Zavrieť

Porady

wifi-router - prepojenie

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať ohľadom wifirouterov. Som v tom takmer úplný lajik, ale potrebovala by som prepojiť nejaký modem cez wifi, aby sme sa mohli pripájať s dvoma notebookmi na net. Chcela by som kúpiť modem od T-mobilu, niektorý z týchto http://www.t-mobile.sk/sk/!pages.get?id=170603
len neviem, aký wifirouter k tomu potom treba. A tiež by ma zaujímalo, či potom stačí modem pripojiť len k routeru, alebo to musí byť nejako prepojené cez PC? Môj známy totiž má modem od T-mobilu, taký starý, jeden z prvých, taká šedobiela skriňka a má ho napojený priamo na wifirouter a do el.siete a funguje. V pohode sa doma môže s notebookmi naň pripájať. Samozrejme sieť má zaheslovanú. Tak nejak by som si to predstavovala aj ja.

Viete mi s tým nejako poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Trvas na tom, ze provider musi byt t-mobile ?
    S mobilnymi operatormi nemam moc skusenosti, ale kamos ma mobilny net od orange a pouziva huawei tento http://www.mobilityminded.com/6685/h...ata-connection je to mobilny modem so zabudovanym wifi routerom (nieco podobne by mohol mat aj t-mobile pozri na ich stranku)
    Takze by ti nic netrebalo, len jednu skatulku a potom uz len mastit vrecka providerovy

    Taci je offline (nepripojený) Taci

    Taci
    Link, ktorý si uviedla zobrazuje,resp. ponúka mobilné zariadenia. Ak chceš používať notebook doma, resp. viac notebookov, stačí ti router napr. D-Link 2641, t-mobile ho bežne ponúka v akcii. Pripojíš naň 4 zariadenia cez kábel a ak zapneš v modeme (routri) bezdrôtovú (wifi) sieť, tak sa pripojíš kdekoľvek v dome, byte s notebookmi. Tvoj notebook už určite má zabudovanú tzv. WLAN kartu, tá je určená na bezdrôtové (wifi) pripojenie. Má to však háčik, potrebuješ mať zavedenú pevnú linku, nemusíš mať telefón, ale zavedená musí byť.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    renatka9 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcela by som sa spýtať ohľadom wifirouterov. Som v tom takmer úplný lajik, ale potrebovala by som prepojiť nejaký modem cez wifi, aby sme sa mohli pripájať s dvoma notebookmi na net. Chcela by som kúpiť modem od T-mobilu, niektorý z týchto http://www.t-mobile.sk/sk/!pages.get?id=170603
    len neviem, aký wifirouter k tomu potom treba. A tiež by ma zaujímalo, či potom stačí modem pripojiť len k routeru, alebo to musí byť nejako prepojené cez PC? Môj známy totiž má modem od T-mobilu, taký starý, jeden z prvých, taká šedobiela skriňka a má ho napojený priamo na wifirouter a do el.siete a funguje. V pohode sa doma môže s notebookmi naň pripájať. Samozrejme sieť má zaheslovanú. Tak nejak by som si to predstavovala aj ja.

    Viete mi s tým nejako poradiť?
    V prvom rade musíš napísať, či už máš internet a ak áno, tak od akého providera a aký typ. Máš doma intrernetový "kábel", alebo sa pripájaš cez nejakú mobilnú službu?

    Lebo tie zariadenia, ktoré si uviedla v odkaze, umožňujú pripojenie len 1 PC alebo notebooku, tam nemôžeš pripojiť router a viac PC.

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Tvoj znamy ma asi flarion a ten ma ethernet vystup ktory pripojis na router a ides. Tie zariadenia co si napisala ty su USB modemy do notebookov a PC a nedaju sa pripojit na router.
    Musis zvolit ine pripojenie do internetu.

    renatka9 je offline (nepripojený) renatka9

    renatka9
    salvosko Pozri príspevok
    Tvoj znamy ma asi flarion a ten ma ethernet vystup ktory pripojis na router a ides. Tie zariadenia co si napisala ty su USB modemy do notebookov a PC a nedaju sa pripojit na router.
    Musis zvolit ine pripojenie do internetu.
    Áno, má flarion. Ale to je starý modem od T-mobilu. Dá sa niečo podobné vymyslieť, aby to fungovalo, tak ako jemu?

    renatka9 je offline (nepripojený) renatka9

    renatka9
    Chobot Pozri príspevok
    V prvom rade musíš napísať, či už máš internet a ak áno, tak od akého providera a aký typ. Máš doma intrernetový "kábel", alebo sa pripájaš cez nejakú mobilnú službu?

    Lebo tie zariadenia, ktoré si uviedla v odkaze, umožňujú pripojenie len 1 PC alebo notebooku, tam nemôžeš pripojiť router a viac PC.
    Mám doma len mobilný internet do notebooku od T-mobilu - Express card. občas využívam I-phone ako medem, ale to je strašne pomalé a nepraktické. Pevnú linku nemám zavedenú a ani neplánujem, takže na internet od T-Comu môžem tiež zabudnúť.

    Chcela by som to vyriešiť nejak tak ako ten známy. Kúpiť modem, ktorý sa dá napojiť na wifi-router a tak fungovať, aby sa dalo pripájať z dvoch notebookov po celom byte.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Je potrebne zistit ci sa da sim karta (od t-mobile) ktoru pouzivas teraz pouzit aj v inych zariadeniach. Ak ano, tak je celkom dobry ten huawei o ktorom som pisal.
    Ci sa da pouzit sim aj v inom modeme by ti mali vediet povedat aj ked zavolas na zakaznicku linku t-mobile.
    Na ten huawei mozes pripojit pocitace aj kablom, ale aj cez wifi kolko chces

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    1. Musis tu SIM kartu dat do modemu ktory nie je USB ale ma ethernet pripojenie a to potom das do routera.
    2. USB modem das do hociakeho kompu, na nom nastavis ICS (zdielanie internetu) a prepojis ethernet toho pocitaca s routerom. Ale internet ti pojde len ked tento pocitac bude zapnuty, pripojeny na internet aj na router.

    wifi-router - prepojenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.