Zavrieť

Porady

Prečo profil člena funguje ako bonzáčik???

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Dovolím si oživiť príspevok od tutioly, na ktorý do dnešného dňa nedostala odpoveď.
Tiež som v minulosti upozornila na menšie nedostatky s profilom, ktoré treba upraviť a opraviť.

Vadí mi, keď si nezaregistrovaní užívatelia stránky PORADA prečítajú všetky informácie a odkazy z našich profilov.

Od včera nám nefungoval internet a dnes som sa na stránku dostala okľukou a tak som bola ako náhodný návštevník stránky. Bez problémov som sa dostala do svojho profilu, odtiaľ do profilu priateľa a odtiaľ do profilu jeho priateľa. Bez problémov som si prečitala o každom jeho profil aj odkazy jeho priateľov. Ak si ako registrovaný člen chcem prečítať profil registrovaného nováčika tak ma to nepustí, pretože takto chránime nováčikov. Pred čím? Ako Porada chráni nás? Alebo na nás už nezáleži? Viem, že je to verejný profil, ale mala som dojem že do neho môžu nahliadnuť iba registrovaní členovia a nie každý náhodný návštevník. Ja osobne vymažem z profilu všetko čo by niekto mohol zneužiť ako aj odkazy mojích priateľov v mojom profile, abz ich nejaký "láskavý" návštevník nezneužil.
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
aj ja už len do profilov dávam akurát odkazy na poďakovanie, a pochvaly, keď už niečo súkromnejšieho, to po určitom čase mažem. Na súkromné veci slúžia SS.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Lenka, myslela som všetky informácie ....Kto si, čo robíš, odkiaľ si, kto je Tvoj priateľ, zoznam všetkých zadaných tém a príspevkov
Tieto informácie by mali byť viditeľné iba zaregistrovaným členom Porady
12 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
tak áno, malo by byť jasne dané, čo môže vidieť registrovaný a čo neregistrovaný člen. Alebo aby sa to dalo aspoň nastaviť.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

lenkak Pozri príspevok
aj ja už len do profilov dávam akurát odkazy na poďakovanie, a pochvaly, keď už niečo súkromnejšieho, to po určitom čase mažem. Na súkromné veci slúžia SS.
Je jasné, že súkromné veci si ľudia píšu do ss. Ale v dnešnej dobe sa dá zneužiť hocičo.

napr. teraz som nabehla na poradu neprihlásená.
Otvorila som si hociktorý profil a popozerala nielen odkazy, ale aj albumy fotografií.
Kto, alebo čo mi zabráni, aby som si tie fotky neokopčila a nezneužila???
Teraz určite nemám na mysli fotky kvetiniek, ale fotky osôb.

Myslím, že veľa ľudí ani netuší, že jeho fotky nie sú prístupné iba uzavretej poraďáckej komunite, ale komukoľvek...

Tiež som za to, aby mal každý možnosť si nastaviť svoj profil tak aby sa zobrazoval iba tomu, komu sám určí. (napr. nikomu,iba priateľom, iba členom porady) a verejne,cudzím už vôbec nie.
15 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ak si zadáte do google Váš nick na Porade , tak je to verejné ,čitateľné komplet aj s odkazmi ...nemusíte sa ani odhlasovať .Ale však to nie je len teraz tak, to je od začiatku .

Taktiež aj FC uverejní Váš profil.Ja som si tam minule vymazala všetko, čo sa dalo .Len na Porade to robiť nechcem.Ale zasa fotoalbum môžu pozerať len priatelia .

Ale samozrejme, že by som privítala nejakú zmenu , ak by sa dalo.
3 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
album som si nastavila ako:
Súkromný - viditeľný len pre Vašich priateľov a moderátorov
a tým pádom ako neprihlásenej sa mi album nezobrazil.
V profile toho o sebe málo uvádzam, takisto v odkazoch, to sa nastaviť nedá.
1 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Na Facebooku si nastavenie súkromia prispôsobíš tak, aby profil bol viditeľný TEBE, Priateľom, Tvojim priateľom, alebo Všetkým..tak isto vyhľadávanie cez Goggle...ak máš všetko správne nastavené, nikto sa nič z tvojho profilu nedočíta, ani ťa nenájde.......Kto chce snoriť, ten musí pohnúť rozumom, aby ťa vypátral na FB...... nenájde ťa za pár sekúnd ako na Porade
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Dík Zitka, už som to omrkla.
Doteraz som myslela, že "verejný" je verejný iba pre Poradu
Ale zistila som, že je totálne verejný

Priznávam, rada pozerám fotky v albumoch, aj ja som mala svoje albumy označené ako verejné,nevadilo mi, že ich pozrú aj iní členovia. Ale ma prekvapilo, že sa dostávajú na verejnosť aj mimo Porady.
1 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Zita5 Pozri príspevok
Ak si zadáte do google Váš nick na Porade , tak je to verejné ,čitateľné komplet aj s odkazmi ...nemusíte sa ani odhlasovať .Ale však to nie je len teraz tak, to je od začiatku .

Taktiež aj FC uverejní Váš profil.Ja som si tam minule vymazala všetko, čo sa dalo .Len na Porade to robiť nechcem.Ale zasa fotoalbum môžu pozerať len priatelia .

Ale samozrejme, že by som privítala nejakú zmenu , ak by sa dalo.
hm, a ak idete na svoj profil cez google - tak ukáže aj tie odkazy v profile, ktoré sú už dávno zmazané
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Heni Pozri príspevok
hm, a ak idete na svoj profil cez google - tak ukáže aj tie odkazy v profile, ktoré sú už dávno zmazané
Heni , zmazané odkazy v profile nie sú vidieť , teraz som to pozerala .
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Zita5 Pozri príspevok
Heni , zmazané odkazy v profile nie sú vidieť , teraz som to pozerala .
ja som svoje vygúglila...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Decká, je to tak. Aj ako neprihlásený sa dostanem na profil koho len chcem, celá konverzácia, priatelia a všetko je prístupné.
Toto by mal byť podnet pre Richarda: umožniť prístup k profilom len REGISTROVANÝM a PRIHLÁSENÝM. Ostatní by mohli vedieť len nick a avatar, nič viac! V opačnom prípade registrácia na Porade stráca na význame.
8 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
misoft Pozri príspevok
...podnet pre Richarda: umožniť prístup k profilom len REGISTROVANÝM a PRIHLÁSENÝM. ....
... doplním o ďalšiu reštrikciu - prístup až po určitom počte príspevkov alebo bodov; aby sa jedným jediným prihlasením neodkryli všetky profily pre akéhokoľvek okoloidúceho, či zvedavca...
11 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
... minule po mojom príspevku navštívil môj profil aj Richard. To je O.K. ak pre info chodia členovia Porady.
Teraz som na Lenkin podnet vymazal všetky viditeľné údaje, a podporil som "Hnutie na ochranu profilu" vyhlásením aj v mojom profile:

"vzhľadom na nechránený prístup k profilu zo strany neregistrovaných užívateľov vymazané všetky údaje".

Dúfam, že sa to bude skôr riešiť, ak viacerí tam nebudeme mať nič.
Naposledy upravil Stefan2005 : 08.08.10 at 07:33
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

mne sa to nepáčilo už dávno, keď neprihlásení mohli čítať šuťák
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

kukučka Pozri príspevok
mne sa to nepáčilo už dávno, keď neprihlásení mohli čítať šuťák
aj teraz ho môžu...

takže registrácia je len na to, ak by niekto chcel položiť otázku... ináč sa dočíta, prečíta, odčíta, začíta všetko...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Stefan2005 Pozri príspevok
...
Teraz som na Lenkin podnet vymazal všetky viditeľné údaje, a podporil som "Hnutie na ochranu profilu" vyhlásením aj v mojom profile...
práve pre tie viditeľné údaje mám tam len to, čo mi neprekáža, aby videl ktokoľvek. Keďže zatiaľ iná možnosť iná nie je...
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Ďalší paradox...odhlásila som sa, videla som Lenku, ktorú tému práve číta
Posledná návšteva: Dnes 10:10 PM
Súčasná aktivita: Pozerá tému Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo
..keď sa prihlásim.... nevidím NIČ !
2 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Ja som si inkognito pozrela aj blahoželania k mojim narodeninám, už mažem aj ja z profilu čo sa dá, aj odkazy a priatelia sú dostupní pre neprihlásených užívateľov.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Nič v zlom, ale koho tak asi zaujímali gratulácie niekomu kto si hovorí "truch" na Porade?

Napíšte prosím konkrétne čo Vám vadí že je zverejnené.

Od roku 2004 to máme verejné. Nechcem podceňovať ochranu verejných údajov, ale nikto tu nerobí veci za ktoré by sa musel hanbiť, alebo boli príliš osobné či citlivé.
Fotoalbumy sa dajú obmedziť len na priateľov a aj niektoré iné veci.
Skutočné meno (ak ste ho vôbec uviedli) nie je zverejňované nikomu.
V odkazoch sú veci ktoré pochybujem že niekoho zaujímajú...

Neporovnávajte to s Facebookom, na ktorom sú reálne údaje atď. a ktorý Vám dáva dokonca tiež default veci na verejné... a dokonca na fotky sa dá kadejako dostať...
Na stránkach ako je Porada sú v drvivej vačšine profily verejné a dokonca sa tam ľudia nehanbia vystupovať pod svojim menom, žiaľ na Porade sú v drvivej väčšine anonymní členovia. Ja by som bol len rád keby tu ľudia vystupovali pod vlastným menom, pomohlo by to možno trochu úrovni diskusii.

Pozrite si napr. http://www.myspace.com/510128608, tam sa ľudia neboja o svoje profily a majú tam reálne mená.

Osobne chcem zverejňovať na profiloch údaje ako hodnotenia, pochvaly, príspevky... Nie každý číta Poradu ako prihlásený. Pri mene a priezvisku je jasne napísané že sa nezverejňuje.

Portál ako Porada slúži na zoznámenie sa s ľuďmi (väčšina ste sa predtým nepoznali), nie na komunikáciu s doterajšími priateľmi (o čom je facebook).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať