Zavrieť

Porady

Zrušenie darovacej zmluvy

Dobrý deň.Píšem za svojho vnuka, ktorý ma 19 rokov, je študent a žije s matkou a mladším 13 ročným bratom v dvojizbovom byte, ktorý si nadobudli vnukovia potom, ako ich otec zomrel v roku 2008 /rodičia boli rozvedení od roku 2003/ a zanechal im jednoizbový byt, životnú poistku a auto. Byt nadobudli vnukovia darovacou zmluvou od matkinho brata /ale za byt zaplatili z dedičstva po otcovi-myslím,že je to nezákonné a malo sa to riešiť kúpno-predajnou zmluvou/ naviac matka si dala 1/3 bytu napísať na seba. A teraz otázka : Môže moj starší vnuk vrátiť darcovi dar alebo žiadať zrušenie darovacej zmluvy s tým že mu darca vráti peniaze ? Môj vnuk sa chce totiž osamostatniť pre veľké nezhody s matkou. On totiž aj pristal na to, že má 1/3 bytu, ale keď sa chcel s ňou dohodnúť, že keď ona už pracuje,/nepracovala skoro 7 rokov/ aby si náklady na chod domácnosti rozdelili na tretiny a zbytok sirotského si mohol ponechať, začalo sa pre neho peklo. Matka mu odmieta dať jesť, odmieta mu oprať ani použiť práčku nesmie použiť počítač. lebo to kúpila ona, a že keď sa mu nepáči môže odísť, veď že ona má s druhým synom nadpolovičnú väčšinu v byte a on nemá čo rozkazovať. Podotýkam, že od 2/2008 žili len zo sirotského a soc. dávok a nikdy mu ani nenapadlo, že by jej mal vytknúť prečo nejde do práce, hoci sa mohla zamestnať - mala na to príležitosť.
Prosím o radu, čo v takomto prípade robiť.
Usporiadat
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Darovaciu zmluvu mozu zrusit bud vzajomnou dohodou - velmi nepravdepodobne.
Inak ju moze zrusit iba sud. Nakolko nie su splnene zakonne podmienky na zrusenie darovacej zmluvy, sud ju nezrusi. Nakolko aj ked darovacou zmluvou doslo k obchadzaniu zakona, tak lehota v ktorej bolo mozne podat navrh na sud aby vyhlasil zmluvu za neplatnu uz uplynula. Uvedena lehota ma prekluzivny charakter.

Je tu ale ina moznost. A to poziadat sud aby vysporiadal podielove spoluvlastnictvo a to tak ze nehnutelnost prikaze jednemu z vlastnikov a zaviaze ho aby tento vlastnik (v tomto pripade matka) vyplatila spoluvlastnika podiel ktoreho nadobudne. V pripade ak matka ani druhy syn nemaju na vyplatenie prostriedky, sud prikaze byt predat a vytazok z predaja rozdelit pomerom akym jednotlivi spoluvlastnici nehnutelnost vlastnili do predaja. Takto ten syn ziska 1/3 z hodnoty nehnutelnosti a kazdy si pojde svojou cestou.
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
judasik judasik

judasik je offline (nepripojený) judasik

Chcem len dodať, že môj vnuk po rozhovore s darcom sa vzájomne dohodli, že darca buď zmení darovaciu zmluvu a odkáže byt len mojim dvom vnukom, alebo celkom zruší darovaciu zmluvu, nakoľko sa jeho sestre k jednému zo svojich detí nespráva ako matka. Je to možné? Môže darca zrušiť daroaciu zmluvu a peniaze vrátiť deťom ?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

profesional Pozri príspevok
Darovaciu zmluvu mozu zrusit bud vzajomnou dohodou - velmi nepravdepodobne.
Inak ju moze zrusit iba sud. Nakolko nie su splnene zakonne podmienky na zrusenie darovacej zmluvy, sud ju nezrusi. Nakolko aj ked darovacou zmluvou doslo k obchadzaniu zakona, tak lehota v ktorej bolo mozne podat navrh na sud aby vyhlasil zmluvu za neplatnu uz uplynula. Uvedena lehota ma prekluzivny charakter.

