijať k cene tovaru alebo služby.

    ja by som vychádzala z ustanovení §22, a to čo je nablokované v pokladni by som považovala za cenu s dph
    mesačná závierka musí byť vyhotovená vždy, a to posledný deň v mesiaci alebo prvý deň nasledujuceho mesiaca, denná vtedy ked sú v ten deň obraty.
    dosť dobre nechapem, prečo nesedí súčet denných uzávierok s mesačnou, možno urobili mesačnú až pár dní po skončení mesiaca

    milenia je offline (nepripojený) milenia

    milenia
    Nesedí, lebo predpokladám, že stratili denné..ďakujem za radu - aj ja by som to urobila tak.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    milenia Pozri príspevok
    Nesedí, lebo predpokladám, že stratili denné..ďakujem za radu - aj ja by som to urobila tak.
    tak si to skontroluj podľa čísiel uzávierky, ktorá ti chýba. Z GT-čiek sa dá vypočítať rozdiel.

    milenia je offline (nepripojený) milenia

    milenia
    Ďakujem - to ma nenapadlo....ale aj tak zdaním pre istotu vyššiu čiastku, môj problém to nie je že stratili doklady.

    Ešte - ak napríklad nefunguje pokladna alebo z iného dôvodu - je potrebné vystaviť paragony. Paragony je potrebné doblokovať? Aby sedel GT s tržbou? Čo ak sú paragony doblokované až nasledujúci mesiac? Kedy z nich odviesť DPH, keď boli nablokované alebo keď bol paragon vystavený? Predpokladám, že to, čo nastalo skôr. Obchodné prevádzky - to je hroznééé

    Nový platca DPH - neskoro nastavená ERP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.