Zavrieť

Porady

sprchovací kút do nákladov??

Ahojte poraďáci!! Majiteľka lekárne chce kúpiť masážny sprchovací kút, samozrejme do lekárne pre zamestnancov (pretože v zime im je zima a v lete horúco) a chce to dať do nákladov. Prosím Vás poraďte či niečo takéto môže ísť do nákladov a či si môžeme uplatniť aj DPH. Alebo by mohol ísť do nákladov aspoň obyčajný sprchovací kút?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    beatap je offline (nepripojený) beatap

    beatap
    no čo ja viem, napríklad vo firmách kde sa fyzicky pracuje, kde sa musia prezliekať, lebo sú "zahumusení" tak tam by sa skôr dal normálny kút (nie masážny) obhájiť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    adad
    Ahojte poraďáci!! Majiteľka lekárne chce kúpiť masážny sprchovací kút, samozrejme do lekárne pre zamestnancov (pretože v zime im je zima a v lete horúco) a chce to dať do nákladov. Prosím Vás poraďte či niečo takéto môže ísť do nákladov a či si môžeme uplatniť aj DPH. Alebo by mohol ísť do nákladov aspoň obyčajný sprchovací kút?
    Môže si ho dať do nákladov, ale nedaňových , čiže pripočítať na konci zdaňovacieho obdobia k základu dane.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    pyton
    beatap a niekde inde ako v lekárni by to podľa teba obhájil do nákladov? :p
    Nie som síce Beáta, ale odpoviem. Napr. v domčeku s červeným svetlom.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Prečo by v hociktorej firme kde sa ľudia prezliekajú nemohol ísť do nákladov sprchovací kút?

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    /Keď normálny áno, tak aj masážny áno, to máš ako pero, normálne pero áno, drahšie pero už nie? Alebo normálne auto áno ale nejaké lepšie vybavené už nie?:p/

    Podľa mňa to závisí od schopnosti vedieť si daný výdavok obhájiť. Aj lekáreň aj stavebná či iná firma. Ja si viem predstaviť daný výdavok ako daňový aj v lekárni, niečo ako umývadlo :p. /Pracujú s výparmi, s chemikáliami, v prostredí plnom bacilov............/

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bepo
    Prečo by v hociktorej firme kde sa ľudia prezliekajú nemohol ísť do nákladov sprchovací kút?
    To určite mohol, ale asi masážny neviem, neviem,no určite obhajoba takej kúpy by bola pre Dú dosť dlhá.

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Tweety, tak to je potom ťažké, oni by najradšej zdaňovali brutto príjmy :p. Svoje výdavky si musíme hájiť.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    adad
    Ahojte poraďáci!! Majiteľka lekárne chce kúpiť masážny sprchovací kút, samozrejme do lekárne pre zamestnancov (pretože v zime im je zima a v lete horúco) a chce to dať do nákladov. Prosím Vás poraďte či niečo takéto môže ísť do nákladov a či si môžeme uplatniť aj DPH. Alebo by mohol ísť do nákladov aspoň obyčajný sprchovací kút?
    Aby som odpovedal na otázku-podľa mňa obyčajný určite áno a s masážnym budú problémy ale aj ten by sa mohol.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Adad: trochu by som sa povrtal v zákonoch a nariadeniach okolo BOZP. Urcite majú niekoho, kto im robí skolenia BOZP a PPO.

    Základnou právnou normou v tomto smere je:zákon c. 330/2996 o BOZP. Dalej by som sa odvolal na nariadenie vlády c. 201/2001 o minimálnych bezpecnostných a zdravotných poziadavkách na pracovisko, kde je v prílohe uvedené, ako má byt minimálne vybavené pracovisko z hladiska bezpecnosti (príloha c. 1, bod 18 - zariadenia pre osobnú hygienu).

    A tiez by som sa odvolal na §151 ZP ods. 2, kde sa uvádza, ze "Zamestnávatel zriaduje, udrziava a zvysuje úroven sociálneho zariadenia, zariadenia na osobnú hygienu..."

    U nás musíme kazdý rok v predstavenstve prijímat návrh opatrení na zlepsenie BOZP na pracovisku - je to podla nejakého predpisu, teraz neviem presne podla ktorého, ale nás externý technik BOZP to pozaduje. Niekedy je to tazké vymysliet, co tam dat, ale pre zlepsenie (aj pracovného prostredia) sme uz dali k dispozícii dispenzár vody, kúpili sme zivé rastliny na pracovisko (zvýsenie vlhkosti vzduchu), dali namontovat dvere do priechodov (na odstránenie prievanu) a pod.
    Preto by sa aj tam mohlo zlepsit pracovné prostredie pre zamestnancov tým, ze by pre zeny dali k dispozícii sprchu (ale aby skutocne bola k dispozícii pre zamestnancov). Myslím, ze to nie je az taký nezmysel (najmä v letných mesiacoch) a nie je to az také nepriechodné.A pri troche sikovnosti by mozno aj tá masázna sprcha presla.

    Este lepsie by bolo, keby poziadavka vysla zo strany zamestnancov.
    Naposledy upravil Chobot : 04.11.05 at 07:21

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    adad
    Ahojte poraďáci!! Majiteľka lekárne chce kúpiť masážny sprchovací kút, samozrejme do lekárne pre zamestnancov (pretože v zime im je zima a v lete horúco) a chce to dať do nákladov. Prosím Vás poraďte či niečo takéto môže ísť do nákladov a či si môžeme uplatniť aj DPH. Alebo by mohol ísť do nákladov aspoň obyčajný sprchovací kút?
    Chvála takej majiteľke! Podľa mňa, keď ho budú využívať zamestnanci, a nebude ho mať vo vlastnom byte, ale v skutočnosti v lekárni, je to obhájiteľné.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Já si osobne myslím , že sprchovací kút , by bol priechodným výdavkom a obhájiteľným . Myslím , že nie je to dobrá vôla zamestnávateľa , ale povinnosť vyplývajúca zo zákona , aby zaisťoval bezpečnosť a zdravie zamestnancov pri práci a zároveň aj zlepšoval a skultúrňoval pracovné prostredie pre zamestnancov .

    zenbulka je offline (nepripojený) zenbulka

    zenbulka
    Sprchovací kút je samozrejmá poziadavka všade tam, kde pracujú ženy - veď si milé kolegyne spomeňte na "svoje" dni v kombinácii s horúcimi letnými dňami alebo náročnejšou fyzickou prácou! Osobne by som ho nariadila všetkým prevádzkám, kde sú zamestnané ženy. Dovtedy treba iniciatívu zamestnávateľov v tomto smere iba vítať.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    pyton
    /Keď normálny áno, tak aj masážny áno, to máš ako pero, normálne pero áno, drahšie pero už nie? Alebo normálne auto áno ale nejaké lepšie vybavené už nie?:p/

    Podľa mňa to závisí od schopnosti vedieť si daný výdavok obhájiť. Aj lekáreň aj stavebná či iná firma. Ja si viem predstaviť daný výdavok ako daňový aj v lekárni, niečo ako umývadlo :p. /Pracujú s výparmi, s chemikáliami, v prostredí plnom bacilov............/
    Tento názor je mi najbližší. Ak sa firme darí, kúpi si lepšie, rovnako ako to urobí aj mnohý nepodnikateľ. Napokon, ak sa má stať hygiena luxusom, vráťme sa pokojne do stredoveku.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ani ja by som sa nebala dat sprchu do nakladov, len snad s tou pripomienkou, ze ak by bolo nadobudnutie takehoto zariadenia drahsie ako 30 tisic, zaradila by som ho do odpisovaneho majetku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.