Zavrieť

Porady

WIN_MZDY_Doplatok dovolenky

Poraďte, prosím. Musím v 10/2005 doplatiť za čerpanú dovolenku v 8/2005. Zamestnanec má nerovnomerne rozvrhnutý prac.čas, ktorý je rozvrhnutý v dvojtýždňových cykloch. Ale keďže si nastavenie v pracovných pomeroch vyžaduje vyplnenie denného úväzku, tak tam mám priemerný, ktorý aj tak presne nesedí, lebo rozhodujúce je, kedy si zamestnanec zoberie dovolenku t.z., či v dni, keď má 11 hod. smenu alebo 7,5 hod. Problém s tým nie, veď to viem vypočítať a dosadiť. Ten ale nastal teraz, keď som zistila, že v 8/2005 som opomenula prepočítať počet dní správnym počtom hodín. Teraz ale to nie je dôležité.
Navrhnite mi, prosím, kde doplatok 575,00 Sk mám zadať. Mám pripočítať k náhrade za dovolenku z 10/2005 a pripnúť k výplatnému lístku vysvetlivky? To sa mi ale nezdá nejaké komfortné. Alebo vytvoriť novú položku? Alebo...Myslíte, že pri prípadnej kontrole z odvodov do ZP,SP a dane zo ZČ na to prídu a budú to brať ako omeškané platby.
Vďaka!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ja som tvoj príspevok dnes už čítala, ale neviem či som ho dobre pochopila. Skús sa ešte vyjadriť presnejšie. Mám to chápať, že si mu dala menšiu náhradu za dovolenku v 08/05 ako mu prislúchala?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Rozdiel je tých 575Sk. Ja by som to radšej riešila formou prémie (odmeny).

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Ďakujem za názor, Lenka. Problém nie je v tom, aby zamestnanec dostal tie peniaze, pretože zamestnancom je manželka zamestnávateľa, ale ide mi o to, aby to bolo v mzdách správne. Myslím si síce, že pri prípadnej kontrole nebudú prepočítavať náhradu mzdy, ale čert nespí. V podstate, keď tú náhradu dám teraz v 10/2005, tak vlastne meškám s platením odvodov z tejto sumy. Myslíš, že by som to mohla dať tak, že k náhrade za dovolenku, ktorú čerpala v 10/05 v čiastke 2685 Sk by som pripočítala tých 575 Sk a na tvrdo zapísala pri výpočte mzdy 3260 Sk. Čo myslíš?
    Naposledy upravil Marína : 07.11.05 at 19:48

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Môžeš to urobiť tak, ako píšeš - navýšiť náhradu v mesiaci 10/2005. S poistením nie je problém - počíta sa zo zúčtovanej mzdy, resp. príjmu, nie z príjmu, na ktorý má pracovník nárok. Navyše kontroly zo SP a ZP nekontrolujú správnosť výpočtu mzdy, či náhrady, kontrolujú iba, či je výška odvodov správna.

    Ešte jedna poznámka pre istotu - nárok na dovolenku je 4 (5) týždňov. Ak má niekto dlhšie pracovné zmeny, tak počet dní dovolenky je nižší ako štandardne.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Ďakujem, Janka.
    Ohľadom nároku na počet dní viem. Dokonca som tu niekde pripájala aj vzor výpočtu vo Worde. Lepšie vypracovanie mám v Exceli. Tabuľku pripájam v prípade potreby pre ostatných.

    WIN_MZDY_Doplatok dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.