Zavrieť

Porady

Nárok na odpočet DPH pri kupe auta zo zahraničia

Ahoj,

chcela by som sa opýtať, či si môžeme odpočítať DPH pri nákupe osobného ojazdeného automobilu z Talianska. Teraz od 01.01.2010 sa môže odpočítať DPH aj z osobného automobilu, ale nie som si istá, ked to auto nie je nové.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    JSJP Pozri príspevok
    Ahoj,

    chcela by som sa opýtať, či si môžeme odpočítať DPH pri nákupe osobného ojazdeného automobilu z Talianska. Teraz od 01.01.2010 sa môže odpočítať DPH aj z osobného automobilu, ale nie som si istá, ked to auto nie je nové.

    Dakujem

    málo info.. skús prečítať tému,určite pomôže :
    Nákup auta vo vzťahu k DPH ( 1 2 3 ... Posledná strana)

    JSJP je offline (nepripojený) JSJP

    JSJP
    Popozerala som si tie príspevky, ale nenašla som to čo by som potrebovala zisťiť. Takže pridám viac info .
    Osobný automobil budeme kupovať od autobazáru v Taliansku, ktorý je platca DPH. Jedná sa o osobný automobil rok výroby 2008. Naša spoločnosť je platca DPH a auto kupujeme ako majetok. Viem, že takýto nákup sa musí samozdaniť na výstupe ale neviem či máme nárok aj odpočítať DPH na vstupe, kedže od 01.01.2010 je nárok aj na odpočet DPH pri nákupe osobných automobilov. Naša spoločnosť sa nezaoberá predajom aut, ale je to stavebná spoločnosť. Fakturovať to bude autobazár bez DPH ako vývoz.

    Dakujem

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    JSJP Pozri príspevok
    Popozerala som si tie príspevky, ale nenašla som to čo by som potrebovala zisťiť. Takže pridám viac info .
    Osobný automobil budeme kupovať od autobazáru v Taliansku, ktorý je platca DPH. Jedná sa o osobný automobil rok výroby 2008. Naša spoločnosť je platca DPH a auto kupujeme ako majetok. Viem, že takýto nákup sa musí samozdaniť na výstupe ale neviem či máme nárok aj odpočítať DPH na vstupe, kedže od 01.01.2010 je nárok aj na odpočet DPH pri nákupe osobných automobilov. Naša spoločnosť sa nezaoberá predajom aut, ale je to stavebná spoločnosť. Fakturovať to bude autobazár bez DPH ako vývoz.

    Dakujem
    Keďže je to autobazár, treba dať pozor, aby nepredávali v režime podľa § 66...

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    JSJP Pozri príspevok
    Popozerala som si tie príspevky, ale nenašla som to čo by som potrebovala zisťiť. Takže pridám viac info .
    Osobný automobil budeme kupovať od autobazáru v Taliansku, ktorý je platca DPH. Jedná sa o osobný automobil rok výroby 2008. Naša spoločnosť je platca DPH a auto kupujeme ako majetok. Viem, že takýto nákup sa musí samozdaniť na výstupe ale neviem či máme nárok aj odpočítať DPH na vstupe, kedže od 01.01.2010 je nárok aj na odpočet DPH pri nákupe osobných automobilov. Naša spoločnosť sa nezaoberá predajom aut, ale je to stavebná spoločnosť. Fakturovať to bude autobazár bez DPH ako vývoz.

    Dakujem
    Áno, od 01.01.2010 je nárok na odpočet DPH aj z kúpy osob.automobilu. Nárok na odpočet budete mať, musíte však DPH aj odviezť. Celkový dopad bude nula.

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    JankaO Pozri príspevok
    Keďže je to autobazár, treba dať pozor, aby nepredávali v režime podľa § 66...
    V taktomto prípade sa nič nezdaňuje, daň odvedie nemecký autobazár, je obsiahnutá vo faktúre, ale nie je ju tam vidieť.
    Na faktúre musí byť odkaz na § z ich zákona o DPH podobný nášmu §66.
    Ja sa chcem spýtať, ak kúpime auto podľa §66, daň bude na vstupe aj na výstupe, čiže daň neplatíme a auto predáme, tak daň zaplatíme len z rozdielu nákupnej a predajnej ceny???

    millo5 je offline (nepripojený) millo5

    millo5
    dobrý deň,
    aké sú daňové povinnosti pri kúpe ojazdeného nákladného auta z talianska?uskutočním samozdanenie a mám nárok aj na odpočet dph?treba doložiť aj faktúru o kupe auta k daňovému priznaniu?aké by mali byť ešte povinnosti?vopred vám ďakujem za odpoveď

    Nárok na odpočet DPH pri kupe auta zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.