Zavrieť

Porady

evidencia alkoholu

zdravím všetkých poraďákov, veľa som študovala evidenciu liehu a 2x návšteva colnice mi dosť skomplikovala účtovnictvo. mne tvrdili, že evidenciu treba viesť mesačnú a tu sa tvrdí že treba viesť dennú. má s tým niekto nové skúsenosti? podľa colníkov by denná mala fungovať až od nového roka. má niekto nejakú tabuľku za čo všetko sa považuje alkohol? vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Neviem akým spôsobom vedieš evidenciu alkoholu,ale ak napr.nahadzuješ príjem na sklad,tak obyčajne tie programy túto evidenciu robia.Vytlačím si to za mesiac a ak niekto bude trvať na dennej evidencii,je to tam predsa podľa dátumu.Za alkohol sa považujú alkoholické nápoje okrem piva a vína.

    slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

    začiatočníčka v jú slavka124
    ďakujem, si zlatá- musím sa pozrieť či to moje mrp- čko robí. nemáš s týmto programom skúsenosti?

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    V MRP učtujem ale len v JU,nerobím tam sklad,takže to presne neovládam,ale skús zistiť na ich stránke.

    uctokrajan je offline (nepripojený) uctokrajan

    uctokrajan
    Evidenciu na colnicu je potrebne viest zatial, tak aby bolo z nej zrozunitelne kedy a kolko alkoholu si kupila, podla dodavatela, objemu, druhu a percenta alkoholu. Vydaj staci mesacne ale tiez rozpisane ako na prijme, za predpokladu ze pedavas alkohol konecnemu spotrebitelovi.

    slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

    začiatočníčka v jú slavka124
    skúsim sa s tým potrápiť a dám vedieť, určite ako sa poznám- ešte odo mňa padne nejedna otázka. tak zatiaľ- pekný aj keď upršaný deň

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    slavka124 Pozri príspevok
    zdravím všetkých poraďákov, veľa som študovala evidenciu liehu a 2x návšteva colnice mi dosť skomplikovala účtovnictvo. mne tvrdili, že evidenciu treba viesť mesačnú a tu sa tvrdí že treba viesť dennú. má s tým niekto nové skúsenosti? podľa colníkov by denná mala fungovať až od nového roka. má niekto nejakú tabuľku za čo všetko sa považuje alkohol? vopred ďakujem
    Pozri tu: http://www.porada.sk/t140783-evidencia-liehu.html

    Podľa zákona je potrebné viesť ju mesačne a až od 1.1.2011 to bude denne. Ja evidujem príjem alkoholu v bare súhrnne za každého dodávateľa a podľa názvu, SBL a % spolu v mesiaci. To znamená, že ak sa od jedného dodávateľa nakúpilo na 5 faktúr v mesiaci postupne 24 litrov Fernetu stock, 1l, 40% ... zaevidovala som to spolu 24 litrov... nerobila som dátum nákupu a samostatne každý nákup, nakoľko takúto dátumovú evidenciu zákon zatiaľ nevyžaduje.

    iris50 je offline (nepripojený) iris50

    iris50
    Dobrý večer prajem, chcela by som poprosiť o radu, účtujem jedáleň, kde sa nepredávajú žiadne nápoje. len teplé jedlá. Treba viesť nejakú špeciálnu evidenciu vína, alebo rumu, ktoré sa používajú pri príprave jedál? Má s tým niekto skúsenosť. Vopred ďakujem.
    Zdravim, podla mojich vedomosti sa ma alkohol evidovat denne (v tie dni, kedy je prevadzka otvorena) a potom sa raz mesacne hlasi colnici. Za alkohol sa povazuje len alkohol, teda liehoviny (tusim od 16% alkoholu). Teda aj likery.
    iris50 aj jedno deci rumu použité do kysnutého cesta?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.