Zavrieť

Porady

Výšky napojenia do komína

Prosím o radu. Ideme postaviť komín a nechcem spraviť nejakú chybu ktorá by ma potom obmedzovala. Prosím o rady čoho sa treba vyvarovať ale hlavne informácie ohľadom výšok napojenia krbu a kond. kotla. Mám schiedel absolut dvojkomín bez stredového prieduchu 14/20, 6,33m. Strop hotový, krov v procese. V strope je diera s toleranciou +30mm na každú stranu. Ešte otázka na strešnú fóliu. Mám bungalow, neobytné podkrovie, valbová strecha 20°, plný záklop. Keďže je podkrovie neob. je potrebná paropriepustná fólia?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vadis je offline (nepripojený) vadis

    vadis
    Aspoň čo sa týka výšky napojenia na krbové teleso, 45° komínový výustok by mal byť vo výške svojou hornou hranou min. 30 cm pod stropom, aby sa krbové teleso dalo nad napojením dymovodmi uzavrieť (tzv falošný strop) a vznikla nad uzavretím dostatočná vzduchoizolačná medzera.

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    no je norma, ktorá hovorí a výške komína nad hrebeňom strechy kôli ťahu komína. Sa mi zdá že to je 53 cm . Pozriem ti to presne

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    andiablo Pozri príspevok
    no je norma, ktorá hovorí a výške komína nad hrebeňom strechy kôli ťahu komína. Sa mi zdá že to je 53 cm . Pozriem ti to presne
    Toto hovori norma - http://www.tzb-info.cz/3388-kominy-a-kourovody-ii

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    vadis Pozri príspevok
    Aspoň čo sa týka výšky napojenia na krbové teleso, 45° komínový výustok by mal byť vo výške svojou hornou hranou min. 30 cm pod stropom, aby sa krbové teleso dalo nad napojením dymovodmi uzavrieť (tzv falošný strop) a vznikla nad uzavretím dostatočná vzduchoizolačná medzera.
    Aktivna vyska komina sa nepocita od paty komina, ale od napojenia spotrebica. Cize by som sa priklanal za najnizsiu moznu vysku napojenia. Bude lepsi tah a viac priestoru na falosny strop.

    Výšky napojenia do komína

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.