Zavrieť

Porady

Pokuta za neskorý súhrnný výkaz

Zdravím,

dostal som rozhodnutie o uložení pokuty za oneskorené podanie súhrnného výkazu (332€ ). Samozrejme že mi nie je po chuti platiť toľko za jeden papier, navyše keď štát neutrpel žiadnu ujmu. Chcel by som vedieť ako postupovať, niekde na porade som čítal, že buď sa normálne odvolať kým to nadobudne právoplatnosť, alebo počkať kým nadobudne právoplatnosť a potom poslať žiadosť o odpustenie.
Čo by ste mi poradili?
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

tak aj ja idem... ešte 5 ... a nemáš zač
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

tak držím palce nech ich čo najrýchlejšie zvládneš, ja hádam dám do pol noci 2 :-)
0 0
Jakub2 Jakub2

Jakub2 je offline (nepripojený) Jakub2

Joj, hneď sa nemusíte čertiť. Žiadosť o odpustenie mám teda podať až po tom čo rozhodnutie nadobudne právoplatnosť, alebo čím skôr?

Alebo sa odvolať kým rozhodnutie nadobudne právoplatnosť (tak ako je to uvedené v rozhodnutí)?

Áno, pôjdem sa spýtať na DÚ, ale ide víkend, takže chcem za tieto dva dni čo-to zistiť.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
v rozhodnutí máš lehotu tuším 15 dní na odvolanie aj to, či má alebo nemá odkladný účinok. zariaď sa podľa toho. Ak chceš skúšať, aj ked to podľa príspevkov máš márne, tak neodkladaj a píš. 500Sk-ekvivalent ťa už zrejme nezabije.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ako píše adabirk #7, správca "uloží" a "nie môže uložiť".
Škoda ekvivalentu 500 Sk.
Bohužiaľ, vyhnúť sa tomu nedá.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Veru, ani vpravo, ani vľavo.
0 0
ivetaf ivetaf

ivetaf je offline (nepripojený) ivetaf

Neviete niekto aká je pokuta za neodovzdanie súhrnného výkazu fyzicky do 25-ho, cez daňový portál bol odovzdaný na čas, len potom sme išli na dovolenku a výkaz zostal na stole, bol odovzdaný po termíne 5 dní, na Daňovom úrade mi to správkyňa nevedela povedať
0 0
Nefri Nefri

Nefri je offline (nepripojený) Nefri

Som zvedavá na tvoj výsledok na DÚ. Ja som tento mesiac popri zaneprázdnenosti vo firme zabudla poslať načas SV DPH. Poslala som ho 23.7., t.z. 3 dni neskôr. Takže sa "teším" na pokutu -
0 0
Renatka 75 Renatka 75

Renatka 75 je offline (nepripojený) Renatka 75

dakujem velmi pekne vsetkym za rady.... . Z tohto vsetkeho mi vyplyva iba jedno, hybaj po penazenku . Taka skoda....
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

ivetaf Pozri príspevok
Neviete niekto aká je pokuta za neodovzdanie súhrnného výkazu fyzicky do 25-ho, cez daňový portál bol odovzdaný na čas, len potom sme išli na dovolenku a výkaz zostal na stole, bol odovzdaný po termíne 5 dní, na Daňovom úrade mi to správkyňa nevedela povedať
Pokuta je bohužiaľ až tých nešťastných 332€ Už na školení DÚ sa ľudia ozývali, že je to veľa, prakticky mesačný plat zamestnanca. Pracovníci DÚ povedali, že oni za to nemôžu, taký je vraj zákon.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Nefri Pozri príspevok
Som zvedavá na tvoj výsledok na DÚ. Ja som tento mesiac popri zaneprázdnenosti vo firme zabudla poslať načas SV DPH. Poslala som ho 23.7., t.z. 3 dni neskôr. Takže sa "teším" na pokutu -
Neposiela sa súhrnný výkaz tiež do 25-teho?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

truch Pozri príspevok
Pokuta je bohužiaľ až tých nešťastných 332€ Už na školení DÚ sa ľudia ozývali, že je to veľa, prakticky mesačný plat zamestnanca. Pracovníci DÚ povedali, že oni za to nemôžu, taký je vraj zákon.
Nepodať DPH je lacnejšie - len za 66 EUR
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Llívia Pozri príspevok
Neposiela sa súhrnný výkaz tiež do 25-teho?
Nie, SV sa posiela do 20-ho.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
V súvislosti s podávaním SV ma najviac vytáča, že nestačí poslať elektronicky, ale treba dať na DU aj Vyhlásenie...
Ja keď odošlem elektronicky, tak to akosi automaticky považujem za vybavené a už sa mi stalo, že som si za dva dni spomenula, že som nevytlačila Vyhlásenie. Zatiaľ som to vždy odoslala do 5 dní, ale keby som zabudla, tak ma tiež pokuta neminie, aj keď bol vlastne SV odoslaný.
S týmto by mali niečo urobiť.
4 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
cloe Pozri príspevok
V súvislosti s podávaním SV ma najviac vytáča, že nestačí poslať elektronicky, ale treba dať na DU aj Vyhlásenie...
Ja keď odošlem elektronicky, tak to akosi automaticky považujem za vybavené a už sa mi stalo, že som si za dva dni spomenula, že som nevytlačila Vyhlásenie. Zatiaľ som to vždy odoslala do 5 dní, ale keby som zabudla, tak ma tiež pokuta neminie, aj keď bol vlastne SV odoslaný.
S týmto by mali niečo urobiť.
Je to dané zákonom, že aj keď elektronicky, bez ZEP, musí sa dokladovať do 5 pracovných dní takéto podanie. Vystáva mi otázka, prečo si nevybaviť ZEP a podávať bez dokladovania?
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Mne vystáva otázka, prečo SP stačí zaslať mesačný výkaz "len" elektronicky bez dodatočného fyzického podania a DÚ nie.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

domenico.office Pozri príspevok
Je to dané zákonom, že aj keď elektronicky, bez ZEP, musí sa dokladovať do 5 pracovných dní takéto podanie. Vystáva mi otázka, prečo si nevybaviť ZEP a podávať bez dokladovania?
ZEP = zaručený elektronický podpis niečo stojí a tuším sa tam platia každý rok aj nejaké poplatky (asi certifikačnej autorite?).
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
domenico.office Pozri príspevok
Je to dané zákonom, že aj keď elektronicky, bez ZEP, musí sa dokladovať do 5 pracovných dní takéto podanie. Vystáva mi otázka, prečo si nevybaviť ZEP a podávať bez dokladovania?
Predsa účtovníci nebudú platiť poplatok za ZEP pre cudziu firmu!
A majiteľa nezaujíma ako to účtovník posiela, hlavne aby to bolo spracované a odoslané na čas.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Llívia Pozri príspevok

ZEP = zaručený elektronický podpis niečo stojí a tuším sa tam platia každý rok aj nejaké poplatky (asi certifikačnej autorite?).
Papier, poštovné, toner, či cesta na DÚ je zadarmo. Alebo?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
otázka Pozri príspevok
Mne vystáva otázka, prečo SP stačí zaslať mesačný výkaz "len" elektronicky bez dodatočného fyzického podania a DÚ nie.
Veľmi dobrá otázka pre zákonodarcov. Tak šup k interpelácii.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať