Zavrieť

Porady

Šalát z bielej kapusty

Prosím o recept na šalát z bielej hlávkovej kapusty . Ostatlo mi zo zakladania. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    AGRO
    Prosím o recept na šalát z bielej hlávkovej kapusty . Ostatlo mi zo zakladania. Ďakujem.
    Ja som tento rok robila nasledovný :

    cca 10 kg nastrúhanej kapusty, 2 kg pokrájanej cibule, 2 ks pokrájanej papriky, 2 kg postrúhanej mrkvy( na väčšie slzičky), uvarím nálev 8 dl octu, 2 bal. DEKO, 60 dag cukru ( pre diabetikov 20 tbl.Spolarínu) uvariť, horúce precediť na zmes zeleniny, posypať 2 PL soli, dobre premiešať, nechať cca 2 hod.postáť, potom povytláčať a naložiť do pohárov. Dať sterilizovať do bodu varu a vypnúť. (Fľaše, ktoré sa mi nezmestili do hrnca som dala do chladničky a konzumovali sme šalát bez sterilizácie, je výborný.)

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Kapusta s cviklou
    5 kg bielej kapusty, 3 kg cvikly, ½ kg cibule, 3-4 PL soli, 8 dcl octu, 40 dkg kryšt. cukru
    Kapustu nakrájame na rezance, osolíme a necháme odstáť 2 hod. Cviklu uvaríme, postrúhame na strúhadle na malých (môžeme časť na veľkých) okách. Ocot zvaríme s cukrom. Cibuľu nakrájame na drobno. Po 2 hodinách všetko zmiešame a necháme odstáť 24 hodín. Naložíme do fliaš a sterilizujeme cca 10 minút.
    Využitie dtto ako čalamáda ale aj vrele doporučujem
    Šalát z kapusty s cviklou
    1 pohár(7 dcl) kapusty s cviklou, 4 uvarené vajcia, 10 dkg mäkkej salámy, 1 tatárska omáčka alebo jogurt. Možno pridať aj uvarenú fazuľu.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    AGRO
    Prosím o recept na šalát z bielej hlávkovej kapusty . Ostatlo mi zo zakladania. Ďakujem.
    Niekde som mala kapustu s chrenom , ale musím pohľadať. Bolo to dobré , vystrihla som si to ešte pred 25 rokmi z Vlasty. Ak ho nájdem , tak ho napíšem.

    Mirka D je offline (nepripojený) Mirka D

    Mirka D
    Ja mám rada takýto:

    biela kapusta nakrájať, trochu cibule, mäkká saláma na kocky, tvrdý syr na kocky alebo nastrúhať, kukurica (jedno či mrazená al. sterilizovaná). Osoliť, čierné korenie, vegeta. Pridať kyslú smotanu + biely jogurt.

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Ja robím kapustový šalát nasledovne:Kapustu nakrájam,posolím,vymačkám,nechám postáť 10 min.potom ju vyžmýkam,pridám nakrájanú cibuľu a sladkokyslý nálev z vody,cukru,soli.Môže stáť v chladničke aj 5 dní.Niekto si pridá majonézu,alebo jogurt,ja ho mám rada len tak.

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    DanielaSĽ
    Niekde som mala kapustu s chrenom , ale musím pohľadať. Bolo to dobré , vystrihla som si to ešte pred 25 rokmi z Vlasty. Ak ho nájdem , tak ho napíšem.
    Dani.....ja som to tiež jedla...ale už je to tak 15 rokov dozadu...bolo to super...ale recept sa nám kdesi vyparil...takže pekne nám ho pohľadaj

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    my zboznujeme cviklovy salat a teraz cakam ked bude nejaka rozumna cena cvikle na trhu kupim a idem zavarat.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Tak našla som ten sľúbený recept :
    5 kg hlávkovej kapusty nakrájať
    1/2 kg cibule
    1 balíček Deka
    1/2 kg kryšt. cukru
    3/4 l octu
    2 poháre oleja
    Všetky suroviny zmiešame. Keď kapusta pustí šťavu pridáme 2 poháre postrúhaného chrenu. Ihneď naplníme do skiel, zatvoríme a necháme 10-14 dní uležať. Nesterilizujeme.

    Tento recept už mám dlho a keď som ho priniesla ku svokre a ona to urobila a ponúkala , tak si ho každý od nej pýtal. Ale veru nikdy sa nepriznala , že ho má od nevesty.

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Hlinkovx
    Dani.....ja som to tiež jedla...ale už je to tak 15 rokov dozadu...bolo to super...ale recept sa nám kdesi vyparil...takže pekne nám ho pohľadaj
    Aj ja mám s chrénom a aj s mrkvou, ale hľadať už nevládzem....
    AGRO
    Prosím o recept na šalát z bielej hlávkovej kapusty . Ostatlo mi zo zakladania. Ďakujem.
    Pripojím sa aj ja.
    Keď tlačíme kapustu, vždy kúpime trochu viac aby zostalo na šalát:
    Recept mojej svokry.
    Podľa toho koľko mám kapusty urobím nálev z deka:
    2 l vody, 1 deko, 1/2 l hrnček necelý cukru kryšt., 1/2 hrnček octu
    prevriem, a zalejem kapustu. Nechám pôsobiť, občas premiešavam.
    Potom naložím do pohárov,zalievam nálevom z kapusty, trochu posterilizujem a papám.
    Je to fajn. Aspoň nám to chutí, kto má rád sladkokyslé tak dotoho.
    Ešte podotýkam, že kapusta musí byť nálevom skoro zakrytá.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Čalamáda nesterilizovaná

    Už "očisteného materiálu":

    1 kg cibule
    1 kg papriky
    1 kg uhoriek
    doplniť do 5 kg bielou kapustou

    Všetko nakrájané na rezance presypať jedným nakladačom, premiešať. Po zmäknutí pridať 1/2 kg kryšt.cukru a 1/2 l octu. Dobre premiešať a voľne ukladať do pohárov . Suroviny pustia vlastnú šťavu, ktorú dodáme do pohárov. Nič zo šťavy nesmie zostať na vyliatie .

    V chladnejšej miestnosti je možno nechať pred uložením do pohárov zmäknúť od večera do rána. Ak toho máte veľa, dobre sa mieša v detskej vaničke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.