Zavrieť

Porady

vianocny prispevok

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či sa vianočný príspevok pre dôchodcov započítava do príjmu na výpočet priemerného mesačného príjmu za kalendárny rok.

Som poberateľkou príspevku na opatrovanie fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím, ktorým je môj brat. V decembri 2009 dostal vianočný príspevok pre dôchodcov, ktorý mu teraz započítali do príjmu za minulý rok a tým mu priemerný mesačný príjem fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím presiahol uvedenú sumu o 4,98 EURO.
Z toho dôvodu bolo následne mne ako poberateľke príspevku na opatrovanie fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím znížený príspevok o túto sumu 4,98 EURO.
Ak sa vianočný príspevok má právom započítavať do príjmu za kalendárny rok a následne znižovať príspevok na opatrovanie inej osobe o tú istú sumu, tak potom fyzické osoby s ťažkým zdravotným postihnutím akoby nedostali nič, pretože sa to štátu všetko vráti. Hoci môjmu bratovi to v decembri pomohlo, mne to bude po celý rok dosť chýbať, keďže do júna 2011 budem mesačne dostávať o 4,98 EURO menej.

Za skorú odpoveď Vám vopred ďakujem.

Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  truch je offline (nepripojený) truch

  truch
  Dávam kalkulačku na výpočet vianočného príspevku pre dôchodcov
  http://www.socpoist.sk/VP2011

  dala som to do tejto témy, aby som nemusela otvárať novú

  Mila123 je teraz online Mila123

  Mila123
  Predpis č. 293/2012 Z. z.Opatrenie Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje suma zodpovedajúca 60 % priemernej mesačnej mzdy v hospodárstve Slovenskej republiky za rok 2011, ktorá je rozhodujúca na poskytnutie vianočného príspevku v roku 2012


  OPATRENIE
  Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republikyz 25. septembra 2012,ktorým sa ustanovuje suma zodpovedajúca 60 % priemernej mesačnej mzdy v hospodárstve Slovenskej republiky za rok 2011, ktorá je rozhodujúca na poskytnutie vianočného príspevku v roku 2012Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky podľa § 1 ods. 10 zákona č. 592/2006 Z. z. o poskytovaní vianočného príspevku niektorým poberateľom dôchodku a o doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 242/2011 Z. z. ustanovuje:
  § 1Suma zodpovedajúca 60 % priemernej mesačnej mzdy v hospodárstve Slovenskej republiky za rok 2011, ktorá je rozhodujúca na poskytnutie vianočného príspevku v roku 2012, je 471,60 eura.
  § 2Toto opatrenie nadobúda účinnosť 30. septembra 2012.
  Ján Richter v. r.
  Mila123 a na tbl. si musíme počkať......bude zrejme nová

  Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

  Katy a R
  ja len že zadávateľka sa pýtala na niečo úplne iné !
  treba pozrieť tu - ako je to s tým započítavaním vianočného príspevku - či je výnimka ... http://www.zakonypreludi.sk/zz/2008-447

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.