Zavrieť

Porady

Šifrujete dáta na počítači? Aké sú vaše skúsenosti.

Vo firme sa začali vyskytovať krádeže. Zatiaľ vždy zmizli monitory, ale mám obavy že ukradnú aj počítače, na ktorých sa vyskytujú aj citlivé dáta. Z tohto dôvodu uvažujem nad kryptovaním niektorých diskov. Uvažujem nasledovne:

- Nie je potrebné šifrovať systémový disk, citlivých dát je rádovo maximálne 100GB - vyhovolalo by šifrovať len zvolené adresáre, maximálne šifrovať jeden zvolený disk na počítači.
- Dáta je potrebné používať bežne pri práci, šifrovanie a dešifrovanie musí prebiehať súbežne - z toho dôvodu nestačí ich komprimovanie s heslom napr. pomocou WinRARu.
- Na počítačoch sú aj staré systémy Win2000, XP - nedá sa preto použiť Bitlocker ktorý je Win7
- Šifrovanie nemusí byť "nezdolateľné". Ide mi len o to, aby dáta neprečítal náhodný nálezca (ktorý by to mohol zneužiť), nejde mi o takú bezpečnosť aby to neprečítali "IT odborníci".
- Obávam sa programov ktoré vytvoria jeden "zašifrovaný súbor" v ktorom sa nachádza celý adresár. V prípade náhleho výpadku prúdu (čo sa stáva) by mohla byť porušená integrita celého adresára a moholo by sa tak prísť o celý zabezpečený adresár.

Aké máte osobné skúsenosti so šifrovaním dát?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Arnold123 je offline (nepripojený) Arnold123

    Arnold123
    Ja využívam na takéto veci TrueCrypt a je zadarmo.

    truecrypt.org

    Podporuje aj Win 2000.
    Iné programy tohoto charakteru, čo som skúšal, neboli buď dostatočnej kvality alebo boli spoplatnené.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Uz davno som pouzival program disk password protection http://www.dobreprogramy.sk/disk-password-protection je to super program, zamkne cele particie (systemovu samozrejme nie)
    Samozrejme takychto utilit je kopec, len staci trocha pogooglovat

    Šifrujete dáta na počítači? Aké sú vaše skúsenosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.