Zavrieť

Porady

problém s 2-týždňovým mačiatkom

Dobrý deň,
vedel by mi niekto poradiť?.... Mám taký problém s 2-týždňovým mačiatkom ktorého opustila mama.... mačiatko sa má celkom dobre ale nechce mi kakať.... masírujem mu bruško... ale nič...
Čo mám robiť?
Ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ahoj,
    tiež sme mali jedno také mačiatko.Ostatné 3 mačiatka sa mali k svetu a toto jedno odvrhli.
    Ked sme sa vrátili po dvoch týždňoch z dovolenky, boli sme zhrození. Ostatné rástli ako z vody , táto bola asi do dvoch mesiacov veľká ako myš...Nevieme, koľko dlho hladovala, ked sme ju začali kŕmiť ručne, nevedela sa "dožrať" a potom mala problém s vyprázdňovaném. Tiež sme jej masírovali bruško, po čase už nebolo treba. Upravilo sa to.
    Kupovali sme u veterinára také mliečko pre mačiatka, kŕmili sme z flaše (tiež taká maličká, kúpená u veterinára.) Neskôr sme robili riedku krupicu..a postupne prechádzali na bežnú stravu, granule, konzervy.

    Neviem, čím ju kŕmite, možno jej škodí strava,alebo aj kravské mlieko (to malým mačiatkam škodí). Pokým je maličká, dávajte radšej niečo, čo vám doporučí veterinár.
    Držím palčeky.

    Prikladám foto "našej nezbedy" vtedy a teraz. Ostatné mačiatka vždy rozdávame, ale túto sme si nechali. Dnes je z nej krásna, sebavedomá cica,ale meno jej zostalo z tých hrozných čias...Netopierko
    Naposledy upravil arizona : 03.10.10 at 07:57

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    2009 Pozri príspevok
    Uf chúďa ešte, že si tam pridala aj druhý obrázok. Absolútne podvyživené a dehydratované. Podľa prvej fotky ba som mu veľkú šancu nedávala. Mačacie mlieko sa dá bežne kúpiť v chovprodukte. Ja som ním dokrmovala mláďatká fretiek. Sú na tom podobne. Kravské mlieko nesmú
    Ani my sme jej veľkú šancu nedávali, ale chceli sme jej pomôcť. Pohľad na ňu bol ozaj hrozný. Kosti obalené strsťou, ledva sa to držalo na tých chudých nožičkách, vypúlené oči...no hrúza! Ale bojovala o život!
    Dnes má skoro dva roky, je na nás dosť citovo naviazaná. Stále je povahovo ako také milé bábätko. Dokonca mala nedávno aj malé mačiatko, bola ukážková a starostlivá mamina

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    karticka Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    vedel by mi niekto poradiť?.... Mám taký problém s 2-týždňovým mačiatkom ktorého opustila mama.... mačiatko sa má celkom dobre ale nechce mi kakať.... masírujem mu bruško... ale nič...
    Čo mám robiť?
    Ďakujem...
    A ma uz kakat? aj steniatka ked su uplne malilinke, tak este nekakaju, vsetko co zjedla "zuzitkuju", vstrebaju, ak ju krmite iba mlieckom, nemusi mat este potrebu vylucovat...
    Terezia13 všetko čo papá to aj kaká, pri maličkých šteniatkach to všetko "vyčistí" fenka, ktorá tie hovienka povylizuje jednak z hygienických dôvodov a aj tie hovienka sú väčšinou "mliečne", keďže šteniatka papkajú len mlieko od fenky

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    ja som čítala taký smutný článok na www.psiadusa.sk, kde šteniatko malo problém s papaním aj vyprázdňovaním a dlho bolo na veterinárnej klinike a piplali ho, ale zistili, že má asi nedovyvíjané črievka alebo niečo a ani sa z toho nedostalo

    karticka je offline (nepripojený) karticka

    karticka
    no kupili sme jej taky ten sunar pre maciatka u veterinara takze papa to... tak by to malo byt v poriadku....
    a vcera sa nam uz podarilo sa vykakat tak dufajme ze to tak pojde dalej.... Dakujem vsetkym... :-)

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    arizona Pozri príspevok
    Ahoj,
    tiež sme mali jedno také mačiatko.Ostatné 3 mačiatka sa mali k svetu a toto jedno odvrhli.
    Ked sme sa vrátili po dvoch týždňoch z dovolenky, boli sme zhrození. Ostatné rástli ako z vody , táto bola asi do dvoch mesiacov veľká ako myš...Nevieme, koľko dlho hladovala, ked sme ju začali kŕmiť ručne, nevedela sa "dožrať" a potom mala problém s vyprázdňovaném. Tiež sme jej masírovali bruško, po čase už nebolo treba. Upravilo sa to.
    Kupovali sme u veterinára také mliečko pre mačiatka, kŕmili sme z flaše (tiež taká maličká, kúpená u veterinára.) Neskôr sme robili riedku krupicu..a postupne prechádzali na bežnú stravu, granule, konzervy.

    Neviem, čím ju kŕmite, možno jej škodí strava,alebo aj kravské mlieko (to malým mačiatkam škodí). Pokým je maličká, dávajte radšej niečo, čo vám doporučí veterinár.
    Držím palčeky.

    Prikladám foto "našej nezbedy" vtedy a teraz. Ostatné mačiatka vždy rozdávame, ale túto sme si nechali. Dnes je z nej krásna, sebavedomá cica,ale meno jej zostalo z tých hrozných čias...Netopierko
    Uf chúďa ešte, že si tam pridala aj druhý obrázok. Absolútne podvyživené a dehydratované. Podľa prvej fotky ba som mu veľkú šancu nedávala. Mačacie mlieko sa dá bežne kúpiť v chovprodukte. Ja som ním dokrmovala mláďatká fretiek. Sú na tom podobne. Kravské mlieko nesmú

    zzz77 je offline (nepripojený) zzz77

    zzz77
    Milujem zvieratka a je mi strasne luto ak sa trapia.
    Ja som pocula od mojej starej mamy, ze si treba vsimnut macku maminu ako sa stara o tak malinke maciatko: pomaha mu kakat. Pravdaze zalezi aj na tom ake mliecko dostane, tazho sa mu travi ine ako materinske, no ked sa to niekomu nehnusi, tak treba chytit mokru handricku a pretierat. Ale staci len ked je nafuknute a ocividne sa pri tom prapi.
    Vela stastia
    Dobry den chcela by som sa spytat mame cca 11 dnove maciatko kedy ho mozme chytit? Mama je skoro stale pri nom
    misoft
    Prečo dupľuješ?
    Tu http://www.porada.sk/t285358-ahojte-...ml#post2863623 si už položila otázku a o tri minúty opäť tu!
    Toto si preštuduj!
    http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
    Je to základný manuál, ako sa máš na Porade správať!

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    problém bude v potrave, treba zmeniť mlieko, nám zahynula fenka na otrvu s ňou aj 11 šteniatok a jedno sme zachránili kozím mliekom, myslím, že aj mačiatku by toto pomohlo, treba sa poradiť s veterinárom určite, možno už existuje aj nejaké vyhovujúce mlieko pre mačiatka
    Prepacte ja neviem co som spravila zle mam 11 rokov a Len som chcela vediet co ma to maca s ockom
    terezamaria Skúste ju s maminkou / tvojou / chytiť a poutierať očko kamilkovým odvarom....možno bude mať očko aj poškodené, ktovie.....keď si ho chcete nechať pre seba, mal by ho vidieť veterinár, len to stojí eurká.....však už vieš, ako máš zadávať otázky, tak budeš šikovná aj v 11 -tich rokoch :-)))
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    arizona Uplne kludne ho mozete chytit.
    arizona Veterinar cez telefon maciatko nevysetri.treba ho zobrat a ist osobne
    Kitty maciatko A neodvrhne ho?My k tej veterinarke pojdeme len ide zavolat kedy
    misoft Pokiaľ sa budete dotýkať mačky (teda ak sa ona nebude brániť a považovať to za ohrozenie), môžete zároveň sa dotýkať i mačaťa. Mačka vie rozlíšiť pachy, takže pokiaľ vyhodnotí váš pach, ako pach tvora, ktorý neublíži, tak ani mača neodvrhne.
      zbaliť
    arizona Ked sa mu to nepolepsi, mozete zlahka umyvat vlaznym harmancekovym cajom. Nie vatou,aby nezostali kusky v ocku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.