Zavrieť

Porady

Co urobit ak sa chcem natrvalo prestahovat do zahranicia?

Vie mi niekto poradit co mam urobit ak sa chcem natrvalo prestahovat zo Slovenska do statu EU - Polska. Na Slovesnku som registrovana ako samostatne zarobkovo cinna osoba, cize si sama platim zdravotnu a socialnu poistovnu. V Polsku budem normalne legalne pracovat. Niekto mi povedal, ze by som mala odovzdat obciansky preukaz (co by som urobila nerada), moim dokladom by mal byt len pas. Je dost logicke, ze by som nemala mat dva trvale pobyty. Lenze sucasne by som si rada platila dochodkove poistenie, pretoze sa po rokoch mienim vratit domov. Sucasne sa mi vidi tez velmi komplikovane aby som kazdy rok prichadzala na Slovensko a podavala danove priznanie. Nikde som nedokazala najst nejake ucelene informacie od coho zacat. Co v mojom pripade robit? Na koho sa obratit. Vedel by mi, prosim, niekto poradit?
To co som napisala je asi trochu chaoticke, ale sama sa v tom zatial nedokazem orientovat.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    http://www.porada.sk/t131582-odchod-zo-systemu.html

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Takáto téma už tu na Porade bola pretriasaná, treba trochu pogoogliť.

    Inak niekedy sa tento ukon volal "Prepustenie zo štátneho zväzku SR"

    ak sa nemýlim.

    Poznanie je offline (nepripojený) Poznanie

    Poznanie
    Velka vdka za presne nazvanie problemu... precitam si prispevok... inak tiez sa volam Zdena

    Poznanie je offline (nepripojený) Poznanie

    Poznanie
    Podrobne som si precitala "odchod zo systemu", a musim priznat, ze to nie je moj problem. Ja sa nechcem zbavit slovenskeho statneho obcianstva. Ja len chcem na nejaky cas odist do zahranicia a tam zacat legalne pracovat. Nevidi sa mi logicke, aby som kazdy rok prichadzala na Slovensko a podavala danove priznanie. Tiez som si niekde precitala, ze vlastne ani nemozem byt v dvoch statoch EU zdravotne poistena. Keby mi aspon niekto poradil kde nast vhodny zakon, ake kroky podniknut, kde nahlasit odchod?...
    Dakujem za kazdu radu..

    Co urobit ak sa chcem natrvalo prestahovat do zahranicia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.