Zavrieť

Porady

Ako pestovat TUJE v kvetinaci ???

Chcel by som vediet ako treba pestovat tuje (zo semena)...chcel by som teraz zacat vo velkom...Ako na to ??? Dakujem za rady...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    aviator je offline (nepripojený) aviator

    slovenský človek v kristových rokoch ...viac aviator
    Tuja77 Pozri príspevok
    Z rezkov - znamena ze uz vyrastene ??? tie sa asi za kolko daju kupit??
    60 centov + DPH dvojročné rastliny v kontajneroch /kvetináčoch/ 9x9cm.

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Tuje sa dajú pestovať buď nie v kvetináči, alebo nie vo veľkom. Vo veľkom sa pestujú na nekrytých záhonoch a do kvetináčov sa dávajú iba pred predajom. Na pestovanie vo veľkom treba mať pozemky, vybavenie, registráciu pestovateľa, vzdelanie a rutinnú prax. Inak nedosiahneš produktivitu, rentabilitu, predajnú kvalitu a nevrátia sa Ti vynaložené náklady. Ak iba ..... učiť sa na vlasných chybách, tak radšej najprv v malom.

    aviator je offline (nepripojený) aviator

    slovenský človek v kristových rokoch ...viac aviator
    Zo semena dosiahneš dobré výsledky hlavne u botanických tují, napríklad Thuja plicata, standishii, orientalis, occidentalis. Teraz sú skôr žiadané kultivary napr. smaragd, brabant, danica, ktoré sa pestujú z rezkov. Tieto je najlepšie kúpiť/ na jar /, sú už zakorenené. Keď sa budeš snažiť množiť kultivary zo semena, potomstvo bude rôznorodé, nerovnomerné a spravíš si s nimi hanbu.

    ubka je offline (nepripojený) ubka

    ubka
    Zasadíš kúpené, alebo nazbierané semená do riadku a čakáš kým vzídu
    Potom ich v druhom roku popresádzaš na požadovanú vzdialenosť, budeš sa o ne riadne starať, zalievať, okopávať, tieniť, hnojiť a sledovať ako sa ujali a rastú. Netreba opomenúť postreky, pretože aj tuje trpia rôznymi chorobami a napádajú ich škodcovia.
    No a vo štvrtom roku, ak bola dobrá starostlivosť a správna voľba semena popresádzaš do kvetináčov a môžeš začať konkurovať veľkoobchodom, ktoré to predávajú za pár eur.
    Rezkovanie je práca pre odborníkov-záhradníkov množiteľov a výsledok by mohol byť podobný , ako pri pestovaní zo semena. Po zrátaní všetkých nákladov a serióznom prístupe k podnikaniu je to minimálny, ak vôbec nejaký zisk. No ako koníček, do ktorého ľudia dávajú veľa času a finančných prostriedkov zo zábavy..hm

    Tuja77 je offline (nepripojený) Tuja77

    Tuja77
    ja by som chcel pestovat ten Smaragd! to pestovanie v kvetinaci som myslel ze by som do malych kvetinacov zasadil tuje a potom vysadit, len neviem ci sa to oplati, ci to vyrastie!? daju sa kupit semienka konkretne na tuje smaragdove?

    aviator je offline (nepripojený) aviator

    slovenský človek v kristových rokoch ...viac aviator
    Tuja77 Pozri príspevok
    ja by som chcel pestovat ten Smaragd! to pestovanie v kvetinaci som myslel ze by som do malych kvetinacov zasadil tuje a potom vysadit, len neviem ci sa to oplati, ci to vyrastie!? daju sa kupit semienka konkretne na tuje smaragdove?
    Smaragd zo semien neurobíš.
    urcite nepestuj nic zo semena, neoplati sa ti to, viem to na vlasnej skusenosti..kupili sme cca 10 000 ks uz zakorenenych odrezkov po 15c a tie rastu celkom rychlo..neviem si predstavit, kolko rokov by si ich musel pestovat aby si ich zo semienka dostal do tej velkosti aku dosahuju odrezky

    kofa je offline (nepripojený) kofa

    kofa
    no tak neviem ci ist do toho.pozemok mam cas tiez.pozemok mam cca 40krat120m.takze 4800m2.kolko potrebujem sadenic tuji?ake su najpredavanejsie a ktore rychlo vyrastu schopne predaja a normalneho zarobku.kam ich predavat potom alebo komu ponukat??mam dohodnute stretnutie so zahradnikom tak nechcem byt ako sasko co bude koktat.poradi niekto??vela diiiik.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.