Zavrieť

Porady

Vymeriavací základ pri zmene úväzku

Zamestnanec mal prac.zmluvu od r. 2000 do 30.9.2005. Od 1.10.2005 má v tej istej firme skrátený úväzok, pričom má inú pozíciu. V sociálnej poisťovni mi pani povedala že ho musím k 30.9. odhlásiť a k 1.10. znova prihlásiť do poisťovne. Informovala ma správne? V novembri ochorel. Aký VZ treba uviezť na potvrdenie zamestnávateľa na nemocenskú dávku - je to rok 2004 alebo VZ za október 2005? Ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Ak pracovný pomer skončil a znova začal (nová prac.zmluva) treba zamestnanca zo SP ohlásiť a znova prihlásiť. V takomto prípade bude VZ na potvrdení pre SP za október 2005.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    misa
    Zamestnanec mal prac.zmluvu od r. 2000 do 30.9.2005. Od 1.10.2005 má v tej istej firme skrátený úväzok, pričom má inú pozíciu. V sociálnej poisťovni mi pani povedala že ho musím k 30.9. odhlásiť a k 1.10. znova prihlásiť do poisťovne. Informovala ma správne? V novembri ochorel. Aký VZ treba uviezť na potvrdenie zamestnávateľa na nemocenskú dávku - je to rok 2004 alebo VZ za október 2005? Ďakujem...
    Podľa mňa nie je potrebné ho odhlásiť a znovu prihlásiť, veď predsa sa mu neskončil jeden PP a nezačal druhý. VZ sú za rok 2004. Alebo sa mýlim?

    Evaman je offline (nepripojený) Evaman

    Evaman
    Stačilo urobiť Dodatok k PZ, kde sa uvedie , že sa mení uväzok a zároveň aj pozícia ,samozrejme ak pre toto prerušenie pp nenastali iné okolnosti, tým pádom zamestnanec nie je ukrátený o vyššie náhrady ak mal pred zmenou vyšší VZ.

    misa je offline (nepripojený) misa

    misa
    Veď to je to čo stále neviem, či je potrebné urobiť novú prac.zmluvu a brať všetko od začiatku, alebo stačí dodatok na zmenu pozície a úväzku a beží v podstate stará zmluva. A s tým potom súvisí aj ten VZ.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    misa
    Veď to je to čo stále neviem, či je potrebné urobiť novú prac.zmluvu a brať všetko od začiatku, alebo stačí dodatok na zmenu pozície a úväzku a beží v podstate stará zmluva. A s tým potom súvisí aj ten VZ.
    Nová pracovná zmluva nie je potrebná, stačí len dodatok.

    Vymeriavací základ pri zmene úväzku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.