Zavrieť

Porady

Láska

erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca

Anketa: Bola téma: "Láska" pre Vás niečim poučná?

Počet hlasujúcich
13. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • áno

    10 76.92%
  • nie

    3 23.08%
Kam zaradiť, do akého chlievika, tému "Láska"? Nevedel som. Tak som ju dal sem.

Chcel by som sa spýtať "poraďakov" ako si predstavujú lásku. Nie lásku medzi rodičmi a deťmi, ale taký ten krásny vzťah medzi zamilovanými. Neskromne by som chcel dodať, že si to nepredstavujem ako spor, kde sa budeme hašteriť, že pre mňa tamto je láska, pre mňa tamto nie je láska. Iba takú predstavu jednotlivcov na tento krásny vzťah. Možno aj to, čo už láska nie je, čo je teror, otrava, "znásilňovanie" toho druhého. Dajte svoj názor čo najväčší počet. V kvantite bude aj kvalita.
Usporiadat
Lilka 1 Lilka 1

Lilka 1 je offline (nepripojený) Lilka 1

Láska je krásna v akomkoľvek veku, v láske vek nehrá žiadnu úlohu. Iné je, keď sa šesť alebo päťdesiatnik zamiluje do 20-30 ročnej ženy a opantaný jej krásou a mladosťou nechá doma opustenú milujúcu manželku, s ktorou si už čo-to odskákali. To už nie je láska, ale poblúznenie mysle.
2 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Lilka 1 Pozri príspevok
Láska je krásna v akomkoľvek veku, v láske vek nehrá žiadnu úlohu. Iné je, keď sa šesť alebo päťdesiatnik zamiluje do 20-30 ročnej ženy a opantaný jej krásou a mladosťou nechá doma opustenú milujúcu manželku, s ktorou si už čo-to odskákali. To už nie je láska, ale poblúznenie mysle.
...zákon relativity ani tu nezaostáva......všetko je "uhlie" pohľadu a nie je nič horšie ako hodnotiť to, čo človek neskúsil na vlastnej koži... pos(t)ranný pohľad býva často zraaadnyy.........
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
marjankaj Pozri príspevok
Zitka a to prečo vymazávaš?
Robo to možno vydá aj knižne, mohli by z toho kvapnúť aj nejaké honoráre.
No pekne , tak mne zasa nekvapne nič , ale tak mi treba Ale ak by Robo chcel vydať knižne , tak ja mu zasa poradím ako a kde
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Lilka 1 Pozri príspevok
Láska je krásna v akomkoľvek veku, v láske vek nehrá žiadnu úlohu. Iné je, keď sa šesť alebo päťdesiatnik zamiluje do 20-30 ročnej ženy a opantaný jej krásou a mladosťou nechá doma opustenú milujúcu manželku, s ktorou si už čo-to odskákali. To už nie je láska, ale poblúznenie mysle.
Lilka, ale toho 50-60-tnika tá mladá miluje do poslednej koruny
Ten vtip, že keď sa chlap sústredí na vec pod pásom, rozum sa dištancuje od riadenia mysle- má asi práve v tomto pôvod
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
ubka Pozri príspevok
Lilka, ale toho 50-60-tnika tá mladá miluje do poslednej koruny
Ten vtip, že keď sa chlap sústredí na vec pod pásom, rozum sa dištancuje od riadenia mysle- má asi práve v tomto pôvod
A prečo si myslíš, že iba chlap?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
erzet Dnes, 01:36 PM
Citát:


Zadávateľ témy nemusí zjesť všetku múdrosť sveta a možno preto som tému otvoril, ale vravíš iba o prvom odsek...


..nie, nemusíš zjesť všetku múdrosť..ale mal by si byť pripravený vo svojej téme vyjadriť svoj názor, skúsenosť,čo by si urobil, čo neurobil...a nie tu stvoriť pár fráz a potom si cudzie skopírovať pre seba..

vi
..a akože, mne je to jedno,ale od teba som čakala niečo iné..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Necitujem nikoho ...radšej ...

Len si zasa , to svoje obligátne , v tejto téme ......hm , hm ....zahmkám ...

Že prečo ?????

Radšej nechcite vedieť ...

Ale len tak na okraj , téma sa zvrhla , o niektorých príspevkoch by som si dovolil tvrdiť , že boli doslova a do písmena ....vyvrhnuté ...
4 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

Napriek tomu si myslím, že táto téma prispela k relaxácii a odreagovaniu sa od dennodených iných starostí /aspoň u mňa/. Nič sme neriešili, k ničomu novému sme nedospeli, láska tu bola a bude, či s nami, či bez nás. Môže nás zastihnúť v ktoromkoľvek veku, či sa to niekomu bude páčiť a či nie.
0 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

LÁSKA?

.... DÝCHAM TVOJE DÝCHANIE...
1 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Pre mňa bola láska rukami, na ktorých som mohla plakať... istotou, že ak zídem z cesty, niekto mi pošepne správny smer...nádejou, že keď padám na dno, bude mi hodené záchranné lano... úsmevom, ktorý hrial a poháňal vpred...darom... pokáním...ale i prekliatím...
4 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Domov sú ruky, na ktorých smieš plakať... nie je to náhodou Válek? Žeby to bola asociácia?
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Je mi ľúto že som Vás sklamal.
Spýtam sa. Bola to zlá téma?
Ja som sa poučil.
Poučili sa aj iný? Aspoň jeden?
Tak táto téma splnila účel.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Áno, je to Válek. Škoda, že nie vlastné slová...

Domov je chladná voda v zarosenom džbáne.
Domov sú ruky, položené na stole v nedeľnom tichu, po práci, prázdne a čakajúce, rozhodujúce, jediné, ktoré vytvárajú dejiny.
Domov sú ruky, na ktorých smieš plakať.
Skryjú tvoju tvár, vlhkú od potu a od sĺz.
Môžu pritúliť, zachrániť a zohriať.
Naposledy upravil ondrejvla : 26.07.10 at 20:39
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

O láske môžu básniť poeti.
O láske sa môžu písať príbehy.

Láska sú predovšetkým pocity.

Neviem kto sa cíti ju popisovať alebo definovať.
Aj preto lebo má veľa podôb.
.
Z rozhovoroch v médiách najkrajšie o svojom partnerskom vzťahu, v tomto prípade celoživotnom od svojich trinástich (?) rokov, rozprával pán Prof. Švejcar. Láska až za hrob. Úcta až sa hrob.

Podľa Jána Pravdu dnes žije v pravej láske možno 5% ľudí. Ľudia nevedia čo je to láska.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

erzet Pozri príspevok
Je mi ľúto že som Vás sklamal.
Spýtam sa. Bola to zlá téma?
Ja som sa poučil.
Poučili sa aj iný? Aspoň jeden?
Tak táto téma splnila účel.
pre mna užitočna, lebo som sa zamyslela nad svojou laskou.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

marjankaj Pozri príspevok
A prečo si myslíš, že iba chlap?
..ja si nič nemyslím, citovala som vtip
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Láska je aj o odpúšťaní...
Nejeden z nás v partnerskom živote spraví chyby, veľa chýb menších, väčších a aj takých, ktoré sa ťažko odpúšťajú.
Ak ide o lásku pravú, ktorou otrasie pohroma a tí dvaja sa zamyslia, čo ju spôsobilo, zistia, že život bez toho druhého by bol len hľadaním šťastia, ktoré naveky odišlo a už sa nevráti - zotrvajú pri sebe a nájdu sa opäť, svoju lásku povýšia nad nevraživosť a bolesť, ktorú si spôsobili.
Aj to sa stáva, málokedy, ale predsa ...aj šťastné návraty existujú....

Ak niet cesty späť, ostáva trpkosť v duši, ďaľší nešťastní, spálené mosty, horkosť.
Naša rôznorodosť, mnohorakosť v prežívaní pocitov viny a neviny, pohľadu na slobodu, na to čo sa smie, či nesmie vo vzťahu nás alebo spútava, ale nám dáva krídla ako v láske a vo fungujúcom vzťahu, tak aj v neláske a po nej.
Naša pýcha - nepýcha, ješitnosť -neješitnosť určuje ako vzťah vyzerá za trvania lásky, či po jej skončení.

Ale sme ľudia, potrebujeme ľúbiť a byť ľúbení. Niektorí máme šťastie, že stretneme zas niekoho a už naveky a poučení z predchádzajúceho vzťahu vieme, že láska nie je len o prvotnom lietaní motýlikov v brušku, ale o obete, odriekaní, veľkej tolerancii, odpúšťaní, chápaní.

Je to súhra slabších a silnejších. Muži majú silné stránky na ochranu slabších stránok žien. Sila ženy dopĺňa slabiny muža.
Nech to tak aj naďalej ostane s láskou a jej rôznorodými podobami a premenami.
12 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..keď mám povedať tak naozaj, táto téma mi nič nedala..teda nič nové..nad láskou vo všetkých možných podobách sa zamýšľam denne,možno niekedy len okrajovo, alebo nevedomky, ale denne..takže nič nové..páčili sa mi niektoré vyjadrenia,ale tiež to nebolo to, čo by som už nečítala, alebo nepočula, alebo nezamýšlala sa nad tým..možno ma posilnilo ,že iní prispievatelia vnímajú tak, ako ja lásku v jednej z jej podôb, že v určitých názoroch sme jednotní a vnímame lásku ako súčasť denného života..už som niekde napísala, že od tejto témy a od zadávateľa som čakala niečo viac a nie len všeobecne pozbierané informácie o láske..asi to vnímam inak a určite inak rozmýšľam..veď denne prehodnocujeme svoju lásku voči niekomu a snažíme sa byť lepší voči sebe aj voči okoliu..asi tak..
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Láska je niečo, čím sa ľahšie prechádza životom, všetko je krajšie, veselšie, problémy sú jednoduchšie. Stačia len objatia, ktoré sú liečivé alebo stisk ruky a vtedy pocítite, že vám to dodáva odvahu a silu. Pretože ked je láska je aj zdravie aj peniaze a samozrejme ked nájdete toho pravého, s ktorým vám to iskrí tak máte samozrejme aj šťastie.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
31Jankal Pozri príspevok
Láska je niečo, čím sa ľahšie prechádza životom, všetko je krajšie, veselšie, problémy sú jednoduchšie. Stačia len objatia, ktoré sú liečivé alebo stisk ruky a vtedy pocítite, že vám to dodáva odvahu a silu. Pretože ked je láska je aj zdravie aj peniaze a samozrejme ked nájdete toho pravého, s ktorým vám to iskrí tak máte samozrejme aj šťastie.
Nezostáva mi nič iné ....

Hm , hm , hm .....

P.S.:
Nápoveda ...
31Jankal - porozmýšľaj o príspevku , o slovách .......a hlavne ....o súvislostiach ....
To slovíčko " AJ " medzi tými ostatnými mi vadí , zavadzia , nehodí sa , proste to nie je ten správny výraz ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať