Zavrieť

Porady

Akú dig.zrkadlovku Canon či Nikon ?

Dobrý den. Chcela by som si zakúpit zrkadlovku , ale neviem aká by bola pre mna najvhodnejšia? Olympus nechcem a potrebovala by som ju skôr na rodinné fotenie. UVAZUJEM NAD cANON 45oD alebo 500d prípadne 1000 alebo radsej nikon ? Ako je to s objektivmi stači aj ten ktory je k nemu ? Ešte som ani ,len nedržala v ruke zrkadlovku. Poradte zaciatočníčke ,dakujem
Naposledy upravil verads : 02.08.10 at 21:10
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Prosim te preco nechce Olympus, ked prave Olympus je pre teba najlepsie riesenie?

E-620 je najmensia a najlahsia zrkadlovka, vo verzii doble kit mas za minimalne peniaze slusny rozsah zoomu v dvoch vymenitelnych objektivoch. Naco kupovat na rodinne pouzitie tazke hebeda, navyse so zakladnym objektivom si urcite nevystacis, s tym portet nespravis ani nahodou.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

verads Pozri príspevok
Dobrý den. Chcela by som si zakúpit zrkadlovku , ale neviem aká by bola pre mna najvhodnejšia? Olimpus nechcem a potrebovala by som ju skôr na rodinné fotenie. UVAZUJEM NAD cANON 45oD alebo 500d prípadne 1000 alebo radsej nikon ? Ako je to s objektivmi stači aj ten ktory je k nemu ? Ešte som ani ,len nedržala v ruke zrkadlovku. Poradte zaciatočníčke ,dakujem
Neviem, prečo si sa rozhodla v tvojom prípade pre zrkadlovku.
Tá je skôr pre človeka, ktorý zoberie buksu s foťákom, statív a ide niekde fotiť.
Na bežné fotenie Ti skôr bude viac vyhovavať kompakt, dnes dostať kvalitné,ľahko uskladniteľné, máš ich vždy po ruke napr.v kabelke.

Ale ak chceš predsa len zrkadlovku, tak Canon 450D. Je svojou veľkosťou vhodný pre ženskú ruku. Na rozdiel od Niconu má slovenské menu.
Na bežné fotenie si stačí aj setový objektív. Len sa musíš naučiť správne nastaviť. Na rozdiel od kompaktu, kde je to oveľa jednoduchšie.
Šťastnú ruku pri výbere
2 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Tak ako píše arizona.Zrkadlovka je pre profesionálov alebo ľudí čo fotenie doslova "žerú ",sú si to schopný nastaviť ihrať sa s každou fotografiou,a hlavne tomu rozumejú.Na bežné fotenie sú lepšie kompakty.Aj s tými ak sa chce sa dá urobiť kvalitná fotografia.Ja mám Canon power shot sx 1 IS a zatiaľ som s ním max spokojný.,má aj Full HD video v plnom rozlíšení čo nieje tiež na zahodenie .Ďalšou vecou ktorú by som pri kúpe fottoaparátu zohľadnil sú batérie.Určite len na tužkové .Neviem ako je to zrkadloviek ale u toho môjho treba aj silnú kartu mám tam 4 Gb a to je málo.robí to fotografie 5000 x4000 pixelov a to moc zapĺňa kartu.
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
ak máš chuť fotiť, tak si radšej kúp tú zrkadlovku, robí to naozaj krásne fotky, len treba chcieť sa to naučiť a čosi si preštudovať.... ja mám tiež zrkadlovku, som len fotoamatér ale s kompaktom sa to nedá porovnávať.... je to podstatný rozdiel
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

Ano, suhlasím s kompaktným fotakom nikdy take kvalitne fotky nespravím ako zo zrkadlovkov mam uz 4 komp fotaky nikon coolpix a nie tie lacnejsie,potrpim si na kvalitu ,moja znama tiez sa nevyzna v zrkadlovkach a ma ju , ale tak krasne , čisté, kvalitne fotky som len v atelieroch videla.Tiez si to nastavila na automatiku a ide jej to . vsetko sa dá naučit. Teda mám porozmyšlat aj o olimpuse ? no pouvazujem ,mne sa zatial najviac pozdava 450d canon , ale neviem sa rozhodnut a budem rada ak mi este skusite nejake svoje svoje skusenosti odovzdat...Dakujem
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

verads Pozri príspevok
Ano, suhlasím s kompaktným fotakom nikdy take kvalitne fotky nespravím ako zo zrkadlovkov mam uz 4 komp fotaky nikon coolpix a nie tie lacnejsie,potrpim si na kvalitu ,moja znama tiez sa nevyzna v zrkadlovkach a ma ju , ale tak krasne , čisté, kvalitne fotky som len v atelieroch videla.Tiez si to nastavila na automatiku a ide jej to . vsetko sa dá naučit. Teda mám porozmyšlat aj o olimpuse ? no pouvazujem ,mne sa zatial najviac pozdava 450d canon , ale neviem sa rozhodnut a budem rada ak mi este skusite nejake svoje svoje skusenosti odovzdat...Dakujem
Samozrejme ze Canon patri medzi uplne nejlepsie fotaky, hoci nikde v testoch som sa nedocital, ze Olympus by bol nejako jednoznacne horsi. Rozdiel je hlavne v cene a to predovsetkym, ak beries cenu aj s objektivmi. So zakladnym si na dobre fotky urcite nevystacis. Na ruhje strane - ak do toho bued chciet investovat naozaj viac penazi, tak ku Canonu mas vacsi sortiment moznych objektivov, takze moznosti tak mas sirsie. Ale objektivy su casto drahsie ako telo, a ak by si si mala kupit iba Canon so zakl. objektivom, tak to je potom urcite lepsi Olympus double kit. Teda ak to mam zhrnut, Canon je lepsi pre ludi, u ktorych nejak ta tisicka EUR hore dole za fotak a prislusenstvo nehra rolu.
0 0
Taci Taci

Taci je offline (nepripojený) Taci

220870 Pozri príspevok
Tak ako píše arizona.Zrkadlovka je pre profesionálov alebo ľudí čo fotenie doslova "žerú ",sú si to schopný nastaviť ihrať sa s každou fotografiou,a hlavne tomu rozumejú.Na bežné fotenie sú lepšie kompakty.Aj s tými ak sa chce sa dá urobiť kvalitná fotografia.Ja mám Canon power shot sx 1 IS a zatiaľ som s ním max spokojný.,má aj Full HD video v plnom rozlíšení čo nieje tiež na zahodenie .Ďalšou vecou ktorú by som pri kúpe fottoaparátu zohľadnil sú batérie.Určite len na tužkové .Neviem ako je to zrkadloviek ale u toho môjho treba aj silnú kartu mám tam 4 Gb a to je málo.robí to fotografie 5000 x4000 pixelov a to moc zapĺňa kartu.
možno, ale prečo tužkové batérie? Ja mám Olympus Digital 600, batéria LI-12B, 1230mAh, a nabíjam ju zriedka, a to fotím veľmi často... Preto... nie je lepšia batéria LiOn? Nabije sa v samostatnom doku a vydrží oveľa viac ako AA.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Obe znacky maju kvalitne fotoaparaty vo vsetkych kategoriach, od amaterov po profikov. Keby ste sa ma pytali, ci Olympus alebo Nikon, ci Sony alebo Canon, asi by som bol jednoznajnejsi.
Ale Nikon a Canon, to je subjektivne rozhodovanie.

Stanovte si cenovy limit a co vsetko by ste za tu cenu chceli mat.
Pri zrkadlovkach ide hlavne o vyber objektivov, co chcete fotit a za akych (svetelnych) podmienok. Co sa parametrov tyka, netreba mat velke oci. 24Mpix vyuzije malokto. Radsej jednoduchsi, ako drahy zlozity - a budete aj tak vsetko fotit na automatiku.

Chodte do obchodu a vyskusajte si ich.
0 1
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
veľa dobrých informácii pre fotografov /amatér aj profi/ nájdete na www.ephoto.sk
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

220870 Pozri príspevok
Tak ako píše arizona.Zrkadlovka je pre profesionálov alebo ľudí čo fotenie doslova "žerú ",sú si to schopný nastaviť ihrať sa s každou fotografiou,a hlavne tomu rozumejú.Na bežné fotenie sú lepšie kompakty.Aj s tými ak sa chce sa dá urobiť kvalitná fotografia.Ja mám Canon power shot sx 1 IS a zatiaľ som s ním max spokojný.,má aj Full HD video v plnom rozlíšení čo nieje tiež na zahodenie .Ďalšou vecou ktorú by som pri kúpe fottoaparátu zohľadnil sú batérie.Určite len na tužkové .Neviem ako je to zrkadloviek ale u toho môjho treba aj silnú kartu mám tam 4 Gb a to je málo.robí to fotografie 5000 x4000 pixelov a to moc zapĺňa kartu.
to je urban myth ako vyšitý.
zrkadlovka je aj pre obyčajných ľudí ako som ja.
používal som od roku 2000 digi foťák a vždy ma štvala kvalita fotiek, hlavne exteriér. pred jedným väčším tripom som si kúpil canon 350D, absolútne nič nevediac o clonách, časovaniach a podobne, sú tam takisto automatické režimy ako na kompaktoch a netreba nastavovať naprosto nič. tie fotky čo produkujú kompakty sú tisíc a jedno oproti zrkadlovkám, na exteriéry stačí polarizačný filter a robíš fotky ako profík aj bez vedomostí.
mám aj nový kompakt samsung s fullhd videom hodený v aute/vrecku na momentky a ked sa ide na výlet alebo je nejaká párty, tak sa hodí zrkadlovka do vaku a je to.
a ešte k tým baterkám, ja v zrkadlovke nabíjam baterku zhruba dvakrát do roka a nafotím toho dosť, pri kompakte je na nabíjačke každý druhý týždeň.
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

iv@n Pozri príspevok
...
a ešte k tým baterkám, ja v zrkadlovke nabíjam baterku zhruba dvakrát do roka a nafotím toho dosť, pri kompakte je na nabíjačke každý druhý týždeň.
Nic v zlom, ale na toto musim reagovat... D350 ma zivotnost baterie cca 500 snimkov (povedzme +/- 100 snímkov). Je to iba velmi orientacne cislo, zavisi od toho co vsetko je vo fotaku aktivovane, ako casto pouzivas hlavne display a nahlady foto.. Takze ak nabijas ju 2x do roka, to na nej nafotis okolo 1000 snimkov... Toto naozaj nie je vela.. Ked som mal viacej casu a chodil som fotit, rocne som mal 12 až 15 000 snimkov. A to som si este stale nedovolil povedat, ze "toho dost nafotim" Tych 1000 narobim teraz za cca 3-4 mesiace a tu uz hovorim, ze nefotim, lebo nemam na to cas...

A este k teme. Kazdy si musi uvazit, ci zkradlovku naozaj vyuzije. Pre zaciatocnika ak uz ju vyslovene chce, tak nech si kupi jednu v entry level a ak ho fotografia chyti za srdce po roku ju moze vymenit za nieco lepsie.. Podla mna sa urcite skor nauci rozumiet fotografii ak bude pouzivat zrkadlovku, ako kompakt, ktory mu neumozni ziadne (alebo iba minimum) zasahy do nastaveni a ma iba veeelmi limitovane parametre objektivu (spravidla, ale najdu sa aj prijemne vynimky). A prave kvalita objektivu je ta pricina, preco ludia hlavne prechadzau z kompaktov do zrkadloviek.

Prajem vsetkym fotografom dobre svetlo.
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

dalid Pozri príspevok
Nic v zlom, ale na toto musim reagovat... D350 ma zivotnost baterie cca 500 snimkov (povedzme +/- 100 snímkov). Je to iba velmi orientacne cislo, zavisi od toho co vsetko je vo fotaku aktivovane, ako casto pouzivas hlavne display a nahlady foto.. Takze ak nabijas ju 2x do roka, to na nej nafotis okolo 1000 snimkov... Toto naozaj nie je vela.. Ked som mal viacej casu a chodil som fotit, rocne som mal 12 až 15 000 snimkov. A to som si este stale nedovolil povedat, ze "toho dost nafotim" Tych 1000 narobim teraz za cca 3-4 mesiace a tu uz hovorim, ze nefotim, lebo nemam na to cas...
už som na nej pretočil počítadlo, nafotených je cez tú zrkadlovku 12 tisíc fotiek momentálne. je tam setový objektív, náhľady nepoužívam skoro vôbec. ak by som fotil viac, tak by som asi musel zamestnať človeka na triedenie fotiek, už takto je s tým dosť práce.
a to zrovnanie výdrže baterky je spomenuté preto, lebo to bol pre mňa ako používatela kompaktu šok, že netreba nabíjať pri fotení na dovolenke každý večer, ale dvojtýždňový trip zvládne bez dobíjania.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
verads Pozri príspevok
Dobrý den. Chcela by som si zakúpit zrkadlovku , ale neviem aká by bola pre mna najvhodnejšia? Olympus nechcem a potrebovala by som ju skôr na rodinné fotenie. UVAZUJEM NAD cANON 45oD alebo 500d prípadne 1000 alebo radsej nikon ? Ako je to s objektivmi stači aj ten ktory je k nemu ? Ešte som ani ,len nedržala v ruke zrkadlovku. Poradte zaciatočníčke ,dakujem
Nenechaj sa znechutiť radami, aby si nekupovala zrkadlovku. Pozeras po 2 rozsirenych znackach, čo je fajn. Ja som sa v zime rozhodol pre Pentax k-x, je to jedna z najmenšich modelov zrkadloviek. Nie je pravda, že iba Olympus ma najmensie. No olympus ma daleko mensi snímaš, ako je v zrkadlovkach Canon, Nikon a Pentax, ktore maju rozmery cca 24x16 mm ( http://www.fotoradce.cz/produkty-por...produkt=fotaky )
A olympus ma iba 17.3 x 13 a označuje sa ako 4/3 micro (http://www.fotoradce.cz/produkty-por...produkt=fotaky ). A ak chces predsa len taky model, tak potom je lepsia volba od Panasonic G1, GH1, GF1, alebo teraz najnovsia G2.

Setovy objektiv je taky kočkopes, da sa s tym fotiť, ale zrkadlovky su specificke v tom, že čo kompozícia, to iny objektiv. Napr. portretovy objektiv byva daleko svetlejsi ako setovy, ale nema napr. približovanie. No ma vynikajucu kresbu. Hlavne si popozeraj tie doporucene stranky, čo tu už uviedli, este doplnam www.fotoroman.cz (sekcia Odborné články) a pan Roman Pihan vydal aj knihu, ja ju po večeroch študujem (doporučujem):
http://www.martinus.sk/?uItem=32696

A este nieco. Napr. je celkom fajn volba kupit zrkadlovku s 1 setovym sklom 18-55, ktore ti bude vyhovovať na bežne fotenie doma a vonku. A ak sa popozeras na bazaroch, tak sa daju zohnat za dobry peniaz omnoho lacnejsie skla s tzv. manualnym ostrenim, ale hlavne pozeraj svetlost, napr. f3,5 a menej (portretove okolo f2 a menej)a to po celej fokalnej dlžke.
1 0
tomasenkoslav tomasenkoslav

tomasenkoslav je offline (nepripojený) tomasenkoslav

Taci Pozri príspevok
možno, ale prečo tužkové batérie? Ja mám Olympus ........
istotne
Napriklad, ked ideš na vylet na bicykli, všetko si vezieš na nosiči a chrbte tak na cca 7-10 dni a vypalia sa Ti všetky tri sady 1400mAh tužky (pretože cely týžden nie su dobre svetelne podmienky a často musiš použit blesk), tak oceniš to, že si možeš kupit v bufete v Buchloviciach dalšie baterie.

Pretože si sa prave vratil z dovolenky a maš uplne vybite AA baterie vo fotoaparate. Potrebuješ nutne alebo chceš urobit dalšiu fotku ale neni štava. Vyberieš doma baterie z RC od TV alebo RC autička synovi a fotiš.


