Zavrieť

Porady

povolenie makra v excel programe.

dostala som vo formáte excel - mám zablokované :
ako treba povoliť makrá.
napísané je:skontrolujte si vaše bezpečnostné nastavenie v exceli a povolte beh makier.

robim to takto: nástroje: možnosti - open office. org - bezpečnosť -a tu už neviem čo treba.

vie niekto poradiť, prosím to súrne
Naposledy upravil ivka70 : 23.11.17 at 13:42
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    kittike23 Pozri príspevok
    dostala som vo formáte excel - mám zablokované :
    ako treba povoliť makrá.
    napísané je:skontrolujte si vaše bezpečnostné nastavenie v exceli a povolte beh makier.

    robim to takto: nástroje: možnosti - open office. org - bezpečnosť -a tu už neviem čo treba.

    vie niekto poradiť, prosím to súrne
    No zdá sa mi že to robíš v Open office a ten nevie robiť s makrami z excelu.

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Doplň si do makra kus kódu na odomknutie a zamknutie hárku (prípadne i s heslom: ActiveSheet.Protect Password:="nbuser123",
    )

    Code:
    Sub REFRESH()
        ActiveSheet.Unprotect
        
        Selection.AutoFilter Field:=1
        Selection.AutoFilter Field:=1, Criteria1:="1"
        
        ActiveSheet.Protect DrawingObjects:=False, Contents:=True, Scenarios:= _
                False, AllowFiltering:=True
    End Sub
    P.
    Naposledy upravil PaloPa : 05.04.12 at 08:41

    Palo235 je offline (nepripojený) Palo235

    Palo235
    Office2003: nástroje/makro/zabezpečenie -----> tam nastav nizke

    ked toto spravis musis este vypnut a zapnut excel inac to nenabehne .)

    zapp je offline (nepripojený) zapp

    zapp
    ahoj, mozno ti pre excel 2007 pomoze toto :

    1. Tlačidlo Microsoft Office
    2. uplne dole bude "Excel Options"
    3. vyber možnost Trust Center - V oblasti "Miscrosoft Office Excel Trust Center" klikni na tlačidlo "Trust Center Settings..."
    4. Vyber z lišty "Macro Settings" a zaškrtni checkbox "Enable all macros(not recommended; potentially dangerous doce can run)"

    vladop1 je offline (nepripojený) vladop1

    vladop1
    Zdravím,
    chcem sa spýtať, či je možné v zamknutom liste (harku) povoliť makro (To sa mi spúšťa cez príkazové tlačidlo). Mám Excel 2000 resp. 2003. Ked list uzamknem, potom mi nereaguje resp. vypíše: Run-time error 1004: Tento prikaz nelze použít v zamklnutem listu. Vďaka VLADO

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    vladop1 Pozri príspevok
    Zdravím,
    chcem sa spýtať, či je možné v zamknutom liste (harku) povoliť makro (To sa mi spúšťa cez príkazové tlačidlo). Mám Excel 2000 resp. 2003. Ked list uzamknem, potom mi nereaguje resp. vypíše: Run-time error 1004: Tento prikaz nelze použít v zamklnutem listu. Vďaka VLADO
    Je to možné.
    V tom makre najprv list odomkni a a na konci zase zamkni.
    Sub Makro1()
    ActiveSheet.Unprotect
    Range("A1") = Now()
    ActiveSheet.Protect
    End Sub

    vladop1 je offline (nepripojený) vladop1

    vladop1
    Lenže to makro je od začiatku neprístupné. Nereaguje ked je list zamknutý. Ja potrebujem mať list permanetne zamknutý aby mi pracovníčky neurobili zmeny vo výpočtoch a mali prístup len do určených buniek (odomknutých). To makro maju tiež používať na nejaku filtráciu. Dík vlado

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    vladop1 Pozri príspevok
    Lenže to makro je od začiatku neprístupné. Nereaguje ked je list zamknutý. Ja potrebujem mať list permanetne zamknutý aby mi pracovníčky neurobili zmeny vo výpočtoch a mali prístup len do určených buniek (odomknutých). To makro maju tiež používať na nejaku filtráciu. Dík vlado
    Asi hovoríme každý o niečom inom. Tu je príklad. List je zamknutý, ale makro sa spustiť dá. A aj zmeny urobí a potom list zamkne

    vladop1 je offline (nepripojený) vladop1

    vladop1
    OK tvoj príklad čas mi šiel. List bol zamknuty to som videl aj čas pekne aktualizovalo. Prečo je potom moje tlačitko neprístupne???v mojom subore. *Kde by mohla byť zrada?

    Je možné že som ho nejako zle vytvoril?

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    vladop1 Pozri príspevok
    OK tvoj príklad čas mi šiel. List bol zamknuty to som videl aj čas pekne aktualizovalo. Prečo je potom moje tlačitko neprístupne???v mojom subore. *Kde by mohla byť zrada?

    Je možné že som ho nejako zle vytvoril?
    Makro sa asi snaží upraviť nejakú zamknutú bunku, alebo objekt.
    Preto po spustení na zamknutom liste hádže chybu.

    Pozri ako na to napr tu:
    http://www.porada.sk/t182252-excel-p...ml#post1917690

    Palo

    vladop1 je offline (nepripojený) vladop1

    vladop1
    Najlepšie bude ked pridam subor s problemom. V liste "VYSTUP" mam vyčlenené bunky, ktoré sa môžu editovať (zelene), ostatné chcem aby boli neprístupné kvôli náhodnému zmazaniu obsahu výpočtov. Preto list zamknem.....Ked sa zadá číslo vzorky ktorej protokol chcem vytlačiť, musím stlačiť tlačídlo "OBNOV" s makrom kde mám makro (používam filter) aby sa nezobrazovali resp. netlačili vždy aj prazdne riadky, iba tie ktoré sú vyplnené hodnotami, kdesi v ostatných listoch. Tu nastáva problém, ak zamknem list VYSTUP, tak mi nejde to makro "OBNOV" Hlási mi chybu ktorú sm popísal vyššie. Vdaka ak sa mi na to niekto pozrie a poradí. (Ja som to riešil takto, cez filter, možno to nie je najšťastnejšie riešenie. V podstate som hotový, kolegyne by to mohli používať, až na ten zadrhel)
    VLADO
    Môžem poprosiť o bližšiu radu, kde konkrétne by som to v tom zápise makra mala vložiť? Myslím, za ktorý príkaz. Ďakujem. M

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.