Zavrieť

Porady

Môže učiť angličtinu?

Zdravím poraďákov,známi sa po rokoch vracia z USA na Slovensko,unás má vyskokú školu technickú,v amerike bakalára,mohol by unás na škole učiť angličtinu? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janka 52 je offline (nepripojený) Janka 52

    Janka 52
    mamullienka Pozri príspevok
    Dobrý deň, ja som od septembra začala učiť Aj na 1. stupni ZŠ. Mám len maturitu z Aj, vysokoškolské vzdelanie II. stupňa a DPŠ. Chcem sa spýtať, či mi stačí urobiť základnú štátnu skúšku z Aj na jazykovej škole, ak chcem ďalej učiť?
    Ďakujem
    znenie z vyhlášky č. 366/2010 - príloha č. 1 , časť III písm. A - bod 10 - doplnené písmeno e) znie:
    kvalifikačný predpoklad pre vyučovanie cudzích jazykov aj
    e) do 31.12.2013 aj VŠ II. st. bez DPŠ a vykonanie maturitnej skúšky z príslušného cudzieho jazyka
    Čiže toto je už realita účinná od 1.10.2010 - žiadna hudba budúcnosti

    Len na vyučovanie cudzích jazykov postačuje aj podľa bodu 10)
    VŠ II. st. a absolvovanie štátnej jazykovej skúšky na štátnej jazykovej škole alebo jazykovej škole, ktorá má na to oprávnenie
    Naposledy upravil Janka 52 : 15.11.10 at 12:34

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    mal by mať pedagogiské minimum a štátnu skúšku z angličtiny, možno pre začiatok aj bez, ale asi len tam kde je málo učiteľov, nech zájde za riaditeľom -kou školy

    Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

    Vebi34
    Od septembra stačí maturita z Aj. Avízoval to nový minister školstva (bývalý riaditeľ hypermarketu). Má nejaký doklad o jazykovom vzdelaní? Spraviť si maturitu na gympli nie je žiaden problém, poprípade štátnu skúšku. Ovládať jazyk neznamená ho aj vedieť naučiť. Ak začne študovať pedagogický smer odbor Aj, spĺňa doteraz platné kritérium a môže sa zamestnať v školstve ako pedagóg Aj.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    [QUOTE=zdenka131;1477988]
    Vebi34 Pozri príspevok
    Od septembra stačí maturita z Aj. Avízoval to nový minister školstva (bývalý riaditeľ hypermarketu

    Uvedená zmena vo výučbe AJ je v pláne od septembra 2011. Anglický jazyk bude povinný od prvého ročníka. Ministerstvo počíta s tým, že zmierni kritériá kvalifikovanosti pre jazykárov na prvom stupni základných škôl.
    V praxi by to malo znamenať, že cudzí jazyk by mohol učiť aj pedagóg, ktorý ma maturitu z angličtiny.
    Súhlasím, len nezabúdajme, že to je hudba budúcnosti a zatiaľ platí súčasný stav a súčasný zákon.

    flaniko je offline (nepripojený) flaniko

    flaniko
    cudzie jazyky silou mocou..... ?????
    ale ako ich budú vyučovať "učitelia", keď nepoznajú metodiku?
    to, že cudzí jazyk ovládajú lepšie tí, ktorí žili v zahraničí, nepopieram, ale na školách treba vyučovať a nie len "prednášať" zážitky a skúsenosti.......

    mamullienka je offline (nepripojený) mamullienka

    mamullienka
    Dobrý deň, ja som od septembra začala učiť Aj na 1. stupni ZŠ. Mám len maturitu z Aj, vysokoškolské vzdelanie II. stupňa a DPŠ. Chcem sa spýtať, či mi stačí urobiť základnú štátnu skúšku z Aj na jazykovej škole, ak chcem ďalej učiť?
    Ďakujem

    mamullienka je offline (nepripojený) mamullienka

    mamullienka
    Dobrý deň, chcela by som sa ešte spýtať, či sa táto vyhláška vzťahuje aj na mňa, lebo som neuviedla, že mám inžinierske štúdium. Lebo riaditeľ mi povedal, že táto vyhláška sa vzťahuje len na tých, ktorí majú magisterké štúdium ale nie pedagogický smer. Vie mi niekto odpovedať? Ďakujem.

    Janka 52 je offline (nepripojený) Janka 52

    Janka 52
    mamullienka Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa ešte spýtať, či sa táto vyhláška vzťahuje aj na mňa, lebo som neuviedla, že mám inžinierske štúdium. Lebo riaditeľ mi povedal, že táto vyhláška sa vzťahuje len na tých, ktorí majú magisterké štúdium ale nie pedagogický smer. Vie mi niekto odpovedať? Ďakujem.
    VYhláška hovorí : VŠ druhého stupňa bez DPŠ - čiže je jedno, či je to magisterské alebo inžinierske štúdium, hlavná vec, že ide o VŠ II. st. a má maturitu z príslušného cudzieho jazyka, ktorý je potrebné vyučovať

    Môže učiť angličtinu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.