Zavrieť

Porady

podanie suhrnneho vykazu, otazka

Dobry den,

Dnes elektronicky podavam suhrnny vykaz (prvy krat). Podnikat som zacal 11.5.2010. Cize teraz v auguste (po trochu mesiacoch) mam podat SV, poskytujem elektronicke sluzby, som webdesigner.

Nie som si isty ci mam v suhrnnom vykaze oznacit 1.stvrtrok alebo 2.stvrtrok .. logicky mi to vychadza na 2.stvrtrok.....je to spravne ano?

Dakujem za odpovede.
Usporiadat
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
vladopt Pozri príspevok
do kedy treba podať súhrný výkaz za 3 štvrťrok? najneskôr do 20.septembra alebo do 20.októbra?
do 20. októbra
0 0
vladopt vladopt

vladopt je offline (nepripojený) vladopt

no pred dvomi týždňami som sa bol spýtať na našom daňovom tak mi tam slečna zapotila do 20.septembra, tak aspoň vidím, že ten náš daňový je len taká filiálka...ešte, že som sem napísal...ďakujem...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

vladopt Pozri príspevok
no pred dvomi týždňami som sa bol spýtať na našom daňovom tak mi tam slečna zapotila do 20.septembra, tak aspoň vidím, že ten náš daňový je len taká filiálka...ešte, že som sem napísal...ďakujem...
No vidíš, sme teda lepší.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
vladopt Pozri príspevok
no pred dvomi týždňami som sa bol spýtať na našom daňovom tak mi tam slečna zapotila do 20.septembra, tak aspoň vidím, že ten náš daňový je len taká filiálka...ešte, že som sem napísal...ďakujem...
Mesiac september ešte patrí do 3.štvrťroka, tak ako by sa mohoh SV podávať do 20.9., keby ešte nebol štvrťrok ani ukončený.
Nemá to logiku.
0 0
vladopt vladopt

vladopt je offline (nepripojený) vladopt

je pravda, že podať súhrnný výkaz treba nielen elektronicky, ale tak či tak ho treba zaniesť aj v papierovej forme na DÚ?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
vladopt Pozri príspevok
je pravda, že podať súhrnný výkaz treba nielen elektronicky, ale tak či tak ho treba zaniesť aj v papierovej forme na DÚ?
Ak podávaš SV podpísaný Zaručeným elektronickým podpisom, nemusíš. V opačnom prípade do 5 pracovných dní doručiť na DÚ v papierovej forme.
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

prebrala som účto s tým že SV za II.Q robila iná účtovníčka, ktorá dala SV provízia HU - kód 2, potom sumu uviedla aj v DPH riadok 15+16. podľa toho čo sa tu píše by to v DPH nemalo byť, či?
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

ahojte aká je potkuta za podanie dodatočného suhrnného vykazu...zistila som totiž je v SV z II.stvrťrok mám chybu...
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

tinkas Pozri príspevok
ahojte aká je potkuta za podanie dodatočného suhrnného vykazu...zistila som totiž je v SV z II.stvrťrok mám chybu...

podla mna by nemala byť pokuta v SV iba nahlasuješ ...
0 0
Lubo44 Lubo44

Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

tinkas Pozri príspevok
ahojte aká je potkuta za podanie dodatočného suhrnného vykazu...zistila som totiž je v SV z II.stvrťrok mám chybu...
Ak máš chybu v SV, tak podáš len dodatočný SV, kde chybu opravíš. To je všetko. Žiadna pokuta za to nie je.
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

a dodatočný SV je potrebné tiež zaslať elektronicky? alebo stačí poštou??
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

SV sa od 1.1.2010 podáva len elektronicky - vrátane dodatočného.
0 0
Zuna 3 Zuna 3

Zuna 3 je offline (nepripojený) Zuna 3

prosím o radu či treba poslať aj nulový SV ak v 3.štvrťroku som nemala
žiadne zahraničné fakt.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Nie, nulový SV sa nepodáva.
0 0
vladopt vladopt

vladopt je offline (nepripojený) vladopt

...chcem podať súhrnný výkaz k DPH, ale v záložke „eTax“ - „Výber subjektov“ nemám daňový subjekt a mám tam napísané "Nie je vytvorená väzba na žiadny daňový subjekt", môžte mi vysvetliť prečo to tak mám? Som zaregistrovaný a neviem kde je chyba.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Bol si na DÚ odobriť autorizáciu?
0 0
vladopt vladopt

vladopt je offline (nepripojený) vladopt

bol som a tam mi povedali, že je všetko v poriadku a ako vidím tak nie je...a zistil som, že vôbec tam odo mňa nechceli nič...iba povedali, že ma tam majú...
Code:
v prípade elektronického podávania dokumentov bez zaručeného elektronického podpisu je potrebné aby štatutár alebo poverená osoba navštívila správcu dane spolu s občianskym preukazom, vyplnenou dohodou o používaní elektronických služieb, kópiou výpisu z OR a vytlačeným potvrdením registračného formulára
...mám všetko okrem dohody a používaní elektronických služieb, tá je kde, nejak mi unikla, tak sa zdá...
0 0
TROYA TROYA

TROYA je offline (nepripojený) TROYA

Treba podať SV aj keď som neuskutočnila v akt.štvrťroku dodanie tovaru do EU ani služieb a som zaregistrovaná?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

TROYA Pozri príspevok
Treba podať SV aj keď som neuskutočnila v akt.štvrťroku dodanie tovaru do EU ani služieb a som zaregistrovaná?
Netreba.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
vladopt Pozri príspevok
...mám všetko okrem dohody a používaní elektronických služieb, tá je kde, nejak mi unikla, tak sa zdá...
Bez podpisanej dohody ti pristup neaktivuju. Treba ist na DU s potrebnymi dokumentami (Vypis z orsr alebo zr) a podpisat dohodu. Ak budu ochotni, este v ten den bude elektronicky pristup aktivny.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať