Zavrieť

Porady

Prosím poraďte dobrého mechanika v BA

Zdravím, neviem kam zaradiť túto prosbu - otázku. Nepoznáte prosím z vlastných skúseností nejakého dobrého AUTOmechanika v Bratislave ??? Ktorý spraví dobrú robotu a nepýta peniaze za nič. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JayZee je offline (nepripojený) JayZee

    JayZee
    Nemas uplne pravdu,podla mna nema na mysli Jozka Baciho,co vie spravit auta po Favorita...dnes najdes par fakt dobrych ludi,co tomu rozumeju a maju oci.
    POznam chalana,co nema autoservis, ale dokaze TI kompletne diagnostikovat auto,objednat kvalitny a lacny diel a naozaj kvalitne zavadu opravit. Je takych malo,ale nasiel som. Male veci si robim sam,ale zlozitejsie davam jemu.
    POvedz mi ako a za kolko by Ti v origo servise vycistili turbo?Alebo Ti zistili,ze mas na aute spraveny uplne zly chip,ktory robi neplechu?Alebo ktory servis Ti vymeni zadne silentbloky na naprave, kedze ich tam treba zalisovat....a pod.V origo servise Ti povedia,ze si mas kupit nove turbo za 1000eur,na cip nepridu ani nahodou a silentbloky som neskusal...

    Poradim Ti asi tak,ze podla toho aku znacku auta mas,tak sa zaregistruj na takom fore a tam Ti poradia.





    Chobot Pozri príspevok
    Tí "garážoví majstri" sú dobrí už len na autá typu Š105, Favorit a pod. Dnešné autá už majú toľko elektroniky, že nejaký Jožko báči so šrobovákom a sadou gola kľúčov v tom aute narobí viac škody ako osohu. Ešte možno brzdové platničky dokáže vymeniť, ale na ostatné veci treba riadnu autodielňu s riadnym vybavením. A nemôžeš očakávať od niekoho, kto investuje do dielne obrovské peniaze, že ti zadarmo urobí hodinovú diagnostiku auta, aby ti nakoniec urobil opravu nejakého tesnenia za 10 EUR.

    Máš na výber:

    1. buď značkový servis (podľa značky auta), kde máš záruku kvality opravy, ale cena je vyššia
    2. neznačkový servis, ktorý je lacnejší, v mnohých prípadoch je aj kvalita opravy rovnaká, ale nie je zaručená
    3. samozvaní opravári (ktorého asi hľadáš), ktorý všetko robí "na kolene", ale oprava bude adekvátna cene. Títo opravári sú dobrí, ako som spomínal na staršie typy áut - aj ja som si kopec vecí porobil na Š120 a aj na Formanovi.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    JayZee Pozri príspevok
    Nemas uplne pravdu,podla mna nema na mysli Jozka Baciho,co vie spravit auta po Favorita...dnes najdes par fakt dobrych ludi,co tomu rozumeju a maju oci.
    POznam chalana,co nema autoservis, ale dokaze TI kompletne diagnostikovat auto,objednat kvalitny a lacny diel a naozaj kvalitne zavadu opravit. Je takych malo,ale nasiel som. Male veci si robim sam,ale zlozitejsie davam jemu.
    POvedz mi ako a za kolko by Ti v origo servise vycistili turbo?Alebo Ti zistili,ze mas na aute spraveny uplne zly chip,ktory robi neplechu?Alebo ktory servis Ti vymeni zadne silentbloky na naprave, kedze ich tam treba zalisovat....a pod.V origo servise Ti povedia,ze si mas kupit nove turbo za 1000eur,na cip nepridu ani nahodou a silentbloky som neskusal...
    Poradim Ti asi tak,ze podla toho aku znacku auta mas,tak sa zaregistruj na takom fore a tam Ti poradia.
    Hrajeme si na slovicka..autodielnu zamenime za autoservis...na moderne auta treba mat v ramci diagnostiky pocitac a kvalitny SW s prislusenstvom pre rozne znacky aut, co je uz pekna investicia a samozrejme aj kvalitne naradie, kvalitne pripravky, aby sa mohli robit opravy. A technicku zrucnost a zdatnost. Pred bytovkou sa to uz neda robit a ak do toho niekto investuje,tak si to necha zaplatit a uz je iba otazka, ako to prevadzkuje...ci legal, alebo nelegal, alebo bez dane na ruku...apod. Aj od toho je vysledna cena. Len je otazka, ked sa oprave vyskytne skoda za 100 litrov, ako ju bude clovek vymahat bez papiera a bude sa dokazovat. Vsetko ma rub aj lice. Aj kvalitna oprava sa moze zvrhnut v skodu.....a dost velku.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Jeden dobrý servis je v Pezinku na križovatke,naproti reštaurácie....

    Neviem ako sa to tam volá ja som tam bol len asi 2 x,

    keď som robil v BA.

    Neviem , či ešte funguje bolo to pred 4 rokmi.

    Ak je v prevádzke, vedia spraviť všetko a nepýtajú veľa.

    zacik23 je offline (nepripojený) zacik23

    zacik23
    niektore zakladne mechanicke/klampiarske/lakovacie veci (vymena ramena, silentblokov, brzdy, striekanie dielov) ti spravia v "garazovom" servise niekedy ovela lepsie a vyrazne lacnejsie ako v autorizovanom servise

    na veci ohladom elektroniky a motora uz treba hladat neautorizovany servis orientovany na danu znacku s dobrymi referenciami, diagnostika vacsinou nie je ziaden problem, nahradne diely vedia casto objednat z autorizovaneho servisu za zaujimave ceny...

    chodit so starsim autom do autorizovaneho servisu (mimo oprav z havarijneho poistenia/PZP) povazujem za zbytocny luxus kde velmi casto kvalita nezodpoveda prestrelenym cenam

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Jedneho som poznal, ale momentalne je teraz na psychiatrii.......mal perfektnu robotu a nepytal peniaze za nic.......

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Dantess Pozri príspevok
    Zdravím, neviem kam zaradiť túto prosbu - otázku. Nepoznáte prosím z vlastných skúseností nejakého dobrého AUTOmechanika v Bratislave ??? Ktorý spraví dobrú robotu a nepýta peniaze za nič. Ďakujem
    Tí "garážoví majstri" sú dobrí už len na autá typu Š105, Favorit a pod. Dnešné autá už majú toľko elektroniky, že nejaký Jožko báči so šrobovákom a sadou gola kľúčov v tom aute narobí viac škody ako osohu. Ešte možno brzdové platničky dokáže vymeniť, ale na ostatné veci treba riadnu autodielňu s riadnym vybavením. A nemôžeš očakávať od niekoho, kto investuje do dielne obrovské peniaze, že ti zadarmo urobí hodinovú diagnostiku auta, aby ti nakoniec urobil opravu nejakého tesnenia za 10 EUR.

    Máš na výber:

    1. buď značkový servis (podľa značky auta), kde máš záruku kvality opravy, ale cena je vyššia
    2. neznačkový servis, ktorý je lacnejší, v mnohých prípadoch je aj kvalita opravy rovnaká, ale nie je zaručená
    3. samozvaní opravári (ktorého asi hľadáš), ktorý všetko robí "na kolene", ale oprava bude adekvátna cene. Títo opravári sú dobrí, ako som spomínal na staršie typy áut - aj ja som si kopec vecí porobil na Š120 a aj na Formanovi.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    najag Pozri príspevok
    Hrajeme si na slovicka..autodielnu zamenime za autoservis...na moderne auta treba mat v ramci diagnostiky pocitac a kvalitny SW s prislusenstvom pre rozne znacky aut, co je uz pekna investicia a samozrejme aj kvalitne naradie, kvalitne pripravky, aby sa mohli robit opravy. A technicku zrucnost a zdatnost. Pred bytovkou sa to uz neda robit a ak do toho niekto investuje,tak si to necha zaplatit a uz je iba otazka, ako to prevadzkuje...ci legal, alebo nelegal, alebo bez dane na ruku...apod. Aj od toho je vysledna cena. Len je otazka, ked sa oprave vyskytne skoda za 100 litrov, ako ju bude clovek vymahat bez papiera a bude sa dokazovat. Vsetko ma rub aj lice. Aj kvalitna oprava sa moze zvrhnut v skodu.....a dost velku.
    čistý súhlas...

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    chlapi nechcem tu moc mudrovať, pretože ma asi hneď zrušíte pretože som ako to vy zvyknete povedať "iba žena", ale to mi chcete povedať, že všetci chodíte do značkových servisov? vy si myslíte že chlapi čo robia v týchto servisoch si doma čo to neprivyrobia? o môjho "japonca" sa tiež taký jeden stará a tomu som teda dala poriadne zabrať, učila som sa na ňom jazdiť je pravda, že o "servisoch" o ktorých sa tu bavíte predsa nemôžeme chcieť aby boli zamerané na všetky značky.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    lujza.j Pozri príspevok
    chlapi nechcem tu moc mudrovať, pretože ma asi hneď zrušíte pretože som ako to vy zvyknete povedať "iba žena", ale to mi chcete povedať, že všetci chodíte do značkových servisov? vy si myslíte že chlapi čo robia v týchto servisoch si doma čo to neprivyrobia? o môjho "japonca" sa tiež taký jeden stará a tomu som teda dala poriadne zabrať, učila som sa na ňom jazdiť je pravda, že o "servisoch" o ktorých sa tu bavíte predsa nemôžeme chcieť aby boli zamerané na všetky značky.
    kým sa stará len o japonca a nie o "japonku",tak je dobre...

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    najag Pozri príspevok
    Hrajeme si na slovicka..autodielnu zamenime za autoservis...na moderne auta treba mat v ramci diagnostiky pocitac a kvalitny SW s prislusenstvom pre rozne znacky aut, co je uz pekna investicia a samozrejme aj kvalitne naradie, kvalitne pripravky, aby sa mohli robit opravy. A technicku zrucnost a zdatnost. Pred bytovkou sa to uz neda robit a ak do toho niekto investuje,tak si to necha zaplatit a uz je iba otazka, ako to prevadzkuje...ci legal, alebo nelegal, alebo bez dane na ruku...apod. Aj od toho je vysledna cena. Len je otazka, ked sa oprave vyskytne skoda za 100 litrov, ako ju bude clovek vymahat bez papiera a bude sa dokazovat. Vsetko ma rub aj lice. Aj kvalitna oprava sa moze zvrhnut v skodu.....a dost velku.
    Píšeš samé bludy , mám kamarátov ktorí su zamestnaní v BMW a AUDI , robia auta aj v svojičh garážach a všetku diagnostiku si nosia z roboty v notebooku, tak že ja každé auto ktoré mám po záruke a skončení 3r. servis grátis/vačšinou AUDI/servisujem jedine u nich a min. 50%lacnejšie ako značkový servis/ a ten program diagnostiky neni problem si aj zohnať/

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    pivko Pozri príspevok
    Píšeš samé bludy , mám kamarátov ktorí su zamestnaní v BMW a AUDI , robia auta aj v svojičh garážach a všetku diagnostiku si nosia z roboty v notebooku, tak že ja každé auto ktoré mám po záruke a skončení 3r. servis grátis/vačšinou AUDI/servisujem jedine u nich a min. 50%lacnejšie ako značkový servis/ a ten program diagnostiky neni problem si aj zohnať/
    Bludy pises predovsetkym na fore Ty, ale uz som si zvykol. Aj obycajny neznackovy autoservis si vacsinou dava pozor na to, aby jeho zakupeny diagnosticky SW sa nezneuzival na zisky jeho pracovnikov v ramci ich mimopracovnych aktivit. Z toho, co si ale napisal je vidiet, ze o tom prilis asi nevies, pretoze autodiagnostika to nie je iba SW a notebook....ale asi tym, co sa vozia iba v Audi a menia ho tak casto, ako pradlo, to nic nehovori.Samozrejme, ze SW pre autodiagnostiku nie je problem zohnat, na ruskych serveroch je ho plno a co dalej ? Len nechapem, preco ho ty, taky velky chytrak, este pre svoje Audi nemas a nesetris tak celych 100 % a este si neprivyrobis....

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    najag Pozri príspevok
    Bludy pises predovsetkym na fore Ty, ale uz som si zvykol. Aj obycajny neznackovy autoservis si vacsinou dava pozor na to, aby jeho zakupeny diagnosticky SW sa nezneuzival na zisky jeho pracovnikov v ramci ich mimopracovnych aktivit. Z toho, co si ale napisal je vidiet, ze o tom prilis asi nevies, pretoze autodiagnostika to nie je iba SW a notebook....ale asi tym, co sa vozia iba v Audi a menia ho tak casto, ako pradlo, to nic nehovori.Samozrejme, ze SW pre autodiagnostiku nie je problem zohnat, na ruskych serveroch je ho plno a co dalej ? Len nechapem, preco ho ty, taky velky chytrak, este pre svoje Audi nemas a nesetris tak celych 100 % a este si neprivyrobis....
    Ja som len chcel zdorazniť že sa nemusí s autom chodiť len do značkového servisu ,ale že existujú aj podľa Teba garážoví mechanici ktorí Ti opravu urobia rovnako kvalitne ako v servise a oveľa lacnejšie.

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    Ďakujem za rady, už som našiel. V Piatok idem vyskúšať a uvidíme. Chobot tu dal 3 možnosti. Ja som hľadal tú 2. a tú som aj našiel. Má kladné referencie a dostal som odporučenie z autofóra mojej značky. Ak nebudem mať s ním problém, tak sem rád uvediem kontakt, pretože dobrého mechanika je fakt ťažké nájsť. Už sa mi stalo, že vymenili sviečky(za nekvalitnejšie), autobatériu a ktovie čo ešte a ani o tom neviem...

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    A na margo Vašich hádok. V autorizovanom servise robia tiež len ľudia, no myslím si, že odvádzajú horšiu robotu hlavne z dôvodu, že jeho práca ide na triko firmy, kým práca samostatného živnostníka ide na jeho triko. Bude potrebovať kladné referencie, aby sa v dnešnom svete uživil a práve preto spraví lepšiu prácu a lacnejšie. (moj názor)

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    pivko Pozri príspevok
    Ja som len chcel zdorazniť že sa nemusí s autom chodiť len do značkového servisu ,ale že existujú aj podľa Teba garážoví mechanici ktorí Ti opravu urobia rovnako kvalitne ako v servise a oveľa lacnejšie.
    Ja som ale to, co tvrdis nepopieral a ani nepopieram, ja sam vyuzivam sluzby obdobne, ale iba u velmi kvalitnych automechanikov,o ktorych viem, ze su odborne aj technicky na tom velmi zdatne, ale aj pre nich som pred pracou musel niekedy pohladat niektore podrobne informacie, pretoze aj obycajna vymena rozvodoveho remena je dnes dost komplikovana na fixaciu polohy, pre ktoru sa pouzivaju specialne pripravky a je dost tazko najst ich rozmery. A viem aj to, ze v zamestnani si nemozu len tak jednoducho, nieco poziciat, pretoze by mohli mat problemy a dnes je kazdy opatrny. Ja som hlavne upozornil na to, ze ak je taky clovek zivnostnik a po oprave sa nieco vyskytne s naslednou velkou skodou, ved cerpadlo stoji aj cez 2000,-€, tak je to trosku schodnejsie, ako vymahanie od niekoho, co to urobil v ramci vypomoci za polovicu.Jednoducho kazda vec ma rub a lice, s tym treba pocitat a niekedy sa lacna oprava velmi predrazi a kazdy autoservis ma skusenosti, kde prisli auta na opravu po oprave " lacnym mechanikom " A vidis, ked si trochu zmenil styl a formu, tak sa da aj dobre vzajomne podiskutovat...

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    najag Pozri príspevok
    Ja som ale to, co tvrdis nepopieral a ani nepopieram, ja sam vyuzivam sluzby obdobne, ale iba u velmi kvalitnych automechanikov,o ktorych viem, ze su odborne aj technicky na tom velmi zdatne, ale aj pre nich som pred pracou musel niekedy pohladat niektore podrobne informacie, pretoze aj obycajna vymena rozvodoveho remena je dnes dost komplikovana na fixaciu polohy, pre ktoru sa pouzivaju specialne pripravky a je dost tazko najst ich rozmery. A viem aj to, ze v zamestnani si nemozu len tak jednoducho, nieco poziciat, pretoze by mohli mat problemy a dnes je kazdy opatrny. Ja som hlavne upozornil na to, ze ak je taky clovek zivnostnik a po oprave sa nieco vyskytne s naslednou velkou skodou, ved cerpadlo stoji aj cez 2000,-€, tak je to trosku schodnejsie, ako vymahanie od niekoho, co to urobil v ramci vypomoci za polovicu.Jednoducho kazda vec ma rub a lice, s tym treba pocitat a niekedy sa lacna oprava velmi predrazi a kazdy autoservis ma skusenosti, kde prisli auta na opravu po oprave " lacnym mechanikom " A vidis, ked si trochu zmenil styl a formu, tak sa da aj dobre vzajomne podiskutovat...
    Vraj fixacia polohy , Ježiš-Maria

    máš mobil s foťakom ?

    Máš.

    Zhodiš dole kryty,

    pretočíš motorom aby sa kryli značky na remenici kľukov.hriadeľa a na bloku motora

    Odfotíš si ako stoja vačky, predtým si bielou fixkou zaznačil rysky na vačkách.

    To je celé, žiadna fixacia ničoho a možeš robiť aj 4xOHC .

    lubi777 je offline (nepripojený) lubi777

    lubi777
    Dantess Pozri príspevok
    Ďakujem za rady, už som našiel. V Piatok idem vyskúšať a uvidíme. Chobot tu dal 3 možnosti. Ja som hľadal tú 2. a tú som aj našiel. Má kladné referencie a dostal som odporučenie z autofóra mojej značky. Ak nebudem mať s ním problém, tak sem rád uvediem kontakt, pretože dobrého mechanika je fakt ťažké nájsť. Už sa mi stalo, že vymenili sviečky(za nekvalitnejšie), autobatériu a ktovie čo ešte a ani o tom neviem...
    Dobry den a ako to dopadlo? mam ten isty "problem".
    A kde sa da najst to spravne autoforum, goole mi nepomohol.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Inak - velmi spoliehate na diagnostiku u novych aut. Ta casto vyhodi dost bezcenny udaj a v znackovych servisoch to riesia tak, ze nasledne menia jeden diel za druhym metodou pokus - omyl. Napriklad na Peugeote HDI vam diagnostika vypise hlasku "slaby tlak paliva", ale chlapec v znackovom servise ani netusi, ci ide o vysokotlakove cerpadlo HDI alebo ci je slaby tlak od nadrze po cerpadlo (pretoze v nadrzi je nizkotlake elektricke cerpadlo).

    Skratka - ako vzdy treba niekoho, co sa v tom trocha vyzna a ten niekto sa vyskytuje iba zriedkavo a vobec nie iba v znackovych servisoch.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Servis je určitá miestnosť vybavená zdvihákom , náradím a diagnostikou

    a nie je rozhodujúce aká tabuľa je pripevnená na jej dverách,

    ale ľudia vo vnútri,či rozumejú svojej robote.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    ...alebo raz mi vyhodilo poistky, nesli svetla ani pristroje. V znackovom servise im vyhodilo hlasku "skratovany okruh brzdovych svetiel. To im moc nepomohlo, pretoze to sme uz davno vedeli podla toho, ktoru poistku vyhadzovalo (spolocnu pre brzdy + tachometer + otackomer). Lenze kde je ten skrat vam ziadna diagnostika nepovie. Cela auto odcalunili, nakoniec ziastili ze skratuje pripojka na privesny vozik, ktoru mi montovali apropos v inom znackovom servise. Uz vtedy som si vsimol, ze odstrihli prilis kratky kabel a ze ide popod naraznik prilis napnuty. Aj som na to hned upozornil, lenze dostalo sa mi vysvetlenia, ze sa do toho nerozumiem a je to O.K.

    Takze ani diagnostika ani znackovy servis vas nespasi pred problemami. Tak, ako mi to vtedy namontovali by som si to urcite spravil aj sam (aj lepsie) a diagnostika nam za 500 Sk vyhodila to, co uz sme davno vedeli.
    Načítať ďalšie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.