Zavrieť

Porady

prepis pozemku pod nehnutelnostou-resp.zmena vlastnika

Dobry den, mozem Vas poprosit o nazor, ako je najjednoduchsie urobit prepis pozemku resp. zmenu vlastnika...ci je jediny sposob napr. darovacia zmluva. Konkretne: som vlastnikom nehnutelnosti (resp. cakam na kladne vyriesenie vkladu do katastra). Pozemok pod nehnutelnostou+okolite nadvoria je v spolupodielovom vlastnictve mojej mamy a mojej starej mamy.Chcem aj toto doriesit,ale nechceli sme to davat do kupnej zmluvy (kedze v kupnej zmluve som davala len nehnutelnost, kvoli uveru).Aky najjednoduchsi sposob zmeny vlastnictva, aby boli co najmensie poplatky a ine financne vydavky a jasne aby sa to nedalo neskor za par rokov napadnut zo strany dedicov?
Vopred Vam dakujem za prispevky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Ak stará mama ešte žije, nebolo po nej robené dedičské konanie. To isté platí aj o mame. To, že oni vyplatili ostatným spoludedičom neznamená, že sa už nebude po nich dediť - niekedy, potom.
    Po každom človeku, ktorý niečo vlastní - hlavne nehnuteľnosť - sa uskutoční dedičské konanie. Nezáleží na tom, že on za svojho života niekoho pri inom dedičskom konaní vyplatil. Dedí sa to, čo vlastnil v čase svojho úmrtia.

    sunshine27 je offline (nepripojený) sunshine27

    sunshine27
    ano obe ziju.
    takze asi darovacia zmluva....ta je financne "nenarocna", lebo asi kupna zmluvu na 1,-€ nebude asi najlepsie....
    Mozu dedici napadnut darovaciu zmluvu aj po uplynuti nejakej doby...?(otazka pre kazdy pripad)

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    napadnúť môžeš všetko, aj východ slnka .....
    Ak sú ale mama aj stará mama spôsobilé, vedia, čo robia .. neškodilo by doložiť potvrdenie od lekára (najmä pri starej mame) ... nemal by byť žiaden iný problém
    Ešte otázka .... zostáva mame, resp. starej mame ešte nejaký majetok? Ak áno, v dedičskom konaní po nich existuje možnosť, že ostatní dedičia budú žiadať započítanie na dedičský podiel.

    sunshine27 je offline (nepripojený) sunshine27

    sunshine27
    doktor23 Pozri príspevok
    napadnúť môžeš všetko, aj východ slnka .....
    Ak sú ale mama aj stará mama spôsobilé, vedia, čo robia .. neškodilo by doložiť potvrdenie od lekára (najmä pri starej mame) ... nemal by byť žiaden iný problém
    Ešte otázka .... zostáva mame, resp. starej mame ešte nejaký majetok? Ak áno, v dedičskom konaní po nich existuje možnosť, že ostatní dedičia budú žiadať započítanie na dedičský podiel.
    po starej mame ostavaju este pozemky...mama ma okrem tejto nehnutelnosti aj svoju vlastnu s manzelom....
    Jedine co mozu dedici ziadat do zapocitania su pozemky, nehnutelnost uz bola predmetom dedicstva a bol riadne vyplateny podiel ostatnym dedicom....ci?
    Ale uz to nejdem zamotavat...takze pozemok pod domom budeme riesit darovacou zmluvou...
    dakujem za prispevky

    prepis pozemku pod nehnutelnostou-resp.zmena vlastnika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.