Zavrieť

Porady

Kam by ste sa dali najradšej pochovať? Lokalita :-), voľné pokračovanie trilogie

Ahojte poraďáci, minule sme tak s manželkou rozoberali, keby sa mi niečo stalo kam by som sa chcel dať pochovať a zistil som, že neviem, aký máte na to názor? Niekde v mieste narodenia, alebo kde žijete alebo kde? Mne to je dosť jedno a dokonca by som nebol proti keby ma dali do manželkinho rodiska, a vy ako?Možno sa to zdá troška morbídne ale je dobre to dopredu vedieť, čo chceme, no nie?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu. Melnick
Stanko, prestaň už s tými pohrebnými témami.
A môžeš ma aj odsúdiť za to, že Ti papuľujem, ale mám raz toľko rokov ako Ty a moje myšlienky aj myšlienky môjho o 5 rokov staršieho manžela sú plné plánov ako prežiť príjemne spoločný večer, ako si užiť spoločné roky, ktoré nás ešte snáď čakajú, ako sa ešte zabaviť ...ako...ako...

Hlasovalo 10 pouzivatelov

Užitočné (10)
Zita5, Deganova, Nika, tuta, tina1, susann2, marjankaj, cloe, Dav, danushka
10

ubka je offline (nepripojený) ubka

ubka
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Porada nieje len na veselé témy,ale aj smutné a čo patrí k životu, na téme trvám..., Majka sa hneď neplaš...
Súhlasím, že porada nemá mať iba veselé témy, ale súhlasím s Majkou, že by si sa nemal tým zaoberať, lebo je to zbytočné plytvanie emóciami.
Býva prirodzené, že rodina sa rozhodne o uložení pozostatkov neboštíka. Jeho vôľa však nemusí byť akceptovaná z rôznych dôvodov. /úmrtie v inej krajine, neurčité miesto nálezu, havária bez identifikácie mrtvoly a pod./
V našich zemepisných šírkach býva obvyklé miesto posledného odpočinku v blízkosti svojich predkov na hrobových miestach o ktoré sa za života staráme.
Zaujímať sa o takýto akt v mladom veku mi pripadá, ako robiť si starosti s nosením zubnej protézy po strate zubov v starobe a hľadať si dobrého technika už teraz.

zk24 je offline (nepripojený) zk24

zk24
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ahojte poraďáci, minule sme tak s manželkou rozoberali, keby sa mi niečo stalo kam by som sa chcel dať pochovať a zistil som, že neviem, aký máte na to názor? Niekde v mieste narodenia, alebo kde žijete alebo kde? Mne to je dosť jedno a dokonca by som nebol proti keby ma dali do manželkinho rodiska, a vy ako?Možno sa to zdá troška morbídne ale je dobre to dopredu vedieť, čo chceme, no nie?

V prvom rade si rozmysli, ci chces ist na kremaciu alebo nie. Ked ti taketo temy nerobia nijaky problem, tak forenzni vysetrovatelia by privitali tvoje telo s radostou A nemusis riesit cintorin.

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975
Melnick Pozri príspevok
Stanko, prestaň už s tými pohrebnými témami.
A môžeš ma aj odsúdiť za to, že Ti papuľujem, ale mám raz toľko rokov ako Ty a moje myšlienky aj myšlienky môjho o 5 rokov staršieho manžela sú plné plánov ako prežiť príjemne spoločný večer, ako si užiť spoločné roky, ktoré nás ešte snáď čakajú, ako sa ešte zabaviť ...ako...ako...
Porada nieje len na veselé témy,ale aj smutné a čo patrí k životu, na téme trvám..., Majka sa hneď neplaš...

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka lenkak
ak ma bude pochovávať manžel, tak kde bude chcieť on a rodina, hádam sa dohodnú.
Ak ma bude pochovávať rodina, t.j., že ak manžel nebude už žiť, tak k nemu.

danushka je offline (nepripojený) danushka

danushka
Až tak ďaleko som nezašla, aby som premýšľala kedy a kam, ale asi pred piatimi rokmi som bola v nemocnici a so mnou ležala na izbe jedna pani, východniarka ako remeň od Prešova.
A bavili sme sa z dlhej chvíle o kadečom, o veciach medzi nebom a zemou a ona tak odrazu úplne vážne hovorí, že ešte sa nemôže pobrať na druhý svet, lebo nemá našetrené peniaze na pohreb.
Ja jej vravím, že o to nech sa netrápi, že určite sa o všetko jej deti postarajú, keď bude na to čas.
A ona ma totálne odstavila so slovami :
,,Ta znace co?
Moj sused už ma pejc roky kupenu trunu..."
Ja jej vravím, preboha 5 rokov má už kúpenú truhlu? A kde ju má?
,,Ta na povalu, ne?
A ja jej na to : Však mu ju tam myši zožerú...
A ona ma zabila :
,, V totej trune trime šmaľec ! "


Takže Stanko, keby som bola Halina Pawlowská a bol by si u mňa v Banánových rybičkách, určite by z tejto mojej príhody vyplynulo celkom vážne ponaučenie a to:
Ak raz do niečoho zainvestujete počas života, snažte sa to maximálne využiť za jeho trvania, potom už bude neskoro .

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
Najvyssi cas aby vznikol niekde na Slovensku luxusny cintorin.

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka lenkak
Manželovi starí rodičia si sami vybrali miesto, tam kde boli pochovaní ich predkovia, v ich dedine kde žili. Dali si sami spraviť pomník, deti s tým nesúhlasili, ale babka s dedkom si to aj tak dali spraviť. Len dátumy úmrtí stačilo dopísať, žiaľ pred dvomi rokmi sme pochovali babku, a teraz v týždni dedka.

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

Flinstone
profesional Pozri príspevok
Najvyssi cas aby vznikol niekde na Slovensku luxusny cintorin.
už je... skús si kúpiť miesto na Martinskom cintoríne v BA

Marína je offline (nepripojený) Marína

Marína
Stanislav, ak máš len takéto starosti, tak to je super. Neboj, vždy sa nájde niekto, kto ich "po tom" za teba porieši, takže ich radšej pusť z hlavy.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.