Zavrieť

Porady

Zmena dohody o vykonani praci na inu dohodu

Dobry den,
nevie mi nahodou niekto poradit v tejto veci?:
zamestnanec na dohodu o vykonani prace dosiahol 350 hod., ktore tato zmluva umoznuje. ak mam zaujem i nadalej spolupracovat s tymto zamestnancom, ale opat len formou dohody, mozem s nim uzatvorit v tom istom roku dohodu o pracovnej cinnosti, s tym, ze by teda mohol pracovat len 40 hod. mesacne? to znamena, mozem nadviazat na dohodu o vykonani prace po dosiahnuti ustanovenej maximalnej doby dohodou o pracovnej cinnosti? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    btt12 Pozri príspevok
    Dobry den,
    nevie mi nahodou niekto poradit v tejto veci?:
    zamestnanec na dohodu o vykonani prace dosiahol 350 hod., ktore tato zmluva umoznuje. ak mam zaujem i nadalej spolupracovat s tymto zamestnancom, ale opat len formou dohody, mozem s nim uzatvorit v tom istom roku dohodu o pracovnej cinnosti, s tym, ze by teda mohol pracovat len 40 hod. mesacne? to znamena, mozem nadviazat na dohodu o vykonani prace po dosiahnuti ustanovenej maximalnej doby dohodou o pracovnej cinnosti? dakujem
    Pokiaľ bude zamestnanec vykonávať u zamestnávateľa činnosti, ktoré sa opakujú, môžete s ním uzatvoriť dohodu o pracovnej činnosti, pri ktorej môže zamestnanec za týždeň odpracovať maximálne 10 hodín.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Xanti Pozri príspevok
    Ak mám dohodu o vykonaní práce, kde zamestnanec dosiahol 350 hodín. A chcem s ním uzavrieť dohodu o pracovnej činnosti / resp. dohodu o brigádnickej práci študenta som povinná ho odhlásiť zo SP a nanovo prihlásiť dňom platnosti DoPČ / DoBPŠ alebo ho môžem mať prihláseného nonstop?
    AK vyčerpal limit, odhláška, na DoBPŠ prihláška.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Tweety Pozri príspevok
    AK vyčerpal limit, odhláška, na DoBPŠ prihláška.
    Hm,
    som si aj myslela ale prihláška nešpecifikuje o akú dohodu ide. Ale bude to najjednoduhšie. Ved zabijem iba minútku času než to preklikám. Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Xanti Pozri príspevok
    Hm,
    som si aj myslela ale prihláška nešpecifikuje o akú dohodu ide. Ale bude to najjednoduhšie. Ved zabijem iba minútku času než to preklikám. Ďakujem.
    Áno, nešpecifikuje, ale na dohode máš jej začiatok- aj na RLFO, a nová dohoda bude mať už iný začiatok.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ak mám dohodu o vykonaní práce, kde zamestnanec dosiahol 350 hodín. A chcem s ním uzavrieť dohodu o pracovnej činnosti / resp. dohodu o brigádnickej práci študenta som povinná ho odhlásiť zo SP a nanovo prihlásiť dňom platnosti DoPČ / DoBPŠ alebo ho môžem mať prihláseného nonstop?

    btt12 je offline (nepripojený) btt12

    btt12
    To by som ani ja nepovedala, ze je to potrebne. Ale asi sa tym v podstate oznamuje, ze zamestnanec presiel na iny typ dohody. no co uz - papierovacky...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    btt12 Pozri príspevok
    To by som ani ja nepovedala, ze je to potrebne. Ale asi sa tym v podstate oznamuje, ze zamestnanec presiel na iny typ dohody. no co uz - papierovacky...
    ... dôležité papierovačky, najmä pri kontrole z Inšpekcie práce.

    btt12 je offline (nepripojený) btt12

    btt12
    Je pravda, ze ak je zamestnanec - dohodar vysielany na pracovne cesty, musi byt aj toto sucastou dohody? nema, prosim, nahodou niekto vzor takejto dohody, alebo aspon znenie tejto "klauzulky"?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    btt12 Pozri príspevok
    Je pravda, ze ak je zamestnanec - dohodar vysielany na pracovne cesty, musi byt aj toto sucastou dohody? nema, prosim, nahodou niekto vzor takejto dohody, alebo aspon znenie tejto "klauzulky"?
    Pokial mu chceš vyplácať cestovné a stravné v zmysle zákona o cestovných náhradách, malo by to byť dohodnuté v Dohode.

    Zmena dohody o vykonani praci na inu dohodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.