Zavrieť

Porady

3-ročný servis servis notebookov

Mili poradaci,

prosim o radu so servisom pc a notebookov - moja nadriadena ma "nuti" zauctovat 3-rocny service notebookov ako sucast obstaravacej ceny - cize to chce mat v majetku !!! Na otazku preco, nevedela odpovedat priamo. Ja som sa este nestretla s takouto variantou (servis ako sucast OC) a podla mna to nie je uplne OK.
Ja by som to skor zauctovala tri roky cez 381 a rozpustala mesacne na 518.
Co vy na to? Ktora z nas ma pravdu?

Vopred dik za vsetky vase postrehy, rady, skusenosti
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Nandrolon Pozri príspevok
    ... by som dal jednou sumou do investícií... teda ako súčasť nadobúdacej hodnoty...
    Bez ohľadu na to, či je to na jednej faktúre alebo na viacerých, či sa to platí naraz alebo čiastkovo, predĺženie záruky nie je súčasťou obstarávacej ceny.

    Rozoberané aj tu: http://www.porada.sk/t52512-predlzen...uctovanie.html

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Iwka Pozri príspevok
    Mili poradaci,

    prosim o radu so servisom pc a notebookov - moja nadriadena ma "nuti" zauctovat 3-rocny service notebookov ako sucast obstaravacej ceny - cize to chce mat v majetku !!! Na otazku preco, nevedela odpovedat priamo. Ja som sa este nestretla s takouto variantou (servis ako sucast OC) a podla mna to nie je uplne OK.
    Ja by som to skor zauctovala tri roky cez 381 a rozpustala mesacne na 518.
    Co vy na to? Ktora z nas ma pravdu?

    Vopred dik za vsetky vase postrehy, rady, skusenosti
    Máte fa od dodávateľa na trojročný servis? AK áno,servis- náklady na tento rok zaúčtuješ na 511, ďalšie obdobia 381.

    Iwka je offline (nepripojený) Iwka

    Iwka
    Dodávateľ nám fakturoval zvlášť notebooky a zvlášť servis k nim - cize to je na dvoch fakturach. Preto som to nechcela davat ako súčasť OC, ale ako servis a údržbu - cez 381.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    ak na faktúre je napríklad takto:

    notebook xyz - 1500,- eur
    OS WIN7 - 100,- eur
    predl.servis 3r - 250,- eur

    - toto by som dal jednou sumou do investícií... teda ako súčasť nadobúdacej hodnoty...

    iná situácia je, ak by sa to platilo kvartálne počas používania, tam by som to dal na služby 518 v tom ktorom období to prislúcha..., prípadne aj keď je to osobitná faktúra... ak je to spolu na jednej tak, ako som uviedol vyššie, bral by som to ako celok...

    3-ročný servis servis notebookov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.