Zavrieť

Porady

Kópia dennej uzávierky

PROSííííM o pomoc všetkých, ktorí mi môžu rýchlo pomôcť.Ešte sa neviem v MRP-doss programe dobre orientovať.
V piatok sa mi zle vytlačila denná uzávierka(páska bola skoro na konci a tá blbá kotuľka mi zasekla pásku tak, že uzávierku mi vytlačilo do jedného riadku. Dá sa vytlačiť kópia? Alebo sa môžem isť obesiť? Som zúfalá. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Nemám MRP ale v našom softe ide urobiť dennú uzávierku aj 10 krát po sebe,vytlačí vždy to isté poradové číslo.Vyskúšaj

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Bibika22
    PROSííííM o pomoc všetkých, ktorí mi môžu rýchlo pomôcť.Ešte sa neviem v MRP-doss programe dobre orientovať.
    V piatok sa mi zle vytlačila denná uzávierka(páska bola skoro na konci a tá blbá kotuľka mi zasekla pásku tak, že uzávierku mi vytlačilo do jedného riadku. Dá sa vytlačiť kópia? Alebo sa môžem isť obesiť? Som zúfalá. Ďakujem.
    Nedá sa vytlačiť 2x tá istá uzávierka. Keď sa mi to stalo, nalepila som takto zle vytlačenú uzáviarku, aby tam bolo poradové číslo a manuálne na kalkulačke so vypočítala dennú tržbu a tak zapísala do Knihy pokladnice. Ale musíš počkať na vytlačenie v poradí ďalšej uzávierky, aby si to mohla jedno od druhého odpočítať. V mesačnej to budeš mať tak, či tak správne........Pekný deň......

    Bibika22 je offline (nepripojený) Bibika22

    Bibika22
    Adam díky. Ak to tak môže byť, tak to tak spravím. Som rada, že sa nemusím vešať.
    Ja som to aj vytlačila ešte raz, ale vyšla mi uzávierka nulová s ďalším poradovým číslom.

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Bibika22
    Adam díky. Ak to tak môže byť, tak to tak spravím. Som rada, že sa nemusím vešať.
    Ja som to aj vytlačila ešte raz, ale vyšla mi uzávierka nulová s ďalším poradovým číslom.
    Nezabudni, že do poradia musíš zaradiť aj tú nulovú.......

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Bibika22
    Adam díky. Ak to tak môže byť, tak to tak spravím. Som rada, že sa nemusím vešať.
    Ja som to aj vytlačila ešte raz, ale vyšla mi uzávierka nulová s ďalším poradovým číslom.
    Ak si dnes nič nepredávala, je to v poriadku. Dúfam nemáš pre všetky údaje samé nuly (myslím aj GT).

    Bibika22 je offline (nepripojený) Bibika22

    Bibika22
    Dievčence ospravedlňujem sa, nemala som čas sa sem pozrieť na ďalšie rady, ale už som tu a ďakujem aj za tie. Uzávierku s ďalším por. číslom som zaradila do poradia. Tie nuly boli len také, ako keby som nič nepredala. Včera som musela predávať. Dúfam, že to bude stačiť ručne spočítať.
    Ešte by som mala jednu otázku. To už nie je také urgentné, ale potrebujem to vedieť. Tak múdre hlávky raďte.
    Sme firma, ktorá sa skladá vlastne z dvoch firiem. Jedna je výrobná a druhá je distribučná. Máme už spomínané MRP-DOSS. Dokonca multi verziu.
    Otázka je v tom, že či je nutné, alebo podľa akého paragrafu musí mať každá firma svoj soft, to znamená že máme kúpené dve licencie MRP. Zdá sa mi to nelogické, pretože sa tam dá nadefinovať viac firiem a keď som sa na to spýtala tak mi povedali, že podľa zákona to tak musí byť. Myslím, že účto zákon ani neprikazuje, že musí byť počítač. Žeby ich len nainfikovali MRP-áci, aby viac predali? Dík za objasnenie.

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Nerozumiem tomu: Sme firma, ktorá sa skladá vlastne z dvoch firiem Výrobná aj distribučná. Ak máte rovnaké IČO a DIČ a ak sa nachádzajú v tej istej prevádzke, tak netreba dve pokladne, ale ak je jedna prevádzka na Hlavnej ulici a druhá na Námestí ( hovorím v príkladoch ) a tam predávaš v hotovosti, tak potrebuješ dve kasy. Ak IČO a DIČ je rozdielne, potrebujete dve kasy. Pýtala si sa na toto?

    Bibika22 je offline (nepripojený) Bibika22

    Bibika22
    adam
    Nerozumiem tomu: Sme firma, ktorá sa skladá vlastne z dvoch firiem Výrobná aj distribučná. Ak máte rovnaké IČO a DIČ a ak sa nachádzajú v tej istej prevádzke, tak netreba dve pokladne, ale ak je jedna prevádzka na Hlavnej ulici a druhá na Námestí ( hovorím v príkladoch ) a tam predávaš v hotovosti, tak potrebuješ dve kasy. Ak IČO a DIČ je rozdielne, potrebujete dve kasy. Pýtala si sa na toto?
    IČO aj DiČ sú rozdielne. Spoločné majú len sídlo a majiteľa. Takže dve rôzne firmy. Fiškálnu pokladňu má len distribučná firma, ktorá vlastne predáva to, čo výrobná vyrobí. Výrobná tovar distribučnej prefaktúrováva.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Pokiaľ máš zakúpenú multi verziu, môžeš robiť účto pre viaceré firmy. Práve na toto slúži verzia "multi".

    Bibika22 je offline (nepripojený) Bibika22

    Bibika22
    lenkak
    Pokiaľ máš zakúpenú multi verziu, môžeš robiť účto pre viaceré firmy. Práve na toto slúži verzia "multi".
    lenkak takže odobruješ mi môj názor, že mať pre každú firmu licenciu je blbosť?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Pokiaľ máš MRP nainštalovaný na jednom PC a tak účtuješ s verziou multi viacej firiem, nepotrebuješ mať pre každú firmu licenciu.

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Ako píše Lenka v multiverzii môžeš účtovať viaceré firmy. Aj keď je majiteľ ten istý, ako píšeš, sú to dve rozdielne firmy, preto nusia mať i samostatné účtovníctvo. Pokiaľ by aj obidve firmy predávali cez pokladňu, museli by mať dve pokladne, i keby sa nachádzali v spoločných priestoroch. V multiverzii máš zakúpenú licenciu pre účtovanie viacerých firiem.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Závisí aj od počtu pc na ktorých je program nainštalovaný nielen od počtu firiem.

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    bepo
    Závisí aj od počtu pc na ktorých je program nainštalovaný nielen od počtu firiem.
    Lenka v príspevku 12 na to upozornila........

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.