Je tu ale ina moznost. A to poziadat sud aby vysporiadal podielove spoluvlastnictvo a to tak ze nehnutelnost prikaze jednemu z vlastnikov a zaviaze ho aby tento vlastnik (v tomto pripade matka) vyplatila spoluvlastnika podiel ktoreho nadobudne. V pripade ak matka ani druhy syn nemaju na vyplatenie prostriedky, sud prikaze byt predat a vytazok z predaja rozdelit pomerom akym jednotlivi spoluvlastnici nehnutelnost vlastnili do predaja. Takto ten syn ziska 1/3 z hodnoty nehnutelnosti a kazdy si pojde svojou cestou.
TO je síce pravda, ale silno pochybujem, že by súd prikázal nehnuteľnosť predať, keďže v ňom býva matka sa malotetým dieťaťom. Skôr ich zaviaže na splácanie tej 1/3 bytu v splátkach, čo tiež nie je výhra.
0 0
judasik judasik

judasik je offline (nepripojený) judasik

profesional Pozri príspevok
Darovaciu zmluvu mozu zrusit bud vzajomnou dohodou - velmi nepravdepodobne.
Inak ju moze zrusit iba sud. Nakolko nie su splnene zakonne podmienky na zrusenie darovacej zmluvy, sud ju nezrusi. Nakolko aj ked darovacou zmluvou doslo k obchadzaniu zakona, tak lehota v ktorej bolo mozne podat navrh na sud aby vyhlasil zmluvu za neplatnu uz uplynula. Uvedena lehota ma prekluzivny charakter.

Je tu ale ina moznost. A to poziadat sud aby vysporiadal podielove spoluvlastnictvo a to tak ze nehnutelnost prikaze jednemu z vlastnikov a zaviaze ho aby tento vlastnik (v tomto pripade matka) vyplatila spoluvlastnika podiel ktoreho nadobudne. V pripade ak matka ani druhy syn nemaju na vyplatenie prostriedky, sud prikaze byt predat a vytazok z predaja rozdelit pomerom akym jednotlivi spoluvlastnici nehnutelnost vlastnili do predaja. Takto ten syn ziska 1/3 z hodnoty nehnutelnosti a kazdy si pojde svojou cestou.
Chcem len dodať, že môj vnuk po rozhovore s darcom sa vzájomne dohodli, že darca buď zmení darovaciu zmluvu a odkáže byt len mojim dvom vnukom, alebo celkom zruší darovaciu zmluvu, nakoľko sa jeho sestre k jednému zo svojich detí nespráva ako matka. Je to možné? Môže darca zrušiť daroaciu zmluvu a peniaze vrátiť deťom ?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

judasik Pozri príspevok
Chcem len dodať, že môj vnuk po rozhovore s darcom sa vzájomne dohodli, že darca buď zmení darovaciu zmluvu a odkáže byt len mojim dvom vnukom, alebo celkom zruší darovaciu zmluvu, nakoľko sa jeho sestre k jednému zo svojich detí nespráva ako matka. Je to možné? Môže darca zrušiť daroaciu zmluvu a peniaze vrátiť deťom ?
Sú to 2 rôzne veci:

1. zrušenie darovacej zmluvy

2. žiadať predmet darovania vrátiť

Podrobnejšie o tom bolo popisované tu:

http://www.porada.sk/1130159-post11.html

http://www.porada.sk/t122748-zruseni...ej-zmluvy.html

http://www.porada.sk/t108972-darovacia-zmluva.html


Zrušiť darovaciu zmluvu asi nebude možné, lebo nie sú na to právne dôvody.

Žiadať vrátiť dar by mohol darca len vtedy, keby sa obdarovaná (tá matka) správala voči nemu tak, že hrubo porušuje dobré mravy. Ale nezhody medzi matkou a jej synom (teda medzi obdarovanými navzájom) mu nedávajú oprávnenie žiadať predmet daru naspäť.

Fakticky ten darca (strýko) je už mimo celej veci, ten už nemá do toho čo zasahovať.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Pises, ze 19 rocny syn je student.
A ksa osamostatni, ma z coho zit?
Ved to nie je len platit byt, to je aj strava, oblecenie, ucebnice a pod.
Naco si potrebuje ponechat zbytok sirotskeho?
Na tieto zakladne potreby?

Nerozumiem dost dobre, co syn chce dosiahnut.
Ak on aj plati cely byt, tak asi matka plati stravu, oblecenie a pod. Takymto sposobom sa asi neriesia siatuacie v roine ,kde treba obracat kazdu korunu. On musi rovnako prispievat podla svojich moznosti na domacnost. ak je jeho prijmom sirotsky dochodok, tak nim musi prispievat.

Nie je tu vela informacii, mozno je polovica mojich slov domnienok, ale cele sa mi to zda cudne.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

judasik Pozri príspevok
...
1,
-Byt nadobudli vnukovia darovacou zmluvou od matkinho brata
2,
-matka si dala 1/3 bytu napísať na seba.
...
Tomuto celkom dobre nerozumiem...

Daroval to iba vnukom? Na základe čoho si ich matka dala "napísať " na seba 1/3 bytu?
1 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Deti zdedili jednoizbový byt, auto a peniaze. Na toto dedičstvo nemala ich matka nárok. Kde sú tieto veci?
A aký byt im daroval matkin brat?
0 0
judasik judasik

judasik je offline (nepripojený) judasik

V prvom rade sa ospravedlňujem, že som nereagovala na vaše príspevky, ale mali sme v celom obvode vypadnutú sieť kvôli búrke takmer 2 dni.
A teraz k veci. Asi ste ma nepochopili, alebo som sa dosť jasne nevyjadrila. Deti zdedili jednoizbový byt, auto aj peniaze zo životnej poistky svojho otca. Byt predali, auto tiež a peniaze z poistky poisťovňa poukázala v na účet staršieho vnuka /musel si otvoriť účet pre tento účel aj na poukazovanie sirotského/ako aj časť z predaja bytu - v podstate zhruba 16.597.- EUR. Druhá polovica tiež v tej istej výške bola prevedená na matkin účet pre mladšieho vnuka. Peniaze z auta si tak isto rozdelili na polovice.
Ešte musím ozrejmiť jednu vec, lebo bez toho by to nemalo tú podstatu na čo chcem poukázať.
Pred rozvodom v roku 2004 mali rodičia detí 3-izbový byt. Po rozvode sa moja nevesta aj s deťmi odsťahovala na isté kopanice- údajne k nejakému podnikateľovi a byt museli nevýhodne predať. Po dva a pol roku však musela od neho odísť ale peniaze, ktoré investovala do jeho domu sa jej už nevrátili, pretože nikde nepracovala a priateľ živil ju aj deti. Odišla teda s deťmi do garsónky sociálneho domu v jednom okresnom meste.
Ako stará matka mojich dvoch vnúčat so mala zakázané od nej s deťmi sa stýkať, ani si s nimi telefonovať. A tu prišla náhla smrť môjho syna - otca vnúčat. Zomrel v Taliansku. Ja s mojim druhým synom sme zariadili jeho prevoz,pohreb aj dovoz auta všetko na moje náklady. Nič som nežiadala od mojej nevesty.
Pomohla som jej pri dedičskom konaní. Všetko dobre fungovalo, zdalo sa, že už bude dobre, až z jedného dňa na druhý , keď prišli peniaze z predaja bytu sa sťahovali do toho darovaného bytu. Peniaze poukázala z oboch účtov vo výške 31 534 EUR na bratov účet. Darovacia zmluva bola vyhotovená až po pol roku v apríli 2010. Staršiemu vnukovi stále hovorila, že byt bude napísaný na nich dvoch. Ona ich však oklamala a tú 1/3 si dala napísať na seba za ich peniaze, na ktoré nemala nárok. Môj nebohý syn mal ešte životnú poistku v sporiteľni na 26 000,- Sk.Oprávnenou osobou určil môjho druhého syna /svojho brata/, ktorý po jeho smrti dal z tejto poistky deťom po 10 000,- Sk. Mama im ich však nedala - povedala, že nevie kde sú. Takto ich klame.
Neviem čo ešte k tomu dodať. Nemám zlosť na svoju bývalú nevestu, ona je už proste taká. Ona sa už nedokáže zmeniť - je proste na peniaze. Ale prečo majú pre jej chamtivosť trpieť deti
Môj vnuk teraz ide bývať ku mne, lebo v mojom rodinnom dome má čiastku po otcovi. Chcem aby doštudoval v pokoji a harmonickej rodine.Veď oni s mladším bratom nemajú žiadny vzťah, ba sa priam nenávidia. /matka robí medzi nimi od malička strašné rozdiely/. Už končím, lebo vás celkom takým dlhým príspevkom domotám.
Prosím súrne o vaše vyjadrenia.
Naposledy upravil judasik : 07.08.10 at 17:01
0 0
judasik judasik

judasik je offline (nepripojený) judasik

sarasara Pozri príspevok
Deti zdedili jednoizbový byt, auto a peniaze. Na toto dedičstvo nemala ich matka nárok. Kde sú tieto veci?
A aký byt im daroval matkin brat?
Tieto veci boli speňažené - byt aj auto. Výťažok z predaja ako aj peniaze zo životnej poistky matka poukázala svojmu bratovi za darovaný byt. To je vlastne podstata celej veci. Použila peniaze z dedičstva detí a ešte si dala 1/3 bytu napísať na seba. Proste oklamala a tým okradla svoje deti o jednu tretinu peňazí- zhruba 10 000 ,- EUR. Myslím si, že darovacia zmluva by sa mala dať napadnúť pre daňový podvod. Bola to vlastne zmluva za odplatu . Nemám pravdu ?
0 0
judasik judasik

judasik je offline (nepripojený) judasik

sarasara Pozri príspevok
Deti zdedili jednoizbový byt, auto a peniaze. Na toto dedičstvo nemala ich matka nárok. Kde sú tieto veci?
A aký byt im daroval matkin brat?
Byt ktorý im daroval matkin brat bol dvojizbový byt v osobnom vlastníctve, kde nemal trvalý pobyt, ani ho nevlastnil 5 rokov, aby ho mohol predať bez priznania dane z príjmu, alebo darovať za odplatu. Ide vlastne o daňový podvod. Ale vnuk to nechce riešiť touto cestou, veď s ujom má dobrý vzťah a nechcel by mu ublížiť.
Naposledy upravil judasik : 08.08.10 at 13:24
0 0
judasik judasik

judasik je offline (nepripojený) judasik

arizona Pozri príspevok
Tomuto celkom dobre nerozumiem...

Daroval to iba vnukom? Na základe čoho si ich matka dala "napísať " na seba 1/3 bytu?
Ja neviem na základe čoho si dala na seba napísať 1/3 bytu. Stále im tvrdila, že byt bude napísaný len na nich dvoch, tak neviem či vnuk vôbec čítal čo podpisuje, lebo jej veril. Ona mu totiž tú zmluvu, ktorá prišla z katastra spolu s prevodom nehnuteľnosti ani nedala čítať. Povedala proste, že je schovaná a nemieni o tom s ním diskutovať.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

.. no veľmi ťažko sa v tom vyznať ....
Ale skúsim zrekapitulovať, či som dobre pochopila
K životnej poistke: ... peniaze dostanú oprávnené osoby, ktoré tam tvoj syn uviedol (nie je to dedičstvo). Ak uviedol svojho brata, je to len na ňom, komu tie peniaze dá ..... to, že to dal bratovým deťom je pekné ...

Byt a auto sú predmetom dedičstva ... a peniaze z predaja išli na polovicu - ako píšeš (bývalá manželka nárok nemá)

No a k tomu "darovaniu" bytu ... to sa vlastne jednalo o kúpu jednodvojizbového bytu - len to nejako "riešili" darovacou zmluvou
Ale píšeš, že vnuk má 19 rokov, teda zmluvu musel podpisovať aj on ... tak potom vlastne súhlasil s tým, že matka bude tretinovou majiteľkou... či?

Nevidím veľmi ružovo zrušenie darovacej zmluvy ( ppri takýchto vzťahoch) ... možno by vnuk mohol vymáhať vyplatenie z tej svojej tretiny bytu .. aj keď to budú splátky, ktovie na ako dlho
To podvodné konanie matky by bolo treba dokázať ... v tomto ak niekto poradí
0 0
judasik judasik

judasik je offline (nepripojený) judasik

ivka70 Pozri príspevok
Pises, ze 19 rocny syn je student.
A ksa osamostatni, ma z coho zit?
Ved to nie je len platit byt, to je aj strava, oblecenie, ucebnice a pod.
Naco si potrebuje ponechat zbytok sirotskeho?
Na tieto zakladne potreby?

Nerozumiem dost dobre, co syn chce dosiahnut.
Ak on aj plati cely byt, tak asi matka plati stravu, oblecenie a pod. Takymto sposobom sa asi neriesia siatuacie v roine ,kde treba obracat kazdu korunu. On musi rovnako prispievat podla svojich moznosti na domacnost. ak je jeho prijmom sirotsky dochodok, tak nim musi prispievat.

Nie je tu vela informacii, mozno je polovica mojich slov domnienok, ale cele sa mi to zda cudne.
Súhlasila by som s vami, keby išlo o normálnu rodinu, kde si vážia jeden druhého a navzájom sa podporujú. Ale môj vnuk mal 19 rokov a nevie čo je to vreckové. Chodí na brigády aj cez školský rok aby si trocha privyrobil. Vôbec nie je márnotratný, práve že si vie vážiť každý peniaz čo zarobí a vie sa z toho tešiť. Dva roky žili len zo sirotského a rodinných prídavkov. Matka nešla do práce, ktorá sa jej naskytala. Dostávala len 27 Eur na mesiac zo soc. poisťovne. Prakticky celú domácnosť včítane výdavkov na nájomné, energiu ťahali deti.
Naposledy upravil judasik : 08.08.10 at 13:27
0 0
judasik judasik

judasik je offline (nepripojený) judasik

Katy a R Pozri príspevok
.. no veľmi ťažko sa v tom vyznať ....
Ale skúsim zrekapitulovať, či som dobre pochopila
K životnej poistke: ... peniaze dostanú oprávnené osoby, ktoré tam tvoj syn uviedol (nie je to dedičstvo). Ak uviedol svojho brata, je to len na ňom, komu tie peniaze dá ..... to, že to dal bratovým deťom je pekné ...

Byt a auto sú predmetom dedičstva ... a peniaze z predaja išli na polovicu - ako píšeš (bývalá manželka nárok nemá)

No a k tomu "darovaniu" bytu ... to sa vlastne jednalo o kúpu jednodvojizbového bytu - len to nejako "riešili" darovacou zmluvou
Ale píšeš, že vnuk má 19 rokov, teda zmluvu musel podpisovať aj on ... tak potom vlastne súhlasil s tým, že matka bude tretinovou majiteľkou... či?

Nevidím veľmi ružovo zrušenie darovacej zmluvy ( ppri takýchto vzťahoch) ... možno by vnuk mohol vymáhať vyplatenie z tej svojej tretiny bytu .. aj keď to budú splátky, ktovie na ako dlho
To podvodné konanie matky by bolo treba dokázať ... v tomto ak niekto poradí
Dokázať môžeme to, že ide o peniaze detí - to je preukázateľné, lebo je tam prevod z účtu. Ujo by mu chcel v tom pomôcť, len myslím, že u nej nepochodí, lebo on mal už s ňou veľa nepríjemností. On totiž radí vnukovi, že nech jej ponechá tú jednu tretinu bytu a ona nech ho z nej vyplatí v jednej polovici. Môže sa totiž stať, že ona tú svoju tretinu daruje nakoniec tomu druhému mladšiemu synovi a starší bude ukrátený .
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

judasik Pozri príspevok
Dokázať môžeme to, že ide o peniaze detí - to je preukázateľné, lebo je tam prevod z účtu. Ujo by mu chcel v tom pomôcť, len myslím, že u nej nepochodí, lebo on mal už s ňou veľa nepríjemností. On totiž radí vnukovi, že nech jej ponechá tú jednu tretinu bytu a ona nech ho z nej vyplatí v jednej polovici. Môže sa totiž stať, že ona tú svoju tretinu daruje nakoniec tomu druhému mladšiemu synovi a starší bude ukrátený .
... no vymáhať od nej môže len tú svoju tretinu ... či by mu ona zo svojej tretiny vyplatila polovicu .. to je na jej dobrej vôli
Ale možno mu ujo s tým pomôže....

... ale najprv treba pozrieť zmluvu ... prípadne ísť na kataster zistiť aká je skutočnosť ! http://www.katasterportal.sk/
0 0
judasik judasik

judasik je offline (nepripojený) judasik

Katy a R Pozri príspevok
.. no veľmi ťažko sa v tom vyznať ....
Ale skúsim zrekapitulovať, či som dobre pochopila
K životnej poistke: ... peniaze dostanú oprávnené osoby, ktoré tam tvoj syn uviedol (nie je to dedičstvo). Ak uviedol svojho brata, je to len na ňom, komu tie peniaze dá ..... to, že to dal bratovým deťom je pekné ...

Byt a auto sú predmetom dedičstva ... a peniaze z predaja išli na polovicu - ako píšeš (bývalá manželka nárok nemá)

No a k tomu "darovaniu" bytu ... to sa vlastne jednalo o kúpu jednodvojizbového bytu - len to nejako "riešili" darovacou zmluvou
Ale píšeš, že vnuk má 19 rokov, teda zmluvu musel podpisovať aj on ... tak potom vlastne súhlasil s tým, že matka bude tretinovou majiteľkou... či?

Nevidím veľmi ružovo zrušenie darovacej zmluvy ( ppri takýchto vzťahoch) ... možno by vnuk mohol vymáhať vyplatenie z tej svojej tretiny bytu .. aj keď to budú splátky, ktovie na ako dlho
To podvodné konanie matky by bolo treba dokázať ... v tomto ak niekto poradí
Čo sa týka životnej poistky - tu boli vlastne dve životné poistky. Jedna bola predmetom dedičstva, kde deti dedili zo zákona podľa obč. zákonníka. Takže tam boli peniaze z predaja bytu, auta a životnej poistky.
0 0
judasik judasik

judasik je offline (nepripojený) judasik

Katy a R Pozri príspevok
.. no veľmi ťažko sa v tom vyznať ....
Ale skúsim zrekapitulovať, či som dobre pochopila
K životnej poistke: ... peniaze dostanú oprávnené osoby, ktoré tam tvoj syn uviedol (nie je to dedičstvo). Ak uviedol svojho brata, je to len na ňom, komu tie peniaze dá ..... to, že to dal bratovým deťom je pekné ...

Byt a auto sú predmetom dedičstva ... a peniaze z predaja išli na polovicu - ako píšeš (bývalá manželka nárok nemá)

No a k tomu "darovaniu" bytu ... to sa vlastne jednalo o kúpu jednodvojizbového bytu - len to nejako "riešili" darovacou zmluvou
Ale píšeš, že vnuk má 19 rokov, teda zmluvu musel podpisovať aj on ... tak potom vlastne súhlasil s tým, že matka bude tretinovou majiteľkou... či?

Nevidím veľmi ružovo zrušenie darovacej zmluvy ( ppri takýchto vzťahoch) ... možno by vnuk mohol vymáhať vyplatenie z tej svojej tretiny bytu .. aj keď to budú splátky, ktovie na ako dlho
To podvodné konanie matky by bolo treba dokázať ... v tomto ak niekto poradí
Čo sa týka podpisovania zmluvy - to je takto - môj vnuk vyrastal a vyrastá vo veľmi čudných pomeroch. Nemôže mať svoj vlastný názor na nič, pretože ho ešte ani poriadne nevysloví a už je zmetený zo stola. Proste tam panuje matriarchát. Čo povie mama len to musí byť pravda a žiadna iná. Viem, že je to ťažké pochopiť, ale je to proste tak. Takže on jej veril, že keď povedala že byt dá napísať len na nich dvoch, tak že to tak aj bude. Neviem si proste predstaviť, že by si vôbec dovolil za jej prítomnosti čítať akúsi zmluvu. On to proste, ako ho poznám , ani nevedel, že si to má prečítať.
Preto ho chcem aj dostať spod jej vplyvu, lebo sa obávam, že nevie ani ako to má vyzerať v normálnej rodine. Chcem mu pomôcť kým je ešte čas.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

judasik Pozri príspevok
Dokázať môžeme to, že ide o peniaze detí - to je preukázateľné, lebo je tam prevod z účtu. Ujo by mu chcel v tom pomôcť, len myslím, že u nej nepochodí, lebo on mal už s ňou veľa nepríjemností. On totiž radí vnukovi, že nech jej ponechá tú jednu tretinu bytu a ona nech ho z nej vyplatí v jednej polovici. Môže sa totiž stať, že ona tú svoju tretinu daruje nakoniec tomu druhému mladšiemu synovi a starší bude ukrátený .
Lenže tú zmluvu musel vidieť aj strýko a ten musel vedieť, že dáva 1/3 ich matke. A teraz sa tvári, že o tom nevedel a že im chce pomôcť?
0 0
judasik judasik

judasik je offline (nepripojený) judasik

Chobot Pozri príspevok
Lenže tú zmluvu musel vidieť aj strýko a ten musel vedieť, že dáva 1/3 ich matke. A teraz sa tvári, že o tom nevedel a že im chce pomôcť?
Súhlasím. Možno ho len teraz trápi svedomie, keď vidí ako jeho sestra zaobchádza s mojim vnukom. On hovorí že s tou 1/3 pre ňu súhlasil len preto, aby sa presvedčil či sa už nejako zmenila. Ona je totiž aj dobrá herečka, keď sa jedná o peniaze. Už v minulosti mal s ňou veľký problém. Len čo teraz s tým ? Ona sa bude brániť zubami nechtami . Veď keby dobre zaobchádzala s deťmi, ani by ich nenapadlo zrušenie darovacej zmluvy. A ešte jedna vec - nemôže strýko zrušiť darovaciu zmluvu, alebo požiadať súd o prepísanie bytu len na obidvoch synov v rovnakom podiele s odôvodnením práve zlého správania k deťom ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať