Zavrieť

Porady

Bývam v rod. dome so záhradou. Dom je pri lese. Môžem mať v lese za domom hnojisko ??

Dobrý deň. Bývam v rod. dome pri lese. Pozemok obsahuje aj záhradu, v ktorej pravidelne pestujem rôzne plodiny. Asi 15m za domom, v lese máme vybudované hnojisko, ktoré nám slúži ako miesto na tvorbu kompostu.
Mám suseda, ktorý mi na to hnojisko pravidelne vypúšťa sliepky a "babre" mi do tvorby kompostu. Pritom mi ešte tvrdí, že to hnojisko tam vraj ani byť nemôže.
Pri hnojisku sa nenachádza ani žiaden zdroj vody či už pitnej alebo inej, ani nič, na čo by to hnojisko malo zlý vplyv. Pri hnojisku boli dokonca vysadené orechy, ktoré mi ten dotyčný sused každoročne oberá. Povyše hnojiska bolo umiestnené krmidlo pre vysokú zver, ktoré dotyčný rozbil. Dokonca ešte aj kradol drevo, ktoré sme mali pripravené na opekanie.
Takže moje otázky na Vás znejú:
1. Môžem mať to hnojisko za domom?
2. Ako mám riešiť to, že chodí okolo pozemku môjho aj mojich susedov, a berie nám to, čo tam máme pripravené na iné účely (drevo na opekanie atd.)?
3. Čo mám robiť, keď ho uvidím na tom hnojisku ako ho rozhrabuje, upozorním ho, aby z neho odišiel a on mi začne nadávať?
Veľmi by som Vás prosila o odpoveď na tieto otázky, pretože je to jeden bezcharakterný človek, s ktorým si ja a moji susedia nevieme dať rady. A bohužial, nevieme čo máme robiť.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    all_nothing Pozri príspevok
    Dobrý deň. Bývam v rod. dome pri lese. Pozemok obsahuje aj záhradu, v ktorej pravidelne pestujem rôzne plodiny. Asi 15m za domom, v lese máme vybudované hnojisko, ktoré nám slúži ako miesto na tvorbu kompostu.
    Mám suseda, ktorý mi na to hnojisko pravidelne vypúšťa sliepky a "babre" mi do tvorby kompostu. Pritom mi ešte tvrdí, že to hnojisko tam vraj ani byť nemôže.
    Pri hnojisku sa nenachádza ani žiaden zdroj vody či už pitnej alebo inej, ani nič, na čo by to hnojisko malo zlý vplyv. Pri hnojisku boli dokonca vysadené orechy, ktoré mi ten dotyčný sused každoročne oberá. Povyše hnojiska bolo umiestnené krmidlo pre vysokú zver, ktoré dotyčný rozbil. Dokonca ešte aj kradol drevo, ktoré sme mali pripravené na opekanie.
    Takže moje otázky na Vás znejú:
    1. Môžem mať to hnojisko za domom?
    2. Ako mám riešiť to, že chodí okolo pozemku môjho aj mojich susedov, a berie nám to, čo tam máme pripravené na iné účely (drevo na opekanie atd.)?
    3. Čo mám robiť, keď ho uvidím na tom hnojisku ako ho rozhrabuje, upozorním ho, aby z neho odišiel a on mi začne nadávať?
    Veľmi by som Vás prosila o odpoveď na tieto otázky, pretože je to jeden bezcharakterný človek, s ktorým si ja a moji susedia nevieme dať rady. A bohužial, nevieme čo máme robiť.
    Ďakujem.
    Ak dobre chápem, tak máte vo vlastníctve záhradu, ale les nie je váš. A v lese ste si urobili hnojisko - teda na cudzom pozemku. Taktiež ste si tam uložili drevo - zase na cudzom pozemku. A domáhaš sa spravodlivosti, ak ti niekto z cudzieho pozemku niečo ukradne.

    Skús na námestí nechať nejaké svoje veci - napr. 4 krabice nových topánok. Budeš sa čudovať, že ich niekto odtiaľ ukradol? Asi nie, tak prečo sa čuduješ, že niekomu vadia tvoje veci na verejnom priestore - v lese?

    A ten hnoj - je lepšie mať hnojisko mimo svojho pozemku, aby ti to nesmrdelo doma, že? Prečo ho nemáš na svojom pozemku? AK to nie je tvoj les, tak skutočne ten hnoj nemá čo byť - ty vlastne robíš nelegálnu skládku svojho odpadu v lese.

    Ak budeš mať všetko doma na svojom oplotenom pozemku, nikto ti do toho nebude zasahovať.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    all_nothing Pozri príspevok
    My ten pozemok máme prenajatý a napr. to drevo bolo zrezané v lese samozrejme s papierom od mesta alebo ďalšie, ktoré bolo kúpene. Bolo uložené hned pri plote.
    Na to hnojisko sa nevyváža nič čo by "smrdelo". Na to hnojisko sa vyvážajú len rastliny zo záhradky, tráva, listy a občas niečo z pivnice, čo je až veľmi prerastené. Každoročne sa to prikrýva vrstvou zeminy a premiešava sa to. Nie je šanca, aby to smrdelo.
    A dotyčného suseda som X-krát žiadala aby tam nepásol sliepky, nerozhraboval to a neničil okolie hnojiska. Podotýkam, žiadala som ho slušne.
    Možno sused nevie, že to patrí vám (aj ked len v prenájme).Tak si tam dajte trebárs nejakú tabuľu ...
    Asi vám iné nezostáva, len striehnuť a vyháňať ho, alebo s to hnojisko oplotiť.
    Ale nechápem, prečo ti tak vadia sliepky na hnojisku. Podľa mňa mu skôr prospejú ako uškodia.

    A nechávať drevo len tak na voľnom priestranstve je v dnešnej dobe odvaha, nečudujem sa, že mizne
    Žiaľ, je to tak, pusti si správy, čo všetko sú ľudia schopní ukradnú a to neraz strážené,pod kamerami a pod....
    Naposledy upravil arizona : 13.08.10 at 10:48 Dôvod: preklep

    Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

    Aankaa
    a)ak je ten les váš , samozrejme, že tam môžete mať hnojisko
    b)ak máte drevo / s papierom o jeho kúpe/ uložené na svojom pozemku,
    oznámte krádež polícii
    c)akým spôsobom suseda upozorňujete? možno práve preto nadáva
    alebo máte odpoveď v bode a)
    My ten pozemok máme prenajatý a napr. to drevo bolo zrezané v lese samozrejme s papierom od mesta alebo ďalšie, ktoré bolo kúpene. Bolo uložené hned pri plote.
    Na to hnojisko sa nevyváža nič čo by "smrdelo". Na to hnojisko sa vyvážajú len rastliny zo záhradky, tráva, listy a občas niečo z pivnice, čo je až veľmi prerastené. Každoročne sa to prikrýva vrstvou zeminy a premiešava sa to. Nie je šanca, aby to smrdelo.
    A dotyčného suseda som X-krát žiadala aby tam nepásol sliepky, nerozhraboval to a neničil okolie hnojiska. Podotýkam, žiadala som ho slušne.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    all_nothing Pozri príspevok
    Dobrý deň. Bývam v rod. dome pri lese. Pozemok obsahuje aj záhradu, v ktorej pravidelne pestujem rôzne plodiny. Asi 15m za domom, v lese máme vybudované hnojisko, ktoré nám slúži ako miesto na tvorbu kompostu.
    Mám suseda, ktorý mi na to hnojisko pravidelne vypúšťa sliepky
    Kompost v lese ....hydina v lese ...jedno aj druhé v "zemi nikoho"...
    Dobrá vzduchovka a dobré oko = dobrá slepačia polievka ....

    a "babre" mi do tvorby kompostu.
    Si veľa dovoľuje....
    Pritom mi ešte tvrdí, že to hnojisko tam vraj ani byť nemôže.
    Ale pravdu má ...
    Pri hnojisku sa nenachádza ani žiaden zdroj vody či už pitnej alebo inej, ani nič, na čo by to hnojisko malo zlý vplyv. Pri hnojisku boli dokonca vysadené orechy, ktoré mi ten dotyčný sused každoročne oberá.
    Kto ich zasadil ???....toť otázka ...slovíčko "boli" je nič neurčujúce . Ak Ty , použil by si výraz ..." ja som zasadil "...
    A že Ty , neverím , nakoľko nik by nesadil určité stromy mimo svoj pozemok ...
    Takže ???....sú Tvoje ???

    Povyše hnojiska bolo umiestnené krmidlo pre vysokú zver, ktoré dotyčný rozbil. Dokonca ešte aj kradol drevo, ktoré sme mali pripravené na opekanie.
    Takže moje otázky na Vás znejú:
    1. Môžem mať to hnojisko za domom?
    Za vlastným???...čoby nie ??? kľudne aj na celom pozemku ...rovno z dverí doň vhupni ...
    2. Ako mám riešiť to, že chodí okolo pozemku môjho aj mojich susedov,
    A čo má lietať ????
    a berie nám to, čo tam máme pripravené na iné účely (drevo na opekanie atd.)?
    Porieš ho ...
    3. Čo mám robiť, keď ho uvidím na tom hnojisku ako ho rozhrabuje, upozorním ho, aby z neho odišiel a on mi začne nadávať?
    Podaj blížnemu svojmu trochu chleba a vody ..."" že , pán sused , ja viem , hlad je hlad ....berte , aby ste na večeru mali , na večeru ....""...a druhýkrát sa v smetiach nehrabte , kľudne si popýtajte ...
    Veľmi by som Vás prosila o odpoveď na tieto otázky, pretože je to jeden bezcharakterný človek, s ktorým si ja a moji susedia nevieme dať rady. A bohužial, nevieme čo máme robiť.
    Ďakujem.
    V príspevkoch už boli odpovede dané , ja si len tak , polienko priložím ...

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    prečo by tie sliepočky nemohli hrabať v hnojisku - ešte niečo pridajú, čo sa do hnojiska hodí, hneď bude lepšia úroda

    Bývam v rod. dome so záhradou. Dom je pri lese. Môžem mať v lese za domom hnojisko ??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.