Zavrieť

Porady

Pokuta za neskorý súhrnný výkaz

Zdravím,

dostal som rozhodnutie o uložení pokuty za oneskorené podanie súhrnného výkazu (332€ ). Samozrejme že mi nie je po chuti platiť toľko za jeden papier, navyše keď štát neutrpel žiadnu ujmu. Chcel by som vedieť ako postupovať, niekde na porade som čítal, že buď sa normálne odvolať kým to nadobudne právoplatnosť, alebo počkať kým nadobudne právoplatnosť a potom poslať žiadosť o odpustenie.
Čo by ste mi poradili?
Usporiadat
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Llívia Pozri príspevok

ZEP = zaručený elektronický podpis niečo stojí a tuším sa tam platia každý rok aj nejaké poplatky (asi certifikačnej autorite?).
domenico.office Pozri príspevok
Papier, poštovné, toner, či cesta na DÚ je zadarmo. Alebo?
Ani moje, ani tvoje nie je zadarmo. Preto je dobrá kravina, že to nestačí odoslať len elektronicky bez ZEP (tak, ako tu bola spomínaná Sociálna poisťovňa).

Čo my vieme, že by DÚ mal tajnú zmluvu s tajnou certifikačnou autoritou vydávajúcou ZEP a buzerovaní s elektronicky aj písomne doručovaním súhrnný výkazom by certifikačnej autorite naháňal nedobrovoľných zákazníkov?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Livka, pochybujem, že DRSR malo s Certifikačnou autoritou nejakú dohodu, pretože je to legislatíva EÚ, že v styku so štátnou správou sa dokumenty podpisujú ZEP.

Ani jedno nie je zadarmo, ale viem, čo je pre nás (našu firmu) zadarmejšie.
1 0
martina27ka martina27ka

martina27ka je offline (nepripojený) martina27ka

... a co s pokutou ktora bola ulozena po lehote na rozhodnutie??
... mozem to pouzit ako dovod na odvolanie???
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

domenico.office Pozri príspevok
Livka, pochybujem, že DRSR malo s Certifikačnou autoritou nejakú dohodu, pretože je to legislatíva EÚ, že v styku so štátnou správou sa dokumenty podpisujú ZEP.

Ani jedno nie je zadarmo, ale viem, čo je pre nás (našu firmu) zadarmejšie.
Tak to je do toho namočená celá EÚ?
(A Sociálna poisťovňa je braná ako čo? Veď to nie je súkromný podnik.)

Toto som nevedela, že je to podľa legislatívy EÚ. Pár rokov dozadu som tiež rozmýšľala nad tým, že by mala firma ZEP, ale našla som k tomu, že ZEP musí byť vydaný na konkrétnu osobu (čiže by to bol na mňa ako na účtovníčku) a to by zamestnávateľ nezaplatil. (Ale možno som nenašla správne informácie, veď ani ten internet nie je na 100 % spoľahlivý.)
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Na základe zákona sa Kvalifikovaný certifikát vydáva na osobu s r.č.
Firma nemá r.č., takže nie je možné na firmu vystaviť certifikát. Dobre si si to našla v nete. Je bežné, že sa certifikát vystaví na účtovníčku a zamestnávateľ to zaplatí a uplatní si to v nákladoch. Zamestnávateľ neplatí iné veci v prospech zamestnanca? Nepoužívaš počítač, ktorý zakúpil zamestnávateľ? Alebo je možné vystaviť certifikát na štatutára, vždy záleží na konkrétnom postoji, rozhodnutí....

Veru, naša milá EÚ-čka je do tohto zamontovaná.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ale na PC robím veci pre firmu, ZEP by som mohla zneužiť :-) (čo keby som robila účto pre 50 firiem a takto uľahčovala im aj sebe život?) :-)
A neplatil by ho v môj prospech, ale vo svoj vlastný :-) , veď by som podávala tlačivá za zamestnávateľa, nie za seba. Ale ten môj vtedy nechcel kvôli peniazom a aj kvôli tomu, že sa to musí (muselo?) každý rok obnovovať - za peniaze.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
No veď to, nebodaj by si to zneužila. Neostalo by mu ročne za obnovu Certifikátu na nejakú riadnu hlúposť.... :-)
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

:-) :-)
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Pred chvíľou som sa vrátila z DÚ. Odovzdávala som na podateľni 3 "veci". Mám pečiatku, nemám podpis pracovníka, ktorý to prevzal, lebo to nepodpisujú , aj keď to majú v predtlači napísané: "Podpis pracovníka DÚ, ktorý priznanie prijal".
Pečiatka je číslo 2 a za ním bruško, ktoré môže byť číslom 6, 8, 9. Povedala som pracovníkovi na podateľni, že to nie je čitateľné. Odpoveď? Majú vybúchané pečiatky. Ale uistil ma (vlastne dvaja ma uistili - bol tam ešte nejaký jeden pracovník), že tie tlačivá sa dnes skenujú a je na nich rovnaká (podotýkam nečitateľná) pečiatka a žiaden problém nehrozí.
0 0
lastic lastic

lastic je offline (nepripojený) lastic

ja som poslala výkaz 21.7.2010 a pokuta 331,93 Eur prišla už 4.8.2010 nekompromisne, teraz riešim žiadosť o odpustenie pokuty,
teším sa ...
0 0
martina27ka martina27ka

martina27ka je offline (nepripojený) martina27ka

drzim palce...
ja som sa podala odvolanie, odvolavala som za nedodrzanie lehoty na vydanie rozhodnutia o ulozeni pokuty do 60 dni (iba som skusala :-)))))),u mna to bolo 1261,36 €.!!!! spravca dane mi v telefon. rozhovore povedal, ze to nie je dovod aby mi vyhoveli mojmu odvolaniu a ze ci nechcem odvolanie vziat spät, lebo ze aj tak mi krajsky dan. urad nevyhovie, tak neviem... a preco by som mala vziat spät, pokutu nemajo pravo mi zvysit... tak nech sa tym zaoberaju na kraji. Hneva ma, ze danovnik lehoty musi dodrziavat a spravca dane nie... :-(((
0 0
martina27ka martina27ka

martina27ka je offline (nepripojený) martina27ka

a este ... pytala som sa ci mam sancu na odpustenie, povedali mi, ze momentalne neodpustaju NIČ .... asi treba naplnit statnu pokladnicu ...:-))
0 0
enter enter

enter je offline (nepripojený) enter

Iba taká úvaha, či by DÚ zaplatil platcovi dane ušlý zisk, za čas strávený pri neúspešných pokusoch odosialenia súhrnného výkazu na začiatku roka. Je možné žalovať DU?
0 0
martina27ka martina27ka

martina27ka je offline (nepripojený) martina27ka

... odvolanie sme nevzali spät a danovy spravca rozhorceny mi oznamil, ze aj on bude teraz postupovat rychlejsie a zacal splietat nieco o blokovani uctu, exekucii atd. ...a ze musi teraz pisat stanovisko napriek tomu, ze nebude mojmu odvolaniu vyhovene...
ja som mu oznamila, ze odvolanie ma predsa odkladny ucinok a v pripade, ze krajsky danovy urad potvrdi jeho rozhodnutie, pokutu uhradim....
Asi sa im nechce pisat stanovisko... No ved co mi hrozi... pokuta ista, tak prinajmensom este danova kontrola :-))
0 0
azuzi azuzi

azuzi je offline (nepripojený) azuzi

Chcem sa opytat ako Vam dopadla tato pokuta podarilo sa Vam nieco vybavit?
0 0
azuzi azuzi

azuzi je offline (nepripojený) azuzi

Este mam jednu otazku tu pokutu treba vystavit do 60 dni od terminu podania? Alebo som to zle pochopila?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
V druhom polroku som mala aj ja problem s poslanim suhrnneho vykazu elektronicky. Zacala som sa tym zapodievat asi 5 dni pred terminom a aj napriek vyraznej pomoci poradakov sa mi to nedarilo. Pre istotu som vypisala tlacivo rucne, pridala list, v ktorom som napisala, ze sa mi napriek maximalnej snaho elektronicky poslat vykaz nepodarilo a vsetko som zaniesla na danovy urad. V posledny den sa mi vykaz poslat podarilo, zasa za ucinnej pomoci zvlast clena Porady domenica, vytlacila som potrebne dokumenty a zasa zaniesla na danovy urad. Pani, ktora nas ma na starosti, mi povedala, ze mam sice stastie, ze sa mi to podarilo aj elektronicky, ale ze keby sa stal opak, danovy urad by akceptoval aj pisomne podanie s vysvetlenim, pretoze vela ludi malo problemy. Ak by som neurobila to nahradne riesenie, pokute by som sa iste nevyhla.
4 0
martina27ka martina27ka

martina27ka je offline (nepripojený) martina27ka

V zakone o sprave dani a poplatkov je uvedene v skratke asi toto (§30a) " danovy spravca musi konat pri vydani rozhodnutia BEZODKLADNE, prip. do 30, v osobitne zlozitych pripadoch do 60 dni... "
Pokutu za neodovzdanie hlasenia moze danovy spravca ulozit do 5 rokov od porusenia povinnosti... (to je v inom §), toto danovy spravca dodrzal.
Ja som sa odvolala v tom zmysle, ze tym ked som odovzdala dodatocne hlasenie zacala plynut lehota na vydanie rozhodnutie o ulozeni pokuty ... a tato nebola dodrzana, ani max. 60 dni (o jeden den :-)))... "topiaci sa aj slamky chyta..."
vysledok este neviem.
0 0
martina27ka martina27ka

martina27ka je offline (nepripojený) martina27ka

inak pytala som sa aj na DR BB, podla ich odpovede tiez nebudem s tymto odvolanim uspesna... lebo pokutu mozno ulozit do 5 rokov...a to ze oneskorene vydali rozhodnutie asi nikoho nezaujima...
niekde som citala, ze oneskorene vydane rozhodnutie nie je nezakonne, ide iba o nespravny uradny postup...
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Nesprávny úradný postup.....
Nabudúce, keď nedodržím termín, tak to budem kvalifikovať ako nesprávny úradný postup, a nech sa chránia dať mi pokutu...
Som zamestnaná rovnako ako úradníčka na DÚ a ja musím platiť za chyby a ona nie... NESPRAVODLIVóóóóóóóóSŤ
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať