Zavrieť

Porady

potrebujem certifikat na predlžovanie vlasov?

dobry den prosim ak ma niekto skusenosti alebo vie poradit budem velmi vdacna.
asi pred vyse rokom som si robila kurz na predlžovanie vlasov. kočka mi vtedy povedala že certifikat mozem dostat až ked budem mat certifikat ako kadernička - je to tak alebo blud ??
blocik akosy od kurzu neviem už najst takze viem asi by som mala ist priamo za nou ze čo, vsak??
pretoze teraz by som chcela začat predlžovat vlasky v jednom salone a tam mi povedali ze certifikat by som mala mat- mala som ho vraj dostat hned po kurze.
zatial som pracovala doma popri md na živnost " služby suvisiace so skrašlovanim tela " .
Staci mi tato zivnost na pracu predlzovanie vlasov v salone alebo potrebujem k tomu aj ten certifikat? nebudem robit ziadne strihanie ani farbenie len čisto nadpajanie.

dakujeem za kazdu radu
Miška
Naposledy upravil Dav : 17.08.10 at 13:10
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Mishka22 Pozri príspevok
    ??? no ja ked som prišla na žÚ tak som povedala pani že by som chcela živnostenske opravnenie na predlžovanie vlaso, že čo k tomu potrebujem, a ona mi povedala že to su služby suvisiace so skrašlovanim tela - pričesky a parochne, že o patri k tomu (
    a ako teda možem ziskat živnostenske opravnenie na nadpajanie vlasov?
    Potrebujete si vybaviť remeselnú živnosť: pánske, dámske a detské kaderníctvo. Tam patrí aj zahusťovanie a predlžovanie vlasov.

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Mishka22 Pozri príspevok
    takže je to tak že ten certifikat na predlžovanie dostanem až ked budem mat certifikat na kadernictvo, ano??
    a ked si spravim kadernicky kurz, dostanem hned živnost alebo su tam ešte dalšie podmienky?
    Od 1.6.2010 nastala zmena, okrem absolvovania kurzu kaderníčky cez akreditované vzdelávacie zariadenie,musíte mať následnú najmenej polročnú prax v odbore, potom absolvovať kvalifikačnú skúšku pred skúšobnou komisiou ( cez MV SR ) a až tak môžte žiadať o vydanie osvedčenia o živnostenskom oprávnení. Ale sú aj iné možnosti, záleží od toho, aké máte vzdelanie a predchádzajúcu prax ( pozrite § 22 živnostenského zákona ).

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Mishka22 Pozri príspevok
    no moje predošle vzdelanie praveže s kadernictvom nema nič spoločne
    Tak to vám komplikuje situáciu, ešte máte možnosť vykonávať živnosť prostredníctvom zodp.zástupcu, ale toho musíte zamestnať na pracovnú zmluvu, ak to nie je príbuzný v priamom rade, resp. manžel.
    Poraďte sa prípadne na ŽÚ, ktorá možnosť je pre vás najmenej komplikovaná.

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Nie,denné a večerné líčenie spadá pod služby súvisiace so skrášľovaním tela,na to už živnosť máte, tam nie je potrebné preukazovať žiadne certifikáty, je to voľná živnosť.

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    Každý kurz by sa mal ukončiť certifikátom o úspešnom ukončení kurzu. Ak si ho nedostala, tak ten kto Ťa to učil nebol akreditovaný a v podstate si bola oklamaná. Nechápem ale ako si to mohla potom robiť na živnosť, veď tam treba dokladovať údaj o skončení kurzu

    Mishka22 je offline (nepripojený) Mishka22

    Mishka22
    no nepytali odomna nič na tie služby suvisiace so skrašlovanim tela, v čom je predlžovanie vlasov, tiež aj napr ličenie či nastrelovanie naušnic. aj preto som si myslela že ten certifikat ani aasi nepotrebujem..

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Mishka22 Pozri príspevok
    no nepytali odomna nič na tie služby suvisiace so skrašlovanim tela, v čom je predlžovanie vlasov, tiež aj napr ličenie či nastrelovanie naušnic. aj preto som si myslela že ten certifikat ani aasi nepotrebujem..
    V rámci voľnej živnosti: služby súvisiace so skrášľovaním tela, nesmiete vykonávať prredlžovanie vlasov, lebo je to remeselná živnosť"pánske, dámske a detské kaderníctvo"!. Ak ste to robila, budete mať túto činnosť kvalifikovanú ako neoprávnené podnikanie. V rámci voľnej živnosti " služby súvisiace so skrášľovaním tela " ste mohli vykonávať: zhotovovanie príčeskov a parochní, úprava vlasov zapletaním, navrhovanie účesu podľa schématického zobrazenia pomocou výpočt.techniky.
    Preto od vás pri vybavovaní živnosti na ŽÚ nikto nepýtal žiaden certifikát- doklad o odbornej spôsobilosti , lebo na predlžovanie vlasov ste si živnosť nevybavovala.
    Nastreľovanie náušníc a denné a večerné líčenie ste vykonávať mohla v rámci vami ohlásenej živnosti.

    Mishka22 je offline (nepripojený) Mishka22

    Mishka22
    ??? no ja ked som prišla na žÚ tak som povedala pani že by som chcela živnostenske opravnenie na predlžovanie vlaso, že čo k tomu potrebujem, a ona mi povedala že to su služby suvisiace so skrašlovanim tela - pričesky a parochne, že o patri k tomu (
    a ako teda možem ziskat živnostenske opravnenie na nadpajanie vlasov?

    Mishka22 je offline (nepripojený) Mishka22

    Mishka22
    takže je to tak že ten certifikat na predlžovanie dostanem až ked budem mat certifikat na kadernictvo, ano??
    a ked si spravim kadernicky kurz, dostanem hned živnost alebo su tam ešte dalšie podmienky?

    Mishka22 je offline (nepripojený) Mishka22

    Mishka22
    este raz dakujem za rady, chcem sa este opytat, napr. na to denne a večerne ličenie, ak by som chcela vykonavat, na to musim mat tiez certifikat??

    ruženka123 je offline (nepripojený) ruženka123

    ruženka123
    ..na to nastrelovanie náušníc netreba žiaden certifikát? to ako môže robiť ktokoľvek????? :-O

    jakubko2003 je offline (nepripojený) jakubko2003

    jakubko2003
    Na nastreľovanie náušníc nastreľovacou pištoľou nie je potrebné preukazovať odbornú spôsobilosť, je to živnosť voľná Služby súvisiace so skrášľovaním tela.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.