Zavrieť

Porady

srandičky č.2 čo môže byť v základnej mzde

Toto som umiestnil do srandičiek,tak to aj zamestnanci berieme
Zamestnávateľovi sa pomocou kolektívnej zmluvy podarilo presadiť že máme v základnej mzde zahrnuté aj mzdu :
za prácu v sobotu a nedeľu
za prácu v druhej smene
za prácu v noci
za pracovnú pohotovosť
za prácu v delenej smene
za prácu krátkodobého zastupovania neprítomného zamestnanca
za prácu nadčas vykonávanú pravidelne v malom rozsahu

V mojom platovom dekrete vypadlo práca v noci nakoľko v pracovnej náplni mám slovko nočný,tak ja príplatky za prácu v noci mám ale ostatný kolegovi,ktorý pracujú aj v noci už nie
Prosím neberte to ako návod,je to jednoduchšie v rámci výpočtu mzdy
ale berte to ako srandičky ako to berieme my ,ktorých sa to týka
Ak to beriete ako my dajte mi súhlas
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karol.za je offline (nepripojený) karol.za

    karol.za
    to je holá skutočnosť a mi zamestnanci to berieme ako srandičku č.2[img]images/icons/icon13.gif[/img]

    karol.za je offline (nepripojený) karol.za

    karol.za
    neopravujem nemýliš sa
    správna otázka odbory a to je ten problém on
    je totiž v názve firmi ,trochu v inej ako prívlastok

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    karol.za
    neopravujem nemýliš sa
    správna otázka odbory a to je ten problém on
    je totiž v názve firmi ,trochu v inej ako prívlastok
    To som nepochopila.

    MMM je offline (nepripojený) MMM

    MMM
    Ja to celkom chapem. Pokial pracujes v sukromnej firme s jednym prip.dvoma majitelmi, ti jednoducho rozhoduju o v s e t k o m. I keby ste tam mali primo odborovu organizaciu neverim, ze nieco zmoze. No a tzv.zastupca zamestnancov, no skod hovorit. Urcite je rad, ze je zamestnany.

    karol.za je offline (nepripojený) karol.za

    karol.za
    trochu vysvetlenia zriaďovateľ firmi sú ako také odbory,a zástupca zamestnancov osobne autor témy,aj bezpečnostný technik firmi,takže Zákonník práce ovládam a riešiť to pomocou IP nie je riešenie,vlastné nie dobré skúsenosti s tunajším IP nakoľko kontrola je vykonávana nie ,,košér,,
    ale len v spolupráci s vrchnosťou

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    MMM
    Ja to celkom chapem. Pokial pracujes v sukromnej firme s jednym prip.dvoma majitelmi, ti jednoducho rozhoduju o v s e t k o m. I keby ste tam mali primo odborovu organizaciu neverim, ze nieco zmoze. No a tzv.zastupca zamestnancov, no skod hovorit. Urcite je rad, ze je zamestnany.
    Odborová organizácia môže nepodpísať kolektívnu zmluvu, ktorá je pre zamestnancov nevýhodnejšia ako Zákonník práce. Problém zrejme je, keď vedúci odborov sú spriaznení s majiteľmi. Ale kde sú potom členovia odborov, resp.zamestnanci si môžu založiť vlastnú odborovú organizáciu, ktorá bude mať viac členom a potom pri nedohode sa postupuje podľa §232 ods.1 Zákonníka práce.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    neviem ako vy ostatní, ale ja mám pocit, že táto kolektívna zmluva, v odseku, či článku, ktorý pojednáva o základnej mzde a všetkom čo zahrňuje, je protizákonná ... jednoznačne znevýhodňuje zamestnanca a mám dojem, že ide proti Zákonníku práce, čo nemôže ... ak sa mýlim, tak ma opravte

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    vladan
    neviem ako vy ostatní, ale ja mám pocit, že táto kolektívna zmluva, v odseku, či článku, ktorý pojednáva o základnej mzde a všetkom čo zahrňuje, je protizákonná ... jednoznačne znevýhodňuje zamestnanca a mám dojem, že ide proti Zákonníku práce, čo nemôže ... ak sa mýlim, tak ma opravte
    Tiež by som si to myslela, ale nenašla som to narýchlo v Zákonníku práce.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ak by takuto mzdu nazvali "zmluvnou" mzdou, myslim, ze by im nikto nic vytknut nemohol. Dost ale zalezi na tom, aka je vyska takejto mzdy. Ak je to vysoko nadpriemerna mzda, potom namietka priplatkov velmi neobstoji. Horsie je, ak takato mzda je priemerna, alebo nedajboze podpriemerna.

    hron je offline (nepripojený) hron

    hron
    karol.za
    trochu vysvetlenia zriaďovateľ firmi sú ako také odbory,a zástupca zamestnancov osobne autor témy,aj bezpečnostný technik firmi,takže Zákonník práce ovládam a riešiť to pomocou IP nie je riešenie,vlastné nie dobré skúsenosti s tunajším IP nakoľko kontrola je vykonávana nie ,,košér,,
    ale len v spolupráci s vrchnosťou
    Vidim, ze ta este stale niekto nepochopil. Ze sa nemozes obratit na vyssie organy odborov, lebo prave oni su tvojimi zamestnavatelmi.
    Hi, hi, dakujem za spristupnenie informacii ako sa odbory "staraju"
    o pracujucich.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.