Zavrieť

Porady

Pokuta za neskorý súhrnný výkaz

Zdravím,

dostal som rozhodnutie o uložení pokuty za oneskorené podanie súhrnného výkazu (332€ ). Samozrejme že mi nie je po chuti platiť toľko za jeden papier, navyše keď štát neutrpel žiadnu ujmu. Chcel by som vedieť ako postupovať, niekde na porade som čítal, že buď sa normálne odvolať kým to nadobudne právoplatnosť, alebo počkať kým nadobudne právoplatnosť a potom poslať žiadosť o odpustenie.
Čo by ste mi poradili?
Usporiadat
Renatka 75 Renatka 75

Renatka 75 je offline (nepripojený) Renatka 75

Jakub2 Pozri príspevok
Zdravím,

dostal som rozhodnutie o uložení pokuty za oneskorené podanie súhrnného výkazu (332€ ). Samozrejme že mi nie je po chuti platiť toľko za jeden papier, navyše keď štát neutrpel žiadnu ujmu. Chcel by som vedieť ako postupovať, niekde na porade som čítal, že buď sa normálne odvolať kým to nadobudne právoplatnosť, alebo počkať kým nadobudne právoplatnosť a potom poslať žiadosť o odpustenie.
Čo by ste mi poradili?
mam ten isty problem, prosim pomozte....
0 0
kačenka kačenka

kačenka je offline (nepripojený) kačenka

zavolajte si na DU ku svojemu správcovi a ten určite poradí, aspoň ja mám takú skúsenosť. Veď aj to sú len ľudia.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
neodpustili nič - firma bola solventná, tak nech platí. Asi tak si povedali pred 3-4 rokmi tety na DU. Moja skúsenosť.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Jakub2 Pozri príspevok
Zdravím,

dostal som rozhodnutie o uložení pokuty za oneskorené podanie súhrnného výkazu (332€ ). Samozrejme že mi nie je po chuti platiť toľko za jeden papier, navyše keď štát neutrpel žiadnu ujmu. Chcel by som vedieť ako postupovať, niekde na porade som čítal, že buď sa normálne odvolať kým to nadobudne právoplatnosť, alebo počkať kým nadobudne právoplatnosť a potom poslať žiadosť o odpustenie.
Čo by ste mi poradili?
A aký dôvod bol oneskoreného podania SV?
0 0
novacik2 novacik2

novacik2 je offline (nepripojený) novacik2

Nemate uzatvorene poistenie za skody sposobene vykonom povolania - uctovnika?
0 0
adabirk adabirk

adabirk je offline (nepripojený) adabirk

- podľa § 35 ods. 6 zákona o správe daní (511/1992 Zb. v znení neskorších predpisov) správca dane za nepredloženie súhrnného výkazu uloží pokutu (nie je tam, že môže uložiť) bohužiaľ zákon hovorí jasne ....
3 0
novacik2 novacik2

novacik2 je offline (nepripojený) novacik2

novacik2 Pozri príspevok
Nemate uzatvorene poistenie za skody sposobene vykonom povolania - uctovnika?
Preco je to mimo temy. Vela zivnostnikov ma taketo poistenie. Sankcia za neodovzdanie SV je krytá týmto poistením.
0 0
Jakub2 Jakub2

Jakub2 je offline (nepripojený) Jakub2

m.hladka Pozri príspevok
A aký dôvod bol oneskoreného podania SV?
Na DÚ som sa zaregistroval 22.2. 2010 a myslel som, že SV podávam každé tri mesiace od obdobia kedy som bol zaregistrovaný. Ale podáva sa každý kalendárny štvrťrok bez ohľadu na to kedy som bol zaregistrovaný.

adabirk Pozri príspevok
- podľa § 35 ods. 6 zákona o správe daní (511/1992 Zb. v znení neskorších predpisov) správca dane za nepredloženie súhrnného výkazu uloží pokutu (nie je tam, že môže uložiť) bohužiaľ zákon hovorí jasne ....
Áno, ale podľa § 103 môže byť pokuta odpustená.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

novacik2 Pozri príspevok
Nemate uzatvorene poistenie za skody sposobene vykonom povolania - uctovnika?
novacik2 Pozri príspevok
Preco je to mimo temy. Vela zivnostnikov ma taketo poistenie. Sankcia za neodovzdanie SV je krytá týmto poistením.
Poisťovne toto u zamestnancov nepoisťujú a ani v minulosti nepoisťovali. Môj zamestnávateľ tiež chcel, aby som si takéto poistenie uzatvorila. Oslovila som všetky poisťovne, ktoré som našla podľa zoznamu, ale 1/2 z nich nerobí vôbec poistky na zodpovednosť akejkoľvek škody zamestnanca voči zamestnávateľovi, a tí čo robia, nepoisťujú pokuty, penále a podobné sankcie, resp. poistka sa na tieto druhy "škôd" nevzťahuje.
U SZČO - živnostníkov takúto činnosť poisťujú vrátane pokút, penále, sankcií.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

moja osobná skúsenosť, daniari pokutu neodpustia. Ja som "si tak zarobila" 4 roky dozadu 10000Sk. Ale poisťovňa mi to preplatila, tak to nebolo také hrozné, stálo ma to len spoluúčasť. Odvtedy si dávam pozor na akékoľvek termíny a na akékoľvek výkazy a tlačivá.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

ormika Pozri príspevok
moja osobná skúsenosť, daniari pokutu neodpustia. Ja som "si tak zarobila" 4 roky dozadu 10000Sk. Ale poisťovňa mi to preplatila, tak to nebolo také hrozné, stálo ma to len spoluúčasť. Odvtedy si dávam pozor na akékoľvek termíny a na akékoľvek výkazy a tlačivá.
Žiadosť o odpustenie pokuty je stále spoplatnená? Kedysi to bol 500 SKK kolok.

Ormika, poisťovňa ti to preplatila ako SZČO alebo ako zamestnancovi? Ak ako zamestnancovi, ktorá to bola poisťovňa? Ja som totiž takú nenašla.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Llívia Pozri príspevok
Žiadosť o odpustenie pokuty je stále spoplatnená? Kedysi to bol 500 SKK kolok.

Ormika, poisťovňa ti to preplatila ako SZČO alebo ako zamestnancovi? Ak ako zamestnancovi, ktorá to bola poisťovňa? Ja som totiž takú nenašla.
llívia, preplatila mi to ako SZČO. Myslím si, že keď máš ako zamestnanec uzatvorená poistku zodpovednosť zamestnanca za škody ako účtovník a účtovník aj si v tej firme, tak by ti to mohli preplatiť, nie? veď akú inú škodu môže účtovník či SZČO alebo zamestnanec urobiť.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

ormika Pozri príspevok
llívia, preplatila mi to ako SZČO. Myslím si, že keď máš ako zamestnanec uzatvorená poistku zodpovednosť zamestnanca za škody ako účtovník a účtovník aj si v tej firme, tak by ti to mohli preplatiť, nie? veď akú inú škodu môže účtovník či SZČO alebo zamestnanec urobiť.
Zisťovala som to, skutočne žiadna poisťovňa nepoistí účtovníčku - zamestnankyňu pre škodu typu pokuta, úrok, penále. Tiež nevidím žiaden rozdiel medzi SZČO a zamestnancom, ale poisťovne ho vidia. Sú schopné ma poistiť pre prípad, keby som napr. obliala PC kávou (ešte že kávu nepijem ). Tie poisťovne nepoisťujú (aspoň doteraz som sa s tým nestretla) zamestnanca ako človeka, ktorý vykonáva nejaké konkrétne povolanie (napr. účtovník, šofér, murár), ale všeobecne ako zamestnanca, nech má v pracovnej zmluve napísaný akýkoľvek druh vykonávanej práce.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Llívia Pozri príspevok

Zisťovala som to, skutočne žiadna poisťovňa nepoistí účtovníčku - zamestnankyňu pre škodu typu pokuta, úrok, penále. Tiež nevidím žiaden rozdiel medzi SZČO a zamestnancom, ale poisťovne ho vidia. Sú schopné ma poistiť pre prípad, keby som napr. obliala PC kávou (ešte že kávu nepijem ). Tie poisťovne nepoisťujú (aspoň doteraz som sa s tým nestretla) zamestnanca ako človeka, ktorý vykonáva nejaké konkrétne povolanie (napr. účtovník, šofér, murár), ale všeobecne ako zamestnanca, nech má v pracovnej zmluve napísaný akýkoľvek druh vykonávanej práce.
Hmm, myslela som si že to poisťujú. No je to smutné že to tak nie je.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Keby len smutné, ale pre niekoho aj drahé. :-(
(Našťastie, nie môj prípad, klop. klop, klop.)
0 0
Jakub2 Jakub2

Jakub2 je offline (nepripojený) Jakub2

Nepýtal som sa na poistenie a dokonca som sa nepýtal ani na to, či odpustia alebo nie. Chcel by som vedieť ako postupovať, viď prvý príspevok.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Jakub2 Pozri príspevok
Nepýtal som sa na poistenie a dokonca som sa nepýtal ani na to, či odpustia alebo nie. Chcel by som vedieť ako postupovať, viď prvý príspevok.
zaplatiť




P.S. a odpusť všetkým, ktorí sa snažili dostať tvoje peniaze cez poistku späť, resp. všetkým, ktorí ti radili požiadať o odpustenie

P.S. 2: to všetci "radiaci": to vám stojí ten čas za to? načo sa snažíte? choďte k vode, je horúco... odpovedať na niektoré príspevky nemá vôbec zmysel
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Jakub2 Pozri príspevok
Nepýtal som sa na poistenie a dokonca som sa nepýtal ani na to, či odpustia alebo nie. Chcel by som vedieť ako postupovať, viď prvý príspevok.
Ja som ti to chcela len uľahčiť a napísala som ti moju osobnú skúsenosť spred 4 rokov, robila som všetko možné na DÚ a odpustiť sa nedalo. Najlepšie teda keď navštíviš čo najskorej svoju správkyňu na DÚ a jej sa spýtaš ako postupovať ďalej. Dá sa dať aj žiadosť o odpustenie pokuty, platí sa 500 Sk kolok aj teraz, aleuž ti tu niekto prikladal citáciu zo zákona že pokuta sa za nepodanie súhrnného výkazu uloží, takže tam nie je čo odpúšťať. A vieš že neznalosť zákona neospravedlňuje, takže je to tvoja chyba že si nevedel že máš podať súhrnný výkaz za 1.Q. a bohužial za chyby sa platí.
Tak ešte raz, skús ísť za správkyňou ku ktorej patríš. Veľa šťastia pri vybavovaní.
1 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

bože ormika, jakub2 vôbec nezaujíma odpustenie a poistenie, sa ti divím, že ťa to baví...
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

monika, touto odpovedou som skončila. Idem robiť ešte 3 DPH-čky. Inak dík :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať