Zavrieť

Porady

Uroky z omeskania a NBS

Dostala som DF z Ceskej republiky na 12659,90 CZK na uroky z omeskania za oneskorene platby.Tato hodnota pozostava:
26300,-CZK x 0,1% x 34 dni = 894,20
36673,60CZK x 0,1% x 42 dni = 1540,29
54102,90CZK x 0,1% x 189 dni = 10225,45
Chcem sa opytat vzhladom na dan z prijmov a uznatelnost tychto urokov ako dan.vydavkov. Tusim, ze je tam nejake povolene %, ktore ma stanovena NBS, a nemoze sa presiahnut. Kde to % najdem, toto % je stanovene pre vsetky krajiny rovnake a plati aj v tuzemsku? Ak nemam narok na uplatnenie celej vysky urokov, prosim o radu ako postupovat s vypoctami.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    Úúrok z omeškania podľa obchodného zákonníka je v § 369. V súčasnosti je max. 4.95 % za rok (4,5 % je zákl. sadzba NBS a + 10 %).

    jana je offline (nepripojený) jana

    jana
    Chcem sa spýtať McMarti základná diskotná sadzba v NBS 4,5% p.a. je denná sadzba?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    McMarti, táto téma bolo rozoberaná - teda % úroku z omeškania je 14,5% p.a. ... v Obchodnom zákonníku je dosť nepresná formulácia!

    diskusia tu:
    http://www.porada.sk/showthread.php?p=7890#post7890

    Pekný deň

    Ervin je offline (nepripojený) Ervin

    Ervin
    súhlasím z vladan, okrem toho výška úroku je ročná p.a....per annum (preložené z latinčiny "za rok")

    Uroky z omeskania a NBS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.