Zavrieť

Porady

Koreniny - kde zohnat v KE?

Neviete niekto, kde zohnat koreniny v KE? V potravinach maju tak akurat cierne korenie, majoranku, bobkovy list a papriku, v tych lepsich obcas kurkumu, aniz a zazvor. Ale korenia ako napr. kardamom, rajske zrna, galgan, rascovec a pod. nemaju. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

    Slayer666
    MarcelkaT Pozri príspevok
    Skús METRO, tam mavajú všelijaké koreniny, ale väčšie balenia.
    Netreba do METRA ale nejaky preukaz? Nikdy som tam nebol. Vacsie balenie by ani tak nevadilo, kym nie su pomlete.

    MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

    MarcelkaT
    Slayer666 Pozri príspevok
    Netreba do METRA ale nejaky preukaz? Nikdy som tam nebol. Vacsie balenie by ani tak nevadilo, kym nie su pomlete.

    Do METRA Ti treba Metro kartu.Alebo ak máš známeho čo má túto kartu môže Ťa zobrať. Ak chceš kartu skús na recepcií v METRE sa spýtať čo k tomu potrebuješ. Ak si živnostník zober živnostenský list a OP a na recepcií Ti vystavia Metro kartu.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Neviem ako vo vašich končinách, ale u nás má aj Tesco alebo Kaufland celkom dobrý výber...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Slayer666 Pozri príspevok
    Neviete niekto, kde zohnat koreniny v KE? V potravinach maju tak akurat cierne korenie, majoranku, bobkovy list a papriku, v tych lepsich obcas kurkumu, aniz a zazvor. Ale korenia ako napr. kardamom, rajske zrna, galgan, rascovec a pod. nemaju. Dakujem.
    Nerieš obchody ....keď chceš špeci koreniny ...
    NA nete to máš okamžite ...ušetríš aspoň na benzíne a na čase , pokiaľ budeš po meste behať ...
    http://www.zdravyobchod.sk/zdravyobc...z-CELEHO-SVETA

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    AlaNR Pozri príspevok
    Neviem ako vo vašich končinách, ale u nás má aj Tesco alebo Kaufland celkom dobrý výber...

    Tesco , Kaufland , Lidl , Carefour , Hypernova.....vsio rovno ....

    Či Blava , či Humenné ....či Praha , Berlín , Varšava....

    Všetko sú to stavebnice na jedno kopyto .
    Keď vojdeš do určitého reťazca , tak vedz , že / priklady uvádzam / :

    - Nealko nápoje sú vľavo , vzadu
    - Mliečne výrobky vzadu , v strede
    - Drogéria vpredu a v strede , napravo a naľavo
    - a tak podobne ......

    Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

    Slayer666
    buchač Pozri príspevok
    Nerieš obchody ....keď chceš špeci koreniny ...
    NA nete to máš okamžite ...ušetríš aspoň na benzíne a na čase , pokiaľ budeš po meste behať ...
    http://www.zdravyobchod.sk/zdravyobc...z-CELEHO-SVETA
    Tak to musim uznat, ze tam maju dobre ceny. Teraz som kupil badyan 8g za 0,40€ a tam 35g za 0,90€?? V com je sakra hacik?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Slayer666 Pozri príspevok
    Tak to musim uznat, ze tam maju dobre ceny. Teraz som kupil badyan 8g za 0,40€ a tam 35g za 0,90€?? V com je sakra hacik?
    Jeden - dva medzičlánky vypadli z biznisu ...

    Dealer a obchod ...dve marže ...počítaj , veď každý chce žiť ...kua , na úkor zákazníka ...

    mati111 je offline (nepripojený) mati111

    Som disgrafik tak moje prispevky nikdy nebudu pravopisne spravne. Dakuejm za pochopnie. ...viac mati111
    V KE presne neviem ale pouzivam internetovy obchod na koreniny na slovensku a som spokojny. Uctuju prepravne, ale stale maju uvedeny sortiment. Neviem ako prvopisatel pridat webou adresu, ale je to obchodik U chorej vrany, skuste googla
    Mam ho vyskusany, ceny su tam zodpovedne kvalite.

    Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

    Slayer666
    mati111 Pozri príspevok
    V KE presne neviem ale pouzivam internetovy obchod na koreniny na slovensku a som spokojny. Uctuju prepravne, ale stale maju uvedeny sortiment. Neviem ako prvopisatel pridat webou adresu, ale je to obchodik U chorej vrany, skuste googla
    Mam ho vyskusany, ceny su tam zodpovedne kvalite.
    Vdaka, vyber je celkom fajn, aj ked mi tam niekolko koreni chyba (galgan a rajske zrna). Ceny su inak dost dobre, len mi velmi nevyhovuje tych povinnych 50g. Mne by totiz stacilo aj 20g.

    Link pripajam tu: http://obchodik.com/ponuka/35/

    Obchod, ktory odporucil Buchac ma zatial najlepsie ceny (aj velkost baleni je fajn), akurat ma dost slaby vyber (samozrejme, je to ovela lepsie ako v nejakych potravinach: peper-majoranka-paprika-peper-majoranka-paprika-peper-majoranka-paprika-peper-majoranka-paprika-peper-majoranka-paprika do zblaznenia). Link tu: http://www.zdravyobchod.sk/zdravyobc...ETA/202-4-Cele

    Ja som nasiel tento, zatial sa mi pozdava najviac: http://www.safran.sk/index.php?go=so...8ccf380333616f

    Ma vsak dve mensie chybicky:
    1, ceny nie su az take uzasne (aj ked, da sa)
    2, cierny kardamom chyba (aj nemal by byt velky rozdiel medzi zelenym a ciernym)

    Ale urcite uvitam dalsie typy a dakujem vsetkym za tie doterajsie.

    mati111 je offline (nepripojený) mati111

    Som disgrafik tak moje prispevky nikdy nebudu pravopisne spravne. Dakuejm za pochopnie. ...viac mati111
    HTML Code:
    2, cierny kardamom chyba (aj nemal by byt velky rozdiel medzi zelenym a ciernym)
    kardamom Elettaria cardammonu su zelene tobolky zo semienkami

    amom Amomum subulatum nespravne nazyvany cierny kardamom je uplne iny plod pouziva sa hlavne do diviny

    Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

    Slayer666
    Hej pravda, tiez teraz citam, ze maju uplne inu chut. Takze potom to nie je az taky maly problem.

    usko 1 je offline (nepripojený) usko 1

    usko 1
    Vyskúšaj Bio predajňu na Hlavnej vchod pri reštaurácii Čierny orol, tam som videla viac druhov korenia, ale galgan asi nie...

    adec01 je offline (nepripojený) adec01

    adec01
    Ide o špeciálne korenia. Ja osobne nakupujem na nete.
    Využívam dochutsito.sk. Mám ho vyskúšaný. Nemajú zatiaľ celý sortiment, nakoľko sú to len dovozcovia,ale každý mesiac sa niečo nové na ich stránkach objaví.

    Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

    Slayer666
    prenatas Pozri príspevok
    www.korenie-q.sk, široky sortiment, stale dopĺňaný, maju aj kamenny obchod v PO
    Vdaka. Naozaj vynikajuca stranka. Zopar veci by som este uvital, ale spojim sa s nimi, mozno mi budu vediet pomoct. Najviac sa mi vsak paci dobry vyber gurmanskych soli v malych baleniach. Takisto chcem vyskusat tie rozne cierne korenia. Vacsi vyber paprik by tomu pomohol - viac tej madarskej, syrska aleppo paprika, kashmirska paprika, pimentón de la vera mi tam chybaju. Tiez mozno viac informacii o povode produktov - napr. povod safranu by ma naozaj zaujimal.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.