Zavrieť

Porady

Jogurtovace, domaca vyroba jogurtu

Uz aj u nas predavaju mlieko z automatu, a tak chcem vyrobit jogurt doma, hladam vhodny jogurtovac.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

alabut je offline (nepripojený) alabut

alabut
Skoda penazi. Staci obycajny hrniec, teplomer za 3€ + stara deka. Mlieko zohriat na 85*C, potom ochladit na 50*C a naockovat jogurtom (na 3 litre jeden najmensi jogurt). Dobre rozmiesat metlickou, prikryt starou dekou, bundou, perinou a o tri hodiny je jogurt hotovy.

alabut je offline (nepripojený) alabut

alabut
Nevyhoda je, ze mlieko pri 50*C nie je sterilizovane. Sekundova teplota 85*C spolahlivo znici rozne mikroorganizmy, nevytvara sa hruba koza, pri obcasnom pomiesani vobec a nasada sa mnozi v sterilnom prostredi.

pinta je offline (nepripojený) pinta

pinta
Mlieko na výrobu jogurtu sa prevára z dôvodu zlikvidovania baktérií.Tie tam vadia iba z toho dôvodu, že keď tam zamiešame tie jogurtové, tie cudzie sa s nimi môžu neznášať a výsledok je riedky jogurt.Mám to odskúšané.

mati111 je offline (nepripojený) mati111

Som disgrafik tak moje prispevky nikdy nebudu pravopisne spravne. Dakuejm za pochopnie. ...viac mati111
Dakujem za nazory, bol som presvedceny ze existuje komercny jogurtovac jednonadobovy velky aspon na 2l mliekal, ale neni take. Som vdacny hlavne za perinkovu metodu a nazory na zbytocne rarohy v domacnosti, kedze tu na slovensku nezijeme ako v anglii a nefrituejme stale rybie prsty a podobne polotovary ale ze sa oproti europe napodiv dost kvalitne stravujeme.
vsetkym Vam dakujem.
Naposledy upravil mati111 : 24.08.10 at 11:57

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba zalobaba
mati111 Pozri príspevok
Uz aj u nas predavaju mlieko z automatu, a tak chcem vyrobit jogurt doma, hladam vhodny jogurtovac.
Toto by aj mňa zaujímalo. Máte s tým niekto osobné skúsenosti?

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-) linko1
ja si myslím, že dobrú službu urobí aj jogurtovač za cca 10 eur , v jogurtovačoch nie je čo pokaziť .... je to veľmi jednoduchý systém na udržovanie stálej teploty pre tvorbu jogurtu...
najlepšie pozrieť tu http://www.pixmania.sk/sk/sk/1789/xx...criteresn.html

mirka165 je offline (nepripojený) mirka165

mirka165
alabut Pozri príspevok
Skoda penazi. Staci obycajny hrniec, teplomer za 3€ + stara deka. Mlieko zohriat na 85*C, potom ochladit na 50*C a naockovat jogurtom (na 3 litre jeden najmensi jogurt). Dobre rozmiesat metlickou, prikryt starou dekou, bundou, perinou a o tri hodiny je jogurt hotovy.
Ja ho ponalievam do rôznych misiek a pohárikov, ktoré majú viečko a nechám niekoľko hodín v rúre, ktorú som vyhriala na 50 stupňov. A potom po zhustnutí odložiť do chladničky.

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
Kedysi som robievala jogurt aj ja doma. Na radiaátore v pohárikoch od detskej výživy. Jogurtovač je blbosť, zbytočne vyhodené peniaze. Mne sa jogurt spravil vždy aj mimo jogurtovača. Ale priznám sa, aj ja som si ho kúpila.

Ešte si spomínam, že v recepte bolo odporúčané pridať do jogurtu jedno salko.

daria29 je offline (nepripojený) daria29

daria29
jogurt môžte pripraviť aj v profi mise ,ktoré ju vlastníte.uložíte do nej naplnené poháriky,nalejete do misy vriacu vodu,rýchlo uzatvoríte,a nehybete misou 5-6 hodín,potom uzatvorite,date do chlad. jeden jogurt mozte použit znovu na dalšiu výrobu.pri konzumacii si pridá kto chce džem.

mati111 je offline (nepripojený) mati111

Som disgrafik tak moje prispevky nikdy nebudu pravopisne spravne. Dakuejm za pochopnie. ...viac mati111
Problem bol v tom ze dokonca som ani nikde jogurtovace nezohnal, Tesco, Nay, Kauf..... ale hladal som este taky co je len jedna nadoba, a nie malilinke tegliky. Perinova metoda sa mi moooc paci tak ju skusim. Dakujem.

mati111 je offline (nepripojený) mati111

Som disgrafik tak moje prispevky nikdy nebudu pravopisne spravne. Dakuejm za pochopnie. ...viac mati111
Tak som vyskusal tzv. periknovu metodu vyroby, ale ako lenivy chlap som necha mlieko po celu noc v rure pri zapnutom svetielku a ono to stacilo rano o 8hod mal obsah dvojiteho hrnca teplotu 43 stupnov Celziovych. Jogurt bol uzasny.
Najprv som mlieko upravil varom na 85 stupnov C. Viacej sa v mliekovom hrnci neda dosiahnut aj tak. Nechal klesnut teplotu na 50 stupnou C. zaockoval jogurtom a kedze sa v rure pieklo nechal som ju troska vychladit a potom som cely hrnec pichol do ruru az do rana super jogurt. POkracoval som dalej zmiesal som jogurt 1.5l zo solov (dve polievkove lyzice) zabalil do cistej pleny a nechal na 24 hod v ladnicke odkapat, vznikol super labnech (libanonsky syr, tu znamy ako Lucina)

Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

Milované Božie dieťa Laguna13
Ja som sa tiež pred rokmi ulakomila na jogurtovač. A dopadlo to tak, že som s radosťou robila jogurty, ktoré moje deti po čase odmietli jesť - mal inú chuť ako ten z obchodu a tak, keď po čase som musela vyhadzovať staré, neskonzumované, skončila som s tým.
Minulý rok sa mi moja sestra priznala, že nestačí kupovať jogurty a chce si kúpiť jogurtovač. Ponúkla som jej ten svoj odložený. Po niekoľkých mesiacoch mi ho doniesla späť, že už ju "jogurtovanie" prešlo. Takže je to úplne zbytočná investícia.

arizona je offline (nepripojený) arizona

arizona
Ja som ho tiež kúpila asi pred 10.rokmi. Neviem, či sa použil viac ako 5x. Tak stojí v krabici vedľa odšťavovača, fritézy a ostatných "strašne vytúžených vecí",ktoré boli vzácne iba pár krát...

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.