Ale zaroven musim dodať, že zrejme zrkadlovky nemavaju vo vacsine prave AA baterie ako zdroj energie.
Vyhoda AA baterii spociva podla mna hlavne pri kompaktoch.
Naposledy upravil tomasenkoslav : 09.08.10 at 13:10
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
tomasenkoslav Pozri príspevok
Ale zaroven musim dodať, že zrejme zrkadlovky nemavaju vo vacsine prave AA baterie ako zdroj energie.
Vyhoda AA baterii spociva podla mna hlavne pri kompaktoch.
To teda fakt nemaju. A ak, tak iba jeden vyrobca, pentax a tie len niektore modely. Posledny model k-x ma AA, a K-7 ma tuším akumulator:
http://www.fotoradce.cz/produkty-por...produkt=fotaky

vyhoda: Prenositelnost do inych zariadeni. mam niekolko sad nabijacich bateriek a môžem to napr.použivať do inych zariadeni. A ak budem o niekolko rokov riešiť nove telo, tak mam baterky a dobijačku. A ako vraviš, v krajnej situacii to zachranuju baterky kupene v stanku s novinami, no maju velmi nizku kapacitu.
nevyhoda: kapacita Li-ion aku v inych zrkadlovkach pekonava sadu tuškovych AA bateriek
0 0
tomasenkoslav tomasenkoslav

tomasenkoslav je offline (nepripojený) tomasenkoslav

alebo /ale to je zase investicia navyše/ zakupit si battery pack, ten je na AA baterie, u CANONu 4ks. Zaklada sa kontaktom tam-kde je original bateria. Zvyšuje komfort použivania, telo aparatu sa potom lepšie drži, je navyše jedna spušt pre fotografie orientacie "portrait".
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

Dobry den, až včera som si kúpila canon 500D neviem či som sa dobre rozhodla, je k nemu objektív 18-55 a 75-300, teraz už uvažujem či by nebol lepší 550 D alebo nejaký iný, som úplne začiatočníčka zo zrkadlovkami nemám skúsenost . V taške nosím stále kompaktny fotoaparát, ale by som chcela krajšie a kvalitnejšie fotky, rada fotím prírodu, hmyz, krajinky, portrét čiže všetko, obhliadám sa po macro objektíve , ale zatial som z vedomostami na nule , myslim na take veci ako je clona, šum , focus , iso,atd...neviem najst take video kde by poukazovalo nastavenia, kde čo a ako fotit ... vela rokov fotím , ale len s kompaktom....
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

na makro objektiv si nachystaj minimalne taku pribliznu sumu,ako za fotak .-)

Ja som si nasla perfetny,obsiahly manual na nete,ale asi ti neposluzi, mam ine "ciselko"
Skus vyhladat cez google,je toho vela,hlavne na ceskych strankch
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

verads Pozri príspevok
Dobry den, až včera som si kúpila canon 500D neviem či som sa dobre rozhodla, je k nemu objektív 18-55 a 75-300, teraz už uvažujem či by nebol lepší 550 D alebo nejaký iný, som úplne začiatočníčka zo zrkadlovkami nemám skúsenost . V taške nosím stále kompaktny fotoaparát, ale by som chcela krajšie a kvalitnejšie fotky, rada fotím prírodu, hmyz, krajinky, portrét čiže všetko, obhliadám sa po macro objektíve , ale zatial som z vedomostami na nule , myslim na take veci ako je clona, šum , focus , iso,atd...neviem najst take video kde by poukazovalo nastavenia, kde čo a ako fotit ... vela rokov fotím , ale len s kompaktom....
http://www.ephoto.sk/fotoskola/
http://www.photoacademy.sk/?kurzy-fotografovania
http://www.akf.sk/Fotokurzy
alebo sa zaregistruj na nejaký fotoportál,aj tam sa dá niečo naučiť....
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

Dakujem Vám za rady , všetko si poprezeram ,ale rada prijmem každu skusenost, či už z objektívom a či nastaveniami .
Viem ,že objektívy su drahé, drachšie aj ako samotne telo, no uvidím , zas k takemu objektivu treba ešte lepší foták ....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať