Zavrieť

Porady

posúdenie úrazu

ahojte, chcel by som Vas poprosit o radu...
pred nedávnom som mal úraz, ktorý mi zamestnávaťeľ ohodnotil ako nepracovný. Po pracovnej dobe mám raz mesačne služobnú pohotovosť mimo pracoviska v mieste trvalého bydliska, čiže na mieste určenom zamestnávateľom.Cez víkend počas služobnej pohotovosti mi zavolal riadiaci dispečér, že mám poruchu v jednej obci.Na jej odstránenie som potreboval isť na svoje pracovisko pre služobné auto a nejaký materiál na opravu.Po odstránení poruchy som odniesol auto späť na pracovisko do garáže(inač auto som mal mať pred domom,ale z dôvodu slabého zabezpečovacieho systému som ho musel parkovať v práci) pri ceste späť domov (to je na miesto vykonávania služobnej pohotovosti) som mal úraz a zlomil som si nohu. Môj zamestnávateľ tento úraz ohodnotil ako nepracovný nakoľko ide o cestu z práce domov bez ohľadu nato, že k úrazu došlo počas pracovnej pohotovosti.
Za Vaše názory vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    tiipo
    ahojte, chcel by som Vas poprosit o radu...
    pred nedávnom som mal úraz, ktorý mi zamestnávaťeľ ohodnotil ako nepracovný. Po pracovnej dobe mám raz mesačne služobnú pohotovosť mimo pracoviska v mieste trvalého bydliska, čiže na mieste určenom zamestnávateľom.Cez víkend počas služobnej pohotovosti mi zavolal riadiaci dispečér, že mám poruchu v jednej obci.Na jej odstránenie som potreboval isť na svoje pracovisko pre služobné auto a nejaký materiál na opravu.Po odstránení poruchy som odniesol auto späť na pracovisko do garáže(inač auto som mal mať pred domom,ale z dôvodu slabého zabezpečovacieho systému som ho musel parkovať v práci) pri ceste späť domov (to je na miesto vykonávania služobnej pohotovosti) som mal úraz a zlomil som si nohu. Môj zamestnávateľ tento úraz ohodnotil ako nepracovný nakoľko ide o cestu z práce domov bez ohľadu nato, že k úrazu došlo počas pracovnej pohotovosti.
    Za Vaše názory vopred ďakujem
    Podľa mňa zamestnávateľ nemá pravdu, išlo o úkony potrebné na výkon práce a úkony po skončení práce, pozri Zákonník práce §§ 220, ods 1 a 2, § 221, ods. 2. Je ovšem potrebné presné zdokumentovanie pracovnej pohotovosti ako aj nutného výjazdu vrátane dokumentácie v papierovej podobe, nariadenie výjazdu, apod.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja myslim, ze by bolo treba obratit sa na nejaky inspektorat bezpecnosti prace, mali by vydat meritorne stanovisko, ktore by musel respektovat aj zamestnavatel.
    Uz som zazila situaciu, ze ked zamestnanec sefovi oznamil, ze sa ide na tento urad obratit, sef poziadavku zamestnanca uznal, v snahe vyhnut sa vysetrovaniu a pripadnej sankcii.

    karol.za je offline (nepripojený) karol.za

    karol.za
    Môj súhlas s Tonom ale do pozornosti ešte § 220 ods.3
    nakoľko tvoj úraz bol pri plnení úloh súvisicich s vykonávanou prácou
    a do pozornosti aj §195 ods.1
    Zákonník práce nájdeš na www zbierka.sk
    zadaš do vyhľadavania 433/2003 to je úplné znenie
    a najnovšie
    v prílohe dávam aj tento zakonník práce

    tiipo je offline (nepripojený) tiipo

    tiipo
    všetko je zaznamenané ide o to kde sa končí pracovná cesta či v garáži alebo umňa doma

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    tiipo
    všetko je zaznamenané ide o to kde sa končí pracovná cesta či v garáži alebo umňa doma
    Ak pracovná pohotovosť pokračovala aj po splnení úlohy, ktorú si vykonával v mieste úrazu ( čiže musel by si sa ešte dopraviť domov, kde pracovná pohotovosť pokračovala ), mám za preukázané, že to bola pracovná cesta.

    karol.za je offline (nepripojený) karol.za

    karol.za
    pradchádzajúci príspevok hovorí všetko,treba si to vysvetliť zo zamestnávateľom a v tvojom prípade by som sa poradil s nejakým IP
    lebo v tv ojom prípade ide aj o peniaze, ak to je pracovný úraz tak odškodnenie a podobné veci
    a podľa tvojho vyjadrenia že zlomenina tam sa odškodnenie úrazu pohybuje v desiatkách 000.
    Lebo hodnota bodu bolestného sa ráta nie v desiatkach ale v stvovkách za jeden bod

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.