Zavrieť

Porady

Ako funguje bojler?

Ako funguje bojler, tade ohrievač vody so zásobníkom. Nádrž sa naplní vodou z vodovodu, zohreje sa na požadovanú teplotu, v prípade poklesu teploty sa automaticky dohrieva, ale ako je zabezpečený výstupný tlak z ohrievača do batérie? Čo určuje pod akým tlakom bude voda prúdiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    bojler je chraneny manualnym pretlakovym ventilom proti explozii,a a teplomernym spinacom

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    akonáhle poklesne tlak vo vodovodnom potrubí bojler prestáva púšťať vodu aj keď je zásobník plný....

    napr. u nás v dedine, akonáhle je porucha vodovodného potrubia, odstavia dodávku vody a netečie nič ani zásobník bojlera sa nedá vypustiť..... potom odstavím prívod vody z obecného vodovodu, a propojím dom na studňu a dom je opať zásobovaný vodou a bojler opať fičí
    ešte som nezistil, ako by to bolo, kebyže neodstavím mestský vodovod t.j. voda by tiekla cez hodiny opacnym smerom, či by mi odrátali vrátenú vodu

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    tlak vo vodovodnom potrubi pokial ho neznizis.

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Dakujem za odpovede.
    Ja mam problem s nestabilnym tlakom vody. Chvilu je normalny, nasledne klesne aby sa po chvile zas vratil do normalu. Prilis vysoky nebyva. Len som sa zamyslal ako by sa v tejto sustave spraval bojler..

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    pokial tecie voda z vodovodu tak bude tiect aj z bojleru. Ked ti kolise tlak tak je problem v dedinskom rozvode. mozes si tam dat regulator na nizsi tlak a nebude ti to tak kolisat. Bojleru je jedno ci tade voda preteka alebo nie.. on proste vyhreje a udrzuje teplotu ci uz voda odteka alebo nie.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Existuje niečo,čo sa volá domáca vodareň /darling/,

    nie je to veľká investícia,zakúpiť, zapojiť a máte konštantný tlak v systéme.

    Ja by som to tak riešil,keď su zmeny tlaku v systeme.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    Laco-monter Pozri príspevok
    Existuje niečo,čo sa volá domáca vodareň /darling/,

    nie je to veľká investícia,zakúpiť, zapojiť a máte konštantný tlak v systéme.

    Ja by som to tak riešil,keď su zmeny tlaku v systeme.
    no a ako by fungovala tá domáca vodáreň v prípade poklesu resp. výpadku dodávky vody vo verejnom vodovode?

    podľa mňa by posunula len tú zásobu vody, ktorú by mala cca 30 litrov (možno ani to nie) a potom by skončila... nasilu z potrubia nič nevytiahne, pokiaľ tam nie je dostatok vody...

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    pokles na vstupe sa dá chrániť tlakovým spínačom, alebo moderné čerpadlá majú zabudovanú ochranu proti behu na "sucho".

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    bodliak Pozri príspevok
    Rozvod vody z verejneho vodovodu nesmie byt v ziadnom pripade prepojeny na system, ktory cerpa vodu zo studne!
    Nejedná sa o prepojenie domácej vodárne zo studne a zmiešanie vody ,ale zapojenie domácej vodárne v úvodzovkách ako zvyšovač tlaku vody.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Rozvod vody z verejneho vodovodu nesmie byt v ziadnom pripade prepojeny na system, ktory cerpa vodu zo studne!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.