Zavrieť

Porady

podanie suhrnneho vykazu, otazka

Dobry den,

Dnes elektronicky podavam suhrnny vykaz (prvy krat). Podnikat som zacal 11.5.2010. Cize teraz v auguste (po trochu mesiacoch) mam podat SV, poskytujem elektronicke sluzby, som webdesigner.

Nie som si isty ci mam v suhrnnom vykaze oznacit 1.stvrtrok alebo 2.stvrtrok .. logicky mi to vychadza na 2.stvrtrok.....je to spravne ano?

Dakujem za odpovede.
Usporiadat
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
D.Signer je podpisovač.... myslel som túto aplikáciu: http://podajdp.drsr.sk/Install/SuhrnnyVykazSetup.msi
1 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Suhrnny vykaz podavas bud mesacne alebo stvrtrocne v zavislosti od splnenia podmienok v § 80 http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-d...2010-a.html#79.
Stvrtrokom sa mysli:
januar-febraur-marec = 1. stvrtrok,
april-maj-jun = 2 stvrtrok,
jul-august-september = 3. stvrtrok a pod.
0 0
piwik piwik

piwik je offline (nepripojený) piwik

ano, dodavam pocitacove sluzby do CR, (som registrovany na danovom podla paragrafu 7a) cize suhrnny vykaz podavam raz stvrtrocne.....ok, cize vyberiem 2.stvrtrok ... dakujem za odpoved
0 0
piwik piwik

piwik je offline (nepripojený) piwik

este jedna otazka....prave pozeram ze v suhrnnom vykaze je moznost aj dalsich stran....klikol som na dalsiu stranu a vyhodilo mi zoznam pre vyplnenie kodu statu, DIC prijimatela sluzby ... je nutne to vyplnit? .... su tam aj dalsie strany, ktore musim vyplnit?

Dakujem za odpoved.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
sú tam iba dve strany, a vyplňujú sa obe.
Ak nemáš ZEP, ale s DU dohodu, potom si vytlačíš krycí list a ten pošleš s prvou stranou SV na príslušný DU.
0 0
piwik piwik

piwik je offline (nepripojený) piwik

aha, uz rozumiem, vdaka ... suhrnny vykaz sa podava iba cez Internet Explorer ako som si vsimol....v IE8 sa mi nezobrazuje formular SV ... neviete kde by mohol byt problem? ... v IE6 mi to funguje
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
možno v nastavení IE, ja mám IE8 a všetko funguje.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
piwik Pozri príspevok
aha, uz rozumiem, vdaka ... suhrnny vykaz sa podava iba cez Internet Explorer ako som si vsimol....v IE8 sa mi nezobrazuje formular SV ... neviete kde by mohol byt problem? ... v IE6 mi to funguje
Chyba môže byť v rozdielnom nastavení chovania ActiveX prvkov. Ak ti to nefunguje, môžeš využiť aplikáciu, ktorú ponúka DRSR na svojej stránke.
0 0
piwik piwik

piwik je offline (nepripojený) piwik

myslis aplikaciu D.Signer? ... to som si nainstaloval....ked odkliknem potvrdenie precitania podmienok pri podani SV, tak sa mi formular neotvori
0 0
piwik piwik

piwik je offline (nepripojený) piwik

dakujem za info, mam ju nasintalovanu ... zarazila ma jedna vec....cital som na stranke http://tvnoviny.sk/spravy/radimevam/...aplikaciu.html ... ze termin podania SV pre 2.stvrtrok bol 20.jula.

Zacal som podnikat 11.5.2010 .. bol som v tom ze staci poslat SV za 3 mesiace od toho maja.

Dufam, ze nedostanem pokutu..je to moje prve podanie SV
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
V tvojom prípade bohužial je to pravda, mal si podať SV do 20. júla, ak si bol povinný v tomto termíne podať výkaz.
Naposledy upravil domenico.office : 20.08.10 at 16:55
0 0
piwik piwik

piwik je offline (nepripojený) piwik

tak mam ho podat? alebo pockat a podat az za 3. stvrtrok ?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Podaj ho, samozrejme....... Prejdi si...: http://www.porada.sk/t144316-pokuta-...nny-vykaz.html
0 0
piwik piwik

piwik je offline (nepripojený) piwik

no zatial mi neprisla ziadna vyzva z DU postou
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Zatiaľ nemusia vedieť, že si bol povinný... nepoznám mechanizmus kontroly, ale tvoj partner v CZ si zrejme nárokoval odpočet DPH a niekde sa to spáruje.
0 0
piwik piwik

piwik je offline (nepripojený) piwik

mam ho poslat ako dodatocny SV ?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Myslím, že by si ho mal poslať, ako riadny.
0 0
piwik piwik

piwik je offline (nepripojený) piwik

tak prave som ho poslal...no dufam ze ta pokuta nebude prilis vysoka (
0 0
vladopt vladopt

vladopt je offline (nepripojený) vladopt

do kedy treba podať súhrný výkaz za 3 štvrťrok? najneskôr do 20.septembra alebo do 20.októbra?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

vladopt Pozri príspevok
do kedy treba podať súhrný výkaz za 3 štvrťrok? najneskôr do 20.septembra alebo do 20.októbra?
Druhá možnosť je správna.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať