Zavrieť

Porady

Ríbezľový sirup

Mile kolegyne, kolegovia,
mate nejaky dobry recept na vyrobenie dobreho ribizloveho (alebo ribezloveho) sirupu? Takeho, ktory by po case nezhustol? Ako je zname, ribizle maju vela pektinov a tie po case posobia, nech robim dokolvek.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    babka - ježibabka Pozri príspevok
    Sirupy robievam zo všetkého drobného ovocia aké mám podľa receptu, ktorý som hodila do témy Višňový sirup. Neviem pridaľ link tak si ho nájdi. Zrovna pred pár dňami som objavila v komore vlaňajší višňový a je perfektný.
    Tu je link: http://www.porada.sk/t143063-visnovy...ml#post1445392
    babka - ježibabka
    slvk Pozri príspevok
    Ak má niekto vyskúšaný sirup z červených ríbezlí, ktorý zostane aj po čase tekutý a neurobí sa z neho rôsol, prosím poslať recept. Ďakujem.
    Sirupy robievam zo všetkého drobného ovocia aké mám podľa receptu, ktorý som hodila do témy Višňový sirup. Neviem pridaľ link tak si ho nájdi. Zrovna pred pár dňami som objavila v komore vlaňajší višňový a je perfektný.

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Ja sirup z ríbezlí robievam roky. Zo začiatku to bol rôsol. Teraz robím tak, že odšťavené ríbezle zriedim s vodou 1:3, na každý liter tekutiny dám 1 kg kryštálového cukru a dochutím citrónom alebo kyselinou citrónovou. Ak je možnosť pridať k ríbezľom aspoň málo malín - stačí aspoň za hrsť, alebo jahôd, neskutočne to ovplyvní chuť k lepšiemu. Potom varím, kým sa neprestane tvoriť pena, ktorú zbieram. Nalejem horúce do suchých fliaš, uzatvorím a nesterilizujem Tieto sirupy sú tekuté stále. Ale u nás nevydržia, sedmička padne za deň - dva.
    Niekto robí aj za studena, ale s tým nemám skúsenosť.

    Tie sirupy v predchádzajúcom príspevku môžu byť dobré, ale budú skôr rôsoly ako sirupy.

    kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

    kamoska1
    Ja robim rybezlovy sirup za studena,nič nevarim,penu nezbieram.Zavaram do 7 dcl poharov.Je asi do 1/3 pohara rôsol,ale kym pohar otvorime,tak ho muž dobre premixuje v rukach,rôsol je rozmiešany,prelejeme do flaše a do ladnice,lebo nedavam okrem kys.citronovej,žiadnu chemiu žiadne kys.sorbové apod.V ladnici sa sirup nekazi a rôsol tam nieje.Robievam aj miešany s malinami.Už mam narobenych 53 poharov,na každy tyžden jeden

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    moja mama robievala cely zivot aj tento,je super:

    Ribezlovy sirup za studena

    2,5 kg ciernych ribezli zaliat 2 litrami prevarenej vody a pridat 2 dkg kyseliny citronovej.nechat postat 24 hodin,potom cez handru precedit.
    na 1 liter stavy ide 1 kg cukru-my davame hnedy trstinovy.dobre rozmiesat aby sa cukor spustil a potom plnit do flias.flase staci previazat celofanom,ale my sme to neskusali.

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    no a ked mama urobila ten za surova,z tych odstatych precedenych ribezli potom este urobila takyto:

    vyborny ovocny sirup

    5 dcl ciernych ribezli/malin,cernic,jahod..../ rozvarit s 2 litrami vody a so 100 kusov listov z ciernych ribezli.
    po prevareni stavu precedit cez handru a rozvarit s 2 kg krystaloveho cukru-my pouzivame hnedy.
    pridat 4 kavove lyzicky lemonitu alebo citrovitu/mohla by asi byt aj kyselina citronova/.
    vareny sirup opatrne nalievat do flias,aby sklo neprasklo, este za horuca a poriadne zastuplovat.take horuce to zabalit do deky,aby stuple dobre chytili.
    z tejto davky by sa mali uvarit styri 7-decove pohare sirupu.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Aj mne zhustol, ale je to ríbezľový sirup! Kedysi ma to učil môj pán profesor, povedal, že sú len "ryby zlé" alebo ríbezle.
    Ja som to niekedy dávno, keď som ešte varievala sladké sirupy riešila riedením vodou pred ukončením varu, ale o pol roku aj tak "hrkal" na hustotu.

    nina26 je offline (nepripojený) nina26

    nina26
    Ríbezľový sirup

    1kg ovocia celé nemágať
    1l vody
    30 g kys. citronová /neviem či, by nestačilo 20g, t.j. 1sáčik kys. citronovej/
    2 g kys. sorbová
    24 hod. stáť
    - cez vrecúško scediť
    Na 1l šťavy 1kg cukru - miešať, dať do fliaš - nesterilizovať.

    Nekazí sa , nehustne, keď načnem fľašu vrch odlejem asi 1-2cm, vyskúšajte.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    S tou vodou som to vyskusala aj ja, ale bez vacsieho uspechu. Teraz to riesim tak, ze ho vylejem z flasky do mixera. Na chvilu to pomoze, ale po troch dnoch je zasa rosolovaty. Ja som myslela, ci neexistuje nejaky pripravok na odstranenie tej rosolovatosti. Nuz, asi nie. Ale ani tak ho robit neprestanem, zvlast z ciernych ribezli mame velmi radi.

    slvk je offline (nepripojený) slvk

    slvk
    Ak má niekto vyskúšaný sirup z červených ríbezlí, ktorý zostane aj po čase tekutý a neurobí sa z neho rôsol, prosím poslať recept. Ďakujem.
    robork Treba nehat rozmiagane ribezle 4-5dni prekvasit. Rozlozia sa tym tie latky,ktore sposobuju rosolovatenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.