Zavrieť

Porady

Láska

erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca

Anketa: Bola téma: "Láska" pre Vás niečim poučná?

Počet hlasujúcich
13. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • áno

    10 76.92%
  • nie

    3 23.08%
Kam zaradiť, do akého chlievika, tému "Láska"? Nevedel som. Tak som ju dal sem.

Chcel by som sa spýtať "poraďakov" ako si predstavujú lásku. Nie lásku medzi rodičmi a deťmi, ale taký ten krásny vzťah medzi zamilovanými. Neskromne by som chcel dodať, že si to nepredstavujem ako spor, kde sa budeme hašteriť, že pre mňa tamto je láska, pre mňa tamto nie je láska. Iba takú predstavu jednotlivcov na tento krásny vzťah. Možno aj to, čo už láska nie je, čo je teror, otrava, "znásilňovanie" toho druhého. Dajte svoj názor čo najväčší počet. V kvantite bude aj kvalita.
Usporiadat
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

Láááááska, Bože, láááááska, kde ťa ľudia berúúúúú ...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

♥ Pre Teba ♥
Spím, snívam,
zavretými očami sa na svet dívam.
Sedím, ležím?
No neviem,
ale asi ležím,
keď spím.
Spím a sníva sa mi krásny sen,
júúúúj ten sen je o Tebe len.
V tom sne si ma chytil za ruku
a bozkával ma od krku až k uchu.
Potom si ma krásne objal
a vánok ma vtedy ovial.
Pusinku si mi dal na líčko
a zabúchalo mi moje srdiečko.
Zabúchalo preto, lebo aj ono ľúbi Teba,
v ňom je totiž miesto iba len pre Teba.
Keby si mi nedal pusinku na líčko
ono by prestalo zrazu biť.
A to by znamenalo,
že ani mne by sa už nechcelo
na tomto svete ďalej žiť.
5 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
alla66 Pozri príspevok
Definícia lásky

Láska sa nedá definovať slovami ale činmi............... nie je to ten pocit, kedy musíte chodiť, akoby z donútenia za osobou, o ktorej si myslíte, že ju ľúbite. Láska to nie je nosenie kvetov, darov, ale naopak. Nie sú to šaty, ktoré nosíme preto, aby sme dobre vypadali, nie je to prsteň, ktorý dáme milovanej osobe. Láska je najkrajší pocit na tomto svete. Je to byť s milovanou osobou, držanie sa za ruky, ale hlavne byť pri nej, keď to najviac potrebuje a podržať ju v tej najťažšej chvíli. Slovo láska nevyjadruje len vnútorný pocit, vyjadruje všetko najcennejšie čo na tomto svete existuje. Nie je to povrchná krása, aj keď to k tomu patrí, je to hlavne vnútorná krása. Na čo je človeku pekný partner, keď zvnútra je strašne škaredý. Láska sa dá porovnať s jedným citátom:Láska to je ako keď sa "pocikám", každý to vidí a čuduje sa, ale len ja to cítim a viem aké to je....., je ako lupeň kvetu, ktorý ukazuje svoju krásu, je ako sen, ktorý snívame každý večer a na ktorý nikdy nezabúdame. Je to ten pocit keď prídeme za našou láskou, pozrieme sa do očí, a nevieme čo máme povedať, lebo nám vyschlo v hrdle.

Nebojíme sa, že niečo povieme zle, lebo slová, ktoré v tej chvíli použijeme vychádzajú zo srdca. Sú to slová výnimočné, krásne. Ako sa hovorí:" Láska aj hory prenáša!!! Pre lásku sme schopní obetovať všetko: kamarátov, rodinu, školu,prácu, ale to nie je dobré, pretože keď raz pominie, a nebudeme vedieť nájsť východisko zo situácie, do ktorej snme sa dostali, sú to práve oni, ktorí nám v tom všetkom pomôžu a postavia na nohy. Preto si treba vážiť aj kamarátov, rodinu a osobu, ktorú milujeme, pretože láska niekedy bolí, a bolí veľmi. Nevieme povedať, kde máme lásku hľadať, to sa nedá. Vieme len povedať, že keď ju raz nájdeme, budeme najšťastnejší človiečikovia na svete. Nebude to ľahké, ale príde to v tej najneočakánejšej chvíli. V tej chvíli sa svet zastaví , strach pominie a všetko bude dokonalé.


Netreba sa ponáhľať, všetko má svoj čas.. a láska potrebuje veľa času. Hovorí sa, že najkrajšia láska je tá najkratšia. Láska je krásna sama o sebe.... .Vyznať lásku milovanej osobe je veľmi ťažké. Azda najťažšie je povedať tie dve najkrajšie znejúce slová a to:" Ľúbim ťa!" Potom, keď ich vyslovíme, všetko sa zmení, ale musíme ich venovať osobe, ktorá nám tieto slová opätuje. Lebo ak nie, sklameme sa.. A sklamanie v láske bolí najviac. Láska niekedy vie pekne potešiť, ale niekedy vie aj poriadne zavariť... Azda najkrajšie na láske je prvý bozk. Čakáme naň od prvej chvíle keď sme vyslovili tie dve najkrajšie znejúce slová.. V tej chvíli sa telo zachveje a budeme si vychutnávať ten sladučký pôžitok bozku. Ako sa hovorí na prvý bozk sa nikdy nezabúda, lebo prvý bozk je ten najkrajší a z najčistejšej lásky.


Tento bozk, to nie je spojenie dvoch pier v jedno, je to niečo výnimočné a zároveň záhadné. Nad bozkami netreba uvažovať, bozky treba opakovať a precvičovať. Samozrejme aj ostatné bozky sú strašne pekné, ale iba jeden je ten "top". Je ťažké opisovať lásku slovami, pretože vo svojom vnútri nevieme nájsť tie správne slová, nenájdeme ich ani v odbornom slovníku...Lásku sa dá definovať ako nádherný ľudský pud, ktorému sa človek nemôže ubrániť, nech sa snaží akokoľvek. Treba cítiť a prežiť, netreba o tom hovoriť
.
Mohol by som poprosíť niečo Tvoje
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
erzet Pozri príspevok
Mohol by som poprosíť niečo Tvoje
Dnes som ti v RP napísala: láska je.... keď vidím sedemdesiat ročných manželov sa držať za ruky...alebo ....viem,že ma niekto ľúbi a môžem byť s ním, keď mi je ťažko. papa
Naposledy upravil alla66 : 23.07.10 at 20:14
6 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
OK
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Veru láska má viacero podôb, nemusí byť zrovna tá slovná. Nie každý sa vie vyjadriť. Stačí pohľad, mimika, gesto, objatie, držať sa za ruky, dať si pusu, pohladiť, podporiť, a hlavne úsmev vie pohladiť dušu. Musí nielen prijímať, ale aj dávať.
Prešli sme všeličím, ale stále stojíme vedľa seba, nie ako bábky, ale ľudské bytosti, hľadajúce aj niečo trošku pekného, na to sú ale vždy dvaja.
7 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
erzet Pozri príspevok
Mohol by som poprosíť niečo Tvoje
erzet, veď to je práve to. Dokážeme o láske povedať niečo "svoje"? Keď som chcela začať písať niečo na tému "láska", tak som si uvedomila, že všetko už bolo povedané a napísané...
Rozmýšľam, či je láska to, že sme dnes z maželom zažili neuveriteľne pekný deň, aj keď sme spolu už celú večnosť... A pritom viem, že možno zajtra ma niečim tak vytočí, že by som ho najradšej prizabila...
Ale asi potrebujem to zvláštne napätie, aby to mohlo fungovať.

Pre mňa osobne je "milovať" viac než "byť milovaný". Som šťastný človek, keď viem, že som schopná toho citu a dokázala som milovať tak, že to bolelo.
Asi je to trochu masochistické, ale veľká láska musí bolieť, inak by nevznikli všetky tie krásne veci, tie krásne básne atď.

A všetko, čo som napísala mi pripadá otrepané...
7 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

ondrejvla Pozri príspevok
Zobúdzanie i zaspávanie, úsmev i plač, láskanie i hnev, novorodeniatko i dcéra v závoji pred oltárom, pohladenie i kŕč úsmevu, ráno i noc, šepot i krik, slová, čo vedia len dvaja a iný nik,
bozky, vášnivé, i hanblivé, tam, kde sú dvaja, tam je láska.
Ďakujem Vlasti, mala som normálne zimomriavky, úžasné ...
0 0
Ešli Ešli

Ešli je offline (nepripojený) Ešli

Myslím, že človek, ktorý má v sebe dobrotu a empatiu dáva najviac lásky všetkým naokolo, hoci tí si ju možno ani neuvedomujú. Zamilovanosť je krásny stav tela aj duše, ale nie je stály.
1 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
...zamilovanosť je na hony vzdialená od skutočnej lásky... hoci často máva prvé "slovo"... len maaalokomu sa však chce "prerobiť" k trvalým hodnotám...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Ešli Pozri príspevok
Myslím, že človek, ktorý má v sebe dobrotu a empatiu dáva najviac lásky všetkým naokolo, hoci tí si ju možno ani neuvedomujú. Zamilovanosť je krásny stav tela aj duše, ale nie je stály.
Zamilovanosť je prvým stupňom lásky, potom dvaja majú možnosť postupovať do vyšších levelov nekonečnej lásky. Ak sú dobrí hráči, v tejto hre môžu zotrvať celý život.

Bojím sa smrti nie tej svojej, bojím sa smrti toho druhého.
Dúfam, že sa dožijeme plnohodnotnej staroby vo dvojici a budeme rozprávať našim vnúčatám o živote s láskou. Nielen o láske medzi mužom a ženou, ale o láske k životu, o úcte k človeku, o význame hodnôt, o veciach, ktoré sa nedajú kúpiť za peniaze o takých, ktoré sú zadarmo a majú nevyčísliteľnú hodnotu.
12 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
danushka Pozri príspevok
...Dúfam, že sa dožijeme plnohodnotnej staroby vo dvojici a budeme rozprávať našim vnúčatám o živote s láskou. Nielen o láske medzi mužom a ženou, ale o láske k životu, o úcte k človeku, o význame hodnôt, o veciach, ktoré sa nedajú kúpiť za peniaze o takých, ktoré sú zadarmo a majú nevyčísliteľnú hodnotu.
...len pri tom dúfaní netreba zabúdať... že žijeme dnes... namiesto dúfania v budúcnosť... pochopiť... pohladiť... úsmev pridať... nezištne a bezodkladne... "potom" už môže byť neskoro...................
11 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
erzet Pozri príspevok
Kam zaradiť, do akého chlievika, tému "Láska"? Nevedel som. Tak som ju dal sem.

Chcel by som sa spýtať "poraďakov" ako si predstavujú lásku. Nie lásku medzi rodičmi a deťmi, ale taký ten krásny vzťah medzi zamilovanými. Neskromne by som chcel dodať, že si to nepredstavujem ako spor, kde sa budeme hašteriť, že pre mňa tamto je láska, pre mňa tamto nie je láska. Iba takú predstavu jednotlivcov na tento krásny vzťah. Možno aj to, čo už láska nie je, čo je teror, otrava, "znásilňovanie" toho druhého. Dajte svoj názor čo najväčší počet. V kvantite bude aj kvalita.
Nebude to niečo, ako si rozprávali dvaja dedkovia?

Pamätáš si ako sme behávali za dievčatami?
Pamätám, pamätám, len si neviem spomenúť, prečo sme za nimi behali.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
...sa nebodaj už dostávaš do toho štádia......
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
No zatiaľ si ešte niečo zapamätám.
Ale jeden nevie, kedy ho navštívi ten nemec. Ako sa to len volá? Ujo Alzheimer?
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
...dobrá správa znie... že sa ešte aj čo-to môžeš podučiť... (trebárs aj to zabudnuté)......
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Už sa teším na ďalšiu prvú lásku.
Ten Alzheimer nie je až tak na zahodenie.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..láska, bože láska...rezonuje vo mne pri čítaní nadpisu témy stará, ľudová pieseň..a kde ťa ľudia berú, keď ani nerastieš, ani ťa nesejú...
..nuž, často stačí pohľad do očí a hneď je láska...alebo podáme ruku cudziemu človeku a vznikne priateľstvo, ktoré prerastie do lásky..alebo ju dedíme po rodičoch a dávame svojim deťom, bez ohľadu na to, či ju sami máme a či jej máme dosť...
...predčasom som videla v telke šot o dvoch starčekoch, ktorí si, žijúc svoju starobu v domove dôchodcov, spečatili svoju lásku prstienkami..každý z nich prežil iný život, s iným partnerom, potom osamel, dával svoju lásku deťom a keď už nezostalo miesto pri vianočnom stole pre nich, dali svoje prebytky citov jeden druhému..to je láska, povedala som si vtedy..starčekovia už nevyužívajú pôžitky lásky,tak, ako my mladší a aj celkom mladí, ktorí si myslia, že láska je sex,trocha citu a je to na celý život..majú lásku v podobe, akú si sami vytvorili, je len pre nich a je im s ňou dobre..a stačilo pri tom iba málo, podať si ruku..a bolo to!..
..moja skorovnučka, štrnásťročná, vzdychne:.."booože, láska!..no čo ešte?..len otrava je s ňou.."..sčasti má aj pravdu, keď sme zamilovaní, rozhádžeme si celý život, padajú pevné predsavzatia,robíme ústupky voči milovanému, lebo milujeme..máme lásku, fantázia lieta a chceme ju mať čo najkrajšiu, najlepšiu, úplne in!...kdeže!......"všade je láska"...pamätám sa, ako som milovala Joža za túto pieseň a myslela som si, že tá moja bude na furt..časom som prehodnotila moju lásku i to, čo som dostávala, Joža už nemilujem.. a dnes je to love,anglicky to vraj znie krajšie, lieta si nie tak, ako kedysi, popísaná v papierikoch cez lavice, ale v sekunde preletí cez fejsbúk na druhý koniec sveta.,alebo do vedľajšieho činžáku, v esemeskách do druhej lavice prevrčí a miluje,rozdáva sa, sľubuje, tá naša moderná láska,ktorá má toľko podôb, že keď ju nemáme, snívame o tom, čo by sme jej dali,ako by sme ju milovali, keď ju máme, niekedy nám nieje dosť, dakedy až nechutne natískavá znásilňuje naše city a raní nás tak, že ju nechceme...
..tento erzet vždy vymyslí takú tému, že núti rozmýšľať...ale keby sme tu mali popísať všetky podoby našej prežitej lásky, padla by porada, o horších čítame takmer denne..je to v nás a o nás..len a len o nás, ako a čo dáme..lebo podľa toho dostaneme..i keď aj to nie je vždy pravda...
14 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..no veru neviem, či láska nebude zaradená do novodobých chorôb..s následkami prechádzajúcimi až do trvalej invalidity..keď ju erzet hodil do "zdravia"..))))))))))
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pepsiková, napísala si to veľmi pekne.
Ale je láska bez sexu ešte láska? Aký je rozdiel medzi takouto láskou a priateľstvom? Koľké(koľkí) z vás by sa uspokojili s takouto láskou?